دی اچ ای ای DHEA یا دی هیدرواپاندروسترون چیست؟

دی اچ ای ای DHEA یا دی هیدرواپاندروسترون چیست؟

دی اچ ای ای DHEA یا دی هیدرواپاندروسترون چیست؟

دی هیدرواپاندروسترون

برای سالیان زیادی دی اچ ای ای یا دی هیدرواپاندروسترون هورمون “بیهوده” تلقی می شد، زیرا محققان برای آن نقش خاصی پیدا نمی کردند. در چند سال گذشته مشکل دی اچ ای ای حل شده و اعتبار آن احیا شده است. فراوان ترین هورمون بدن انسان و بسیاری از حیوانات است و در بسیاری از عملکرد های بدن نقش دارد. در واقع از سطح مناسب دی اچ ای ای به عنوان شاخصی از سیستم ایمنی سالم و حس خوب بودن استفاده می کنند.

بدن ما دی اچ ای ای را در غده آدرنال و با استفاده از کلسترول تولید می کند. مانند تستسترون (استروژن در خانم ها) و هورمون های ضروری دیگر، سطح دی اچ ای ای در دهه دوم و سوم زندگی فرد در حداکثر هستند و بعد از آن کم کم کاهش می یابند. در مردان در سن ۴۰ سالگی دی اچ ای ای حدودا نصف شده است.

تحقیقات نشان می دهد که مصرف خوراگی دی اچ ای ای می تواند مزایای زیادی داشته باشد، از جمله:

احساس پر انرژی و خوب بودن
تقویت حس و حال و شهوت

سوالات رایج
تفاوت دی اچ ای ای (DHEA) و دی اچ ای ای سولفات (DHEA Sulfate) چیست؟

کل دی اچ ای ای خون مخلوطی از دی اچ ای ای آزاد و دی اچ ای ای سولفات (DHEA-S) است. که این یک مولکول دی اچ ای ای است که یک اتم سولفور به آن چسبیده. با آنکه معمولا بین آنها فرقی قائل نمی شویم، باید توجه کرد که DHEA-S به عنوان منبعی برای تامین DHEA محسوب می شود.

دی اچ ای ای DHEA یا دی هیدرواپاندروسترون چیست؟
آیا مکمل خوراکی دی اچ ای ای موثر است؟
تعداد زیادی از تحقیقات که برخی از آنها در بالا آمده است نشان می دهند که دی اچ ای ای خوراکی بسیار مفید است. دریافت مقادیر کمی مانند ۱۰۰ میلی گرم دی اچ ای ای به طور روزانه می تواند به سلامت جسمی و روانی کمک کند. می تواند باعت تقویت قدرت عضلانی و اندازه عضلات شود. از آنجا که هورمون قویی است باید تحت نظر پزشک مصرف شود.
یک فرد باید چه زمانی دی اچ ای ای مصرف کند؟
کسانی که می خواهند نتایج وزنه برداری بهتری داشته باشند یا به طور کلی سلامت بهتری داشته باشند ممکن است بخواهند از این ماده استفاده کنند

با افزایش سن مقدار دی اچ ای ای کم کم کاهش می یابد. دی اچ ای ای می تواند پاسخگو نیاز به مکمل ها باشد، این محصول، محصولی از پیشگامان مکمل های با کیفیت است.

منبع : تک اندام

۱ دیدگاه
  1. مهرداد اربابی بهمن ۲۵, ۱۳۹۴ at ۹:۱۶ ب.ظ - تکرار

    سلام لطفا بفرمایید چطور و از کجا می توانم تهیه کنم. متشکرم

پیام بگذارید.

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.