بدنسازی|فیتنس|اخبار ورزشی|مقالات ورزشی

بدنسازی,زیبایی اندام

فیتنس|بدنسازی

ورزش برای همه

بدنسازي

بدنسازي و تناسب اندام
دی آسپارتیک اسید

طراحی وب سایت و بهینه سازی

مجری طراحی وب سایت های بزرگ تجاری فروشگاهی در سراسر کشور با طراحی های بسیار شکیل و پر محتوا و سایت های داینامیک و پنل مدیریت

wideweb.ir drbehzadfarokhi.comبدنسازی گاهی می توان در مورد برنامه حسابداری بحث کرد و با توجه به نرم افزارهایی که تا کنون تولید شده www.rayasepehr.com را به عنوان بهترین نمونه این نرم افزار ها قرار داد.sharp-ir نیز شرکتی می باشد که در رسته کاری تصفیه هوا فقش موثری را ایفا می کند. این سایت می تواند آموزش بسیار مناسبی در زمینه تولید نرم ادستگاه های تصفیه هوا داشته باشد. اکنون زمان آن رسیده که برخی از هاست های برتر کشور را معرفی کنیم و از میان این هاست ها ، موارد لینوکسی آن را مجزا کنیم و به بازدیدکننده نمایش دهیم. هاست لینوکس ایران هاست24 بی شک از بهترین هاست های لینوکس ایران و ارزانترین می باشدهاست لینوکس
  • با بینی زیبا و جراحی زیبایی بینی بهترین باشید جراحی بینی از بهترین جراحی های زیبایی می باشد
  • شکم خود را با رژیم آب کنید و اگر نشد بهترین گزینه جراحی لاغری شکم یا جراحی زیبایی شکم می باشد.جراحی شکم در جراحی های شکم به یک زیبایی اندام برسید
  • جراحی سینه
  • جراحی لیفت صورت می تواند به زیبا شدن صورت شما در عمل لیفتینگ کمک کند
  • جراحی پلک هم با متخصص این رشته دکتر آرش نجف بیگی به اوج خود رسیده و پلک های مراجعه کنندگان عمل می شود
  • جراحی لاغری
  • با راهبند های الکتروپارس به بهترین نحو ممکن راهبند اتوماتیک را ملاحظه کنید و بعد از دیدن قیمت راهبند های اتوماتیک تصمیم بگیرید
سه شنبه ۵ بهمن
جراحی زیبایی و لیزر  کتاب اصول و سیستم های تمرینی در بدنسازیتبلیغات 24تن ورز

دی آسپارتیک اسید

1595

دی آسپارتیک اسید

دی آسپارتیک اسید چیست؟

دی آسپارتیک اسید، اسید آمینه ای است که در غدد درون ریز باعث تولید هورمون میشود دی اسپارتیک اسید یکی از ۲۰ بلوک ساختمان پروتئین ها به نام پروتوژنیک آمینو اسید است.
دی اسپارتیک اسید تولید طبیعی تستوسترون آزاد خون را افزایش میدهد.باعث افزایش ترشح گونادوتروپین و هورمون جسم زرد(luteinizin hormon)گونادوتروپین هورمون آزاد شده از غده هیپوفیز است که این هورمون در شرایط کاهش سطح تستوسترون از غده هیپوفیز ترشح شده و باعث افزایش کارکرد و تولید غدد تستوسترون ساز میشود.

افزایش سطح آزاد  GNRH & LH باعث افزایش تستوسترون در دوران بلوغ میشود که این افزایش در اواسط سنین ۱۰ الی ۲۰ سالگی رخ میدهد و پس از سن ۳۰ سالگی روند کاهشی سطح تستوسترون رخ میدهد.که منجر به کاهش میل… افزایش سطح چربی بدن مشکلات خواب ،کاهش توان بازیابی و کاهش توانایی برای ساخت عضلات میشود.

دی اسپارتیک اسید برای خلاص شدن از علائم بالا میتواند سطح ترشح آزاد تستوسترون مردان را بالا ببرد. افزایش سطح تستوسترون با عملکرد دی آسپارتیک اسید باعث رشد واقعی عضلات میشود.هورمون تستوسترون در جنس نر باعث افزایش میل .. میشودتستوسترون با افزایش سطح انرژی روحی ،علائم افسردگی و نارضایتی از زندگی را کاهش میدهد.

دی آسپارتیک اسید با بالا بردن سطح هورمون تستوسترون باعث موثر واقع شدن تمرینات در عضلانی شدن بدن میشود.

دی آسپارتیک اسید باعث افزایش دریافت آدنوزین دی فسفات حلقوی(cAMP)  در سیستم اعصاب میشود. (cAMP) یک ترکیب تنظیم کننده سلول است،احتمالا یکی از مهمترین کار های آن نقش اساسی در واکنش های سلولی بر روی هورمون ها دارد.

(cAMP) چه منافعی برای بدن دارد؟نیروی انقباض عضله قلب را افزایش میدهد و همچنین موجب ترشح انسولین و افزایش لیپولیز (خرد شدن چربی ها)میشود.

دی آسپارتیک اسید همچنین برای ارتقاء سطح نرمال گابا و سطوح دوپامین که تاثیرات ضد افسردگی دارن،پیشنهاد شده است.

از دیگر مزایای دی آسپارتیک اسید تولید نیتریک اکسید (NO2 , NO3) در سطح خون است که مزایای متعدد پمپاژ خون در عضلات را به همراه دارد.

دی آسپارتیک اسید بر روی انسان آزمایش شده است؟

بر خلاف دیگر تستوسترون بوستر ها تایید علمی برای دی آسپارتیک اسید در افزایش سطح هورمون تستوسترون وجود دارد.اخیرا یک مطالعه در نوع انسانی و حیوانی بر روی موش ها انجام گرفت.۲۳ مرد بین ۲۷ تا ۳۷ سال به مدت ۱۲ روز از مکمل دی آسپارتیک اسید مصرف کردند.سطح هورمون تستوسترون آنها به میزان قابل توجهی در مقایسه با پروهی که از دارو نما استفاده کرده بودند داشت.افزایش هورمون ال اچ ۳۳% افزایش همرمون تستوسترون ۴۲% تنها در مدت ۱۲ روز رخ داد.نتایج مشابه در موش ها مشاهده شد.افزایش سطوح تستوسترون حتی تا ۳ روز پس از قطع مصرف در خون باقی مانده بود.احتمالا به علت ذخیره دی آسپارتیک اسید در غدد هومون ساز بوده است.این مطالعه در مردان با توان تولید تستوسترون طبیعی انجام شده است.در صورتی که بیشتر تست بوستر ها تنها در افرادی پاسخ میدهند که دچار کاهش شدید تولید تستوسترون هستند.
دی آسپارتیک اسید

دوز در نظر گرفته شده دی آسپارتیک اسید در این مطالعه مصرف ۳ گرم یک بار در صبح بوده است.شرکت پریما فورس اولین ارائه دهنده دی آسپارتیک اسید ،مصرف دی آسپارتیک اسید را با یک مرحله بار گیری در ۵ روز ۳ گرم صبح و ۳ گرم بعد از ظهر اعلام کرده است.در حال حاضر هیچ  عوارض جانبی از دی آسپارتیک اسید مشاهده نشده است.با این حال تمام تست بوستر ها به چرخه مصرف برای جلوگیری از ایجاد تحمل نیاز دارند. و باید برای دی آسپارتیک اسید این چرخه را در نظر گرفت.یکی از دیگر تولید کنندگان دی آسپارتیک اسید (آلمکس نوتریشن)چرخه ۲ هفته مصرف و یک هفته قطع مصرف را پیشنهاد میدهد.

نکته قابل توجه در مورد افزایش دهنده های تستوسترون نحوه عملکرد این مواد و افزایش سطوح تستوسترون در خون است .محرک های تستوسترون،آنتی استروژن ها و پروهورمون ها هر یک با مکانیزم اثر مختص خود باعث افزایش سطوح تستوسترون در بدن میشوند.دی اسپارتیک اسید از جمله محرک های تستوسترون محسوب میشود.پروهورمون ها در بدن تحت تاثیر عملکرد بدن،تبدیل به هورمون تستوسترون میشوند و آنتی استروژن ها با کاهش احتمال تبدیل شدن تستوسترون به استروژن به بالا رفتن سطح تستوسترون خون کمک میکنند.

مصرف آنتی استروژن ها به همراه تست بوستر ها و پروهورمون ها میتواند نتایج بهتری را به بار بیاورد.

نظر خود را بگذارید


هفت × = 21

 کتاب اصول و سیستم های تمرینی در بدنسازیتبلیغات 24 تن ورز