سرمربي اسپانيا

دل‌بوسکه: بازیکنان ما باید متواضع و فروتن باشند

سرمربی اسپانیاسرمربی اسپانیا به بازیکنانش هشدار داد نباید مغرور باشند و با عناوین قهرمانی که در سال‌های اخیر کسب کرده‌اند، خوش باشند.
تیم ملی فوتبال اسپانیا که قهرمان ۲ دوره اخیر جام ملت‌های اروپا و جام جهانی ۲۰۱۰ آفریقای جنوبی شده است در فینال جام کنفدراسیون‌های ۲۰۱۳ با نتیجه ۳ بر صفر مغلوب برزیل، میزبان رقابت‌ها شد.
به گزارش تسنیم، ویسنته دل‌بوسکه، سرمربی اسپانیا به روزنامه «آس» گفت: بازیکنان ما بازیکنانی هستند که به عناوین خیلی مهمی دست یافته‌اند و تقریباً می‌شود گفت که در سال‌های اخیر هر چیز ممکن را به دست آورده‌اند. آنها در مقایسه با ۵ یا ۶ سال گذشته همه چیز را به نوعی متفاوت می‌بینند و همین تنها موضوعی است که از آن می‌ترسم. بازیکنان ما باید متواضع و فروتن باشند. ما باید گذشته را به فراموشی بسپاریم و نباید با عناوینی که در سال‌های اخیر به دست آورده‌ایم خوش باشیم.
وی افزود: ما پا به جام جهانی دیگری خواهیم گذاشت که رقابتی متفاوت در کشور و قاره‌ای متفاوت است. ما باید با همان روحیه‌ای که پا به رقابت‌های جام جهانی ۲۰۱۰ آفریقای جنوبی گذاشتیم به برزیل سفر کنیم و این مهم‌ترین نکته است.
سرمربی ۶۰ ساله ماتادورها که شاگردانش در گروه B جام جهانی ۲۰۱۴ با تیم‌های شیلی، استرالیا و هلند هم‌گروه است، تصریح کرد: تواضع فقط یک واژه نیست. وقتی صحبت از تواضع و فروتنی می‌کنم به این دلیل است که راه به موفقیت رسیدن را می‌دانم. اسپانیا تیم خوبی دارد و دلیلی ندارد از رقبا بترسیم ولی نباید احتیاط را هم کنار بگذاریم.
دل‌بوسکه اظهار داشت: ما تیمی هستیم که قادر به شکست هر حریفی هستیم ولی در جام جهانی رقبای قدرتمندی به خصوص از منطقه آمریکای جنوبی از جمله برزیل، کلمبیا، آرژانتین و شیلی حضور دارند. از منطقه اروپا هم تیم‌هایی مانند آلمان، هلند و پرتغال مدعی قهرمانی هستند و باید به تمامی آنها احترام گذاشت.

۰ دیدگاه

پیام بگذارید.

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.