درمان دردهای مزمن با یوگا تای چی و طب سوزنی

درمان دردهای مزمن با یوگا، تای چی و طب سوزنی

درمان دردهای مزمن با یوگا تای چی و طب سوزنینتایج یک مطالعه گسترده تایید می‌کند که یوگا، تای چی و طب سوزنی می‌توانند دردهای مزمن را کاهش دهند. به گزارش ایسنا، این سه تکنیک همگی جزء ورزش‌های سنتی و آرامش بخش هستند.
به گزارش روزنامه تایمز اوایندیا این مطالعات همچنین نشان می‌دهد که سایر تمرینات و تکنیک‌های مکمل و جایگزین برای سلامتی از جمله مدیتیشن یا مراقبه و ریلکسیشن و همچنین درمان‌های دستی مانند ماساژ درمانی نیز می‌توانند به کنترل درد تا حد زیادی کمک کنند.
دکتر ژوزفین بریگز رییس مرکز ملی طب مکمل و جایگزین در انستیتو ملی سلامت آمریکا در این باره متذکر شد: بیشتر تمرکز مراقبت‌های بهداشتی شامل اقداماتی می‌شود که به افراد کمک کند تا مشکلات جدی و بلندمدت خود مثل درد کشیدن را حل کنند.
وی در ادامه افزود: من تصور می‌کنم تمام پزشکان به خوبی آگاه هستند که کنترل کردن دردها مزمن در اغلب بیماران تا چه حد کار دشواری است. برای مثال در مورد کمردرد ما شاهد آن هستیم که شمار زیادی از بیماران به این قبیل تکنیک‌ها روی می‌آورند به امید اینکه ناراحتی و درد جسمی خود را کاهش دهند و همچنین کیفیت زندگی و کارایی آنها بهبود پیدا کند.
وی اضافه کرد: همچنین یکی از دلایل مهم دیگری که موجب می‌شود این بیماران به طب جایگزین و تکنیک‌های آرامش بخش روی بیاورند کاهش عوارض جانبی درمانهای دارویی است.این مطالعه به طور مفصل در نشست سالانه انجمن درد در آمریکا ارائه شده است.

منبع: سلامت نیوز

۰ دیدگاه

پیام بگذارید.

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.