درس دردناک درباره افزایش حجم مرغوب ( هیده تادا یاماگاشی )

درس دردناک درباره افزایش حجم مرغوب ( هیده تادا یاماگاشی )

 درس دردناک درباره افزایش حجم مرغوب ( هیده تادا یاماگاشی )

حتی با اینکه برای سومین سال پیاپی در مستر المپیا بین ۱۰ نفر اول قرار گرفتم ، اما از مقام امسال خود راضی نیستم. آمادگی بدنم پس از آولین مسابقه ام در رقابت های تامپا خوب بود، اما بدنم برجستگی لازم را نداشت. وقتی سال قبل در بهترین آمادگی بودم ۵/۹۵ کیلو گرم وزن داشتم و همچنین در وزن ۱۰۰ کیلو هم آمادگی خوبی داشتم. قبلا هم درباره اش صحبت کرده ام ، اما مشکلم امسال این بود که در دوره حجم بیش از حد سنگین شدم.

نمی توانم بگویم که فقط دلیلش وزن بود، گرچه خیلی خوشحال بودم که برای اولین بار به وزن ۱۱۳ کیلو گرم در دوره حجم رسیدم اما کل آن وزن مرغوب نبود. اجازه دادم بدنم چرب شود تا وزنم بالا برود. وبعد از آن که شروع کردم به رژیم نگران بودم که معمولاً ابتدای رژیم کات بدنم کم چرب تر بود.

به خاطر همین نگرانی، به جای آن که هفته به هفته کالری مصرفی خود را کم کنم یک دفعه از رژیم حجم به رژیم کات تغییر رویه دادم. نتیجه این شد که کات شدم اما حجم جدیدی که بدست آورده بودم را از دست دادم.

نتیجه نهایی این بود که امسال ریزتر از قبل بودم. این نوع بارگیری بسیار دشوار بود اما هر حال آموختم که باید در دوره حجم بدن را کم چرب تر حفظ کنم در غیر این صورت نتایج آن افتضاح خواهد شد.

شاید باز هم در دوره حجم به وزن ۱۱۳ کیلو گرم برسم، اما به شرطی که بتوانم در عین حال عضلات شکم خود را ببینم و خط های کات بین عضلا تم را به وضوح مشاهده کنم . سعی خواهم کرد که وزن خود را افزایش دهم، اما از حالا فقط به شرطی وزن اضافه می کنم که با کیفیت باشد.

منبع : jafarpoor.com

۰ دیدگاه

پیام بگذارید.

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.