درباره آناوار (anavar)

درباره آناوار (anavar)

 درباره آناوار (anavar)
آناوار یک داروی استروئید می باشد که بصورت قرص موجود می باشد و در دز های ۵/۲ و ۱۰ میلی می توان این دارو را مصرف کرد.این دارو نام دیگری نیز دارد که در برخی کشور ها به نام ژنریک ، اکساندرلون نیز از این دارو نام برده می شود.ورزشکاران از این دارو اغلب برای رشد و حجم عضلانی استفاده می کنند در صورتی که این دارو تاثیر چندانی بر افزایش حجم ندارد بلکه تاثیر اصلی این دارو بر سفتی عضلات و قدرت بدنی می باشد.

این دارو دارای خواص آندروژنیک می باشد اما در حد خیلی پایین!! به همین علت نیز، مصرف این دارو با افزایش احتباس آب و املاح چندانی همراه نخواهد بود. گفته می شود که این دارو در مقایسه با دیگر استروئیدها، دارویی به نسبت سالم تر و کم ضررتر است اما این نکته را نیز فراموش نکنید که استروئید سالم و بی ضرر برخلاف ادعاهایی که برخی از افراد مخصوصا فروشندگان این داروها می کننددر دنیا وجود ندارد.

این دارو در بین وزنه برداران بسیار از اهمیت بالایی برخوردار است.زنان نیز می توانند از این با خیال راحت استفاده کنند زیرا این دارو به هورمونهای ج ن س ی زنانه تبدیل نمی شود.

در هر جعبه آن ۳۰ قرص وجود دارد و یکی از مطمئن ترین آنابولیک هایی است که برای بچه ها و زنان تجویز می شود و آثار سو کمی دارد. برای ورزشکاران آنابولیک قوی نمی باشد و بیشتر قدرت می دهد تا حجم عضلات. با این وجود می تواند به کبد آسیب برساند چون یک نوع آلفا ۱۷ در آن وجود دارد و این امر در صورتی که بیش از اندازه استفاده بشود.
دز مصرفی آن: ۱-۲ قرص در روز است.

مصرف این دارو چه در موارد پزشکی و چه در موارد ورزشی، در مقایسه با دیگر داروها با عوارض جانبی بسیار کمتری همراه است. تاثیر این دارو را می توان در افزایش قدرت و در خشکی عضلات خلاصه کرد.این دارو به دلیل خواص آندروژنیکی پائینی که دارد در بین ورزشکاران زن نیز محبوبیتی فراوان پیدا کرده است.

مصرف این دارو به همراه دیگر استروئیدها نظیر: دکادورابولین – وینسترول و پریموبولان دپو نتیجه مطلوبتری را به دنبال خواهد داشت. متخصصان علم پزشکی و داروسازی، دز معمول مصرف این دارو را بین ۱۰ الی ۳۰ میلی گرم در روز توصیه کرده اند.

منبع : ایرانی فیتنس

۰ دیدگاه

پیام بگذارید.

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.