ددلیفت

ددلیفت بهترین حرکت تمرینی همه زمان-ها

ددلیفتآیا دنبال یک حرکت جادوئی هستید؟ حرکتی که کلید تحریک و ساختن بیشترین مقدار عضله باشد؟ اگر یک بدنساز تازه-کار هستید شاید تا به-حال وقت زیادی را صرف یافتن جواب این سئوال کردید و در این مورد از افراد باتجربه زیادی سئوال کرده-اید، احتمالاً هم پاسخ-های متفاوتی دریافت کرده-اید، ولی اگر از قهرمانان بدنسازی یا بهترین مربیان ورزش-های قدرتی در دنیا بپرسید، همه توافق دارند که ددلیفت سرآمد همه حرکاتی است که در افزایش حجم عضلانی مؤثر است. وقتی صحبت از افزایش حجم عضلانی باشد این حرکتی است که نمی-توانید از جرای آن صرف-نظر کنید.
جانی جکسون بدنساز حرفه-ای و قهرمان رقابت حرفه-ای مونترال ۲۰۰۶ و یکی از قوی-ترین مردان حاضر در ورزش بدنسازی، ددلیفت را کلید قطعی برای بدن متراکم و عضلانی-اش می-داند و می-گوید ”من بیشترین حجم عضلانی-ام را وقتی مثل یک پاورلیفتر تمرین می-کردم به-دست آوردم.“ او قبل از این-که به یک بدنساز حرفه-ای بدل شود با بیش از ۳۳۵ کیلوگرم ددلیفت می-رفت. ”من ضخامت بالائی در پشتم، پاهایم و حتی در سینه و سرشانه-ام از طریق اجرای ددلیفت ایجاد کردم.
این حرکتی است برای ساختن تمام بدن. من فکر می-کنم این بهترین حرکت برای ساختن حجم عضلانی است، و با هیچ حرکت دیگری قابل جایگزین شدن نیست. بسیاری از بدنسازان از اجرای ددلیفت طفره می-روند چون این حرکت سختی به حساب می-آید، هم از نظر نحوه اجرا و هم از نظر انرژی مورد نیاز برای انجام آن، ولی این سخت-ترین و واقعی-ترین آزمونی است که برای آزمایش مقدار توانتان می-توانید به-کار برید؛ فشار بالائی که قدرت واقعی شما را در حالی-که برای حفظ فرم صحیح تلاش می-کنید محک می-زند.“
دیوید سندلر، پاورلیفتر پیشین و مربی ورزش-های قدرتی در دانشگاه نوادا، — وگاس، و رئیس کمپانی استرنت پرو ابراز می-کند که: ”هرچند این یک حرکت تکنیکی است که برای اجرای صحیح آن نیاز به تمرین زیادی است، ولی در نهایت با اجرای آن شاهد افزایش قدرت محسوسی در پاها، باسن و پشت خواهید بود. این یکی از بهترین حرکات است که می-توانید برای افزایش قدرت انفجاری در هر ورزشی از آن استفاده کنید.“
دلیل مهم دیگر برای استفاده از ددلیفت در برنامه تمرینیتان تأثیر آن روی هورمون آنابولیک تستسترون و هورمون رشد است. تحقیقات نشان داده حرکاتی که بیشترین تعداد عضلات را به-کار می-گیرند بیشترین مقدار ترشح این دو هورمون را باعث می-شوند، که هر دو این-ها کلید رشد عضلانی به حساب می-آیند.
اگر هدف شما به-کارگیری بیشتری تعداد عضلات در یک زمان و به-صورت هماهنگ است، ددلیفت به همراه اسکوات بهترین انتخاب است.

۰ دیدگاه

پیام بگذارید.

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.