بدنسازی|فیتنس|اخبار ورزشی|مقالات ورزشی

بدنسازی,زیبایی اندام

فیتنس|بدنسازی

ورزش برای همه

بدنسازي

بدنسازي و تناسب اندام
داروهای کاهش وزن

طراحی وب سایت و بهینه سازی

مجری طراحی وب سایت های بزرگ تجاری فروشگاهی در سراسر کشور با طراحی های بسیار شکیل و پر محتوا و سایت های داینامیک و پنل مدیریت

wideweb.ir drbehzadfarokhi.comبدنسازی گاهی می توان در مورد برنامه حسابداری بحث کرد و با توجه به نرم افزارهایی که تا کنون تولید شده www.rayasepehr.com را به عنوان بهترین نمونه این نرم افزار ها قرار داد.sharp-ir نیز شرکتی می باشد که در رسته کاری تصفیه هوا فقش موثری را ایفا می کند. این سایت می تواند آموزش بسیار مناسبی در زمینه تولید نرم ادستگاه های تصفیه هوا داشته باشد. اکنون زمان آن رسیده که برخی از هاست های برتر کشور را معرفی کنیم و از میان این هاست ها ، موارد لینوکسی آن را مجزا کنیم و به بازدیدکننده نمایش دهیم. هاست لینوکس ایران هاست24 بی شک از بهترین هاست های لینوکس ایران و ارزانترین می باشدهاست لینوکس
  • با بینی زیبا و جراحی زیبایی بینی بهترین باشید جراحی بینی از بهترین جراحی های زیبایی می باشد
  • شکم خود را با رژیم آب کنید و اگر نشد بهترین گزینه جراحی لاغری شکم یا جراحی زیبایی شکم می باشد.جراحی شکم در جراحی های شکم به یک زیبایی اندام برسید
  • جراحی سینه
  • جراحی لیفت صورت می تواند به زیبا شدن صورت شما در عمل لیفتینگ کمک کند
  • جراحی پلک هم با متخصص این رشته دکتر آرش نجف بیگی به اوج خود رسیده و پلک های مراجعه کنندگان عمل می شود
  • جراحی لاغری
  • با راهبند های الکتروپارس به بهترین نحو ممکن راهبند اتوماتیک را ملاحظه کنید و بعد از دیدن قیمت راهبند های اتوماتیک تصمیم بگیرید
چهارشنبه ۹ فروردین
جراحی زیبایی و لیزر  کتاب اصول و سیستم های تمرینی در بدنسازیتبلیغات 24تن ورز

داروهای کاهش وزن

987

داروهای کاهش وزن
برخی از دارو های گیاهی، قرص ها و دارو های کاهش وزن در ذیل معرفی می شوند.این مکمل های غذایی کاهش وزن تحت نظارت دقیق استاندارد های غذا یی و پزشکی قرار ندارند.

پرتغال تلخ ( Bitter Orange ‏).

موجب کاهش اشتها می شود و برخی آن را جانشینی برای افدرا می دانند. اثرات دراز مدت آن هنوز مشخص نشده است.

چیتوزان ( Chitosan ‏).

یک پلی ساکارید است که از اسکلت خارجی نوعی خرچنگ یا میگو به دست می آید، بنابراین دارای منشأ طبیعی است. ساختار شیمیایی چیتوزان مشابه فیبرگیاهی است. به نظر می رسد این ماده باکاهش اشتها و همچنین جلوگیری از جذب چربی موجود در غذا موجب کاهش وزن بدنی شود. این ماده نسبتأ بی خطر است، ولی در مورد تاثیر آن در کاهش وزن تردیدها یی وجود دارد. چیتوژان ممکن است باعث یبوست، نفخ شکم و سایر اختلالات معدی – روده ای شود. اثر ات این ماده در دراز مدت نامشخص است.

کروم ( ‎(Chromium

‏یک ماده معدنی ضروری است و ادعا می شود که در سوخت و ساز کربوهیدرات، پروئین و چربی نقش دارد و موجب کاهش چربی بدن شده و به ساخت عضلات کمک می کند. بسیاری از مطالعات انجام شده این ادعا را ردکرده اند. این ماده نسبتأ بی خطر است، ولی تأئیر آن برکاهش وزن کاملآ مشخص نیست. اگرچه هیچ گونه اثر جانبی در کوتاه مدت برای این ماده گزارش نشده است، ولی این نگرانی وجود دارد که کروم موجب تخریب رادیکالی بدن شود. اثرات جانبی این ماده به علت در دسترس نبودن مطالعات هنوز نامشخص است.

‏اسیدلینولئیک کنژاکه‏( Conjugated UnoJeic cid ‏)

برخی مطالعات نشان داده اند که این ماده باعث کاهش چربی بدن شده، اشتها را کاهش و عضله سازی را افزایش می دهد. اگرچه ممکن است این ماده چربی بدن را کاهش و میزان عضلات را افزایش دهد، ولی احتمالأ کاهش وزن بدن را به دنبال نخواهد داشت. همچنین، این ماده می تواند موجب اسهال، سوء هاضمه و سایر اختلالات معدی .روده ای شود.

‏ کانتری مالو Heartleaf) Country mallw‎‏ )

اشتها را کاهش و میزان کالری مصرف شده توسط بدن را افزایش می دهد. این مکمل حاوی افدرا می باشد و مصرف آن خطرات زیادی در بردارد .

‏افدرا ( Ephedra ‏).

موجب کاهش اشتها می شود. این ماده ممکن است باعث کاهش اشتها، بی نظمی ضربان قلب، بی خوابی، سکته، حمله قلبی و حتی مرگ ‏شود. خرید و فروش این ماده در فروشکاه ها ممنوع است، ولی کماکان به صورت قانونی به شکل چای مورد استفاده ‏قرار می گیرد.

چای سبز ومشتقات آن.

اگرچه برخی مطا لعات نشان داده اندکه چای سبزکالری مصرفی , همچنین، سوخت و ساز چربی را افزایش داده وکاهش اشها را موجب می شود، ولی شواهد ناچیزی در حمایت از عملکرد این ماده وجود دارد. این ماده ممکن است باعث استفراغ، نفخ شکم، سوء هاضمه و اسهال شود. چای سبز همچنین دارای مقادیر بالایی کافئین است. Nestles Sweet Success‏ ‏. به دو شکل پودر و مایع وجود دارد , در صورت قطع مصرف، وزن کاسته شده به سرعت افزوده می شود.
داروهای کاهش وزن
گوارگوم ( Guar gum ‏).

یک فیبر قابل حل است که موجب احساس سیری در فرد می شود. بسیاری از مطالعات تفاوتی را بین این ماده , دارونما (پلاسیبو) درکاهش وزن بدن نشان نداده اند. سایر مطالعات بیان داشته اندکه این ماده از جذب چربی جلو گیری و احساس سیری در فرد ایجاد می کندکه بدین وسیله کالری مصرفی را کاهش می دهد.

این ماده نسبتأ بی خطر بوده، ولی اثرات آن درکاهش وزن اثبات نشده است. همچنین، این ماده ممکن است موجب اسهال , سایر اختلالات معدی-روده ای شود.
هودیا (Hoodia ‏).

ادعا شده است که هودیا باعث کاهش اشتها می شود. ولی با این حال، شوا هدی که از این موضوع حمایت کند وجود ندارد.
مگاتین ۱۰۰( mega-thin ‏)

به صورت نوشیدنی مصرف می شود , جهت کاهش اشتها مورد استفاده قرار می گیرد.
‏مصرف این مواد ممکن است با سایر دارو های مورد استفاده تداخل داشته باشد، بنابراین قبل از مصرف این مواد حتمأ با پزشک خود مشورت کنید. در نظر داشته باشید در صورت مصرف این مواد بایدکالری مصرفی خود را نیز کاهش دهید. همچنین، در صورتی که وزن شما به شکل موفقیت آمیزی کاسته شود، باز هم ناگزیر به ادامه استفاده از این مواد هستید، بنابراین خطرات وجود اثرات جانبی این مواد شما را تهدید می کند.

منبع : fitnesstips

نظر خود را بگذارید


9 + هشت =

 کتاب اصول و سیستم های تمرینی در بدنسازیتبلیغات 24 تن ورز