ایتالیا

خیلی از شعارهای هواداران نژادپرستانه نیست

ایتالیادروازه‌بان یوونتوس اعلام کرد خیلی از شعارهای هواداران نژادپرستانه نیست و او هم در دوران کودکی آنها را می‌خوانده است.
فوتبال ایتالیا که همواره مملو از شعارهای نژادپرستانه بوده است. در همین رابطه باشگاه یوونتوس به خاطر همین موضوع در ماه آوریل ۳۰ هزار یورو جریمه شد. اینترمیلان و لاتزیو هم به دلایل مشابه در مجموع با ۱۲ ماه محرومیت روبه‌رو شدند.
به نقل از فارس،جیان لوییجی بوفون که همواره نژادپرستی را محکوم کرده در این مورد به گازتا دلو اسپورت گفت: فکر نمی‌کنم هواداران یوونتوس قصد داشتند شعارهای نژادپرستانه بدهند. زمانی که آنها علیه تیم‌های حریف شعار می‌دهند، باید به منظوری که دارند توجه شود. من هم در دوران کودکی هوادار یوونتوس بودم و شعارهای این تیم را نیز می‌خواندم. به همین خاطر می‌دانم که این شعارها چه جوّی را ایجاد می‌کنند. اگر بازیکن رنگین پوستی در تیم‌ حریف وجود داشته باشد، فکر نمی‌کنم این شعارها به آنها برگردد.
بوفون در ادامه گفت: فکر می‌کنم که در صورت وجود شعارها و کارهای نژادپرستانه باید با خاطیان به شکلی جدی برخورد شود. به هیچ وجه نمی‌توانم چنین چیزهایی را درک کنم. نمی‌توانم حسی مشابه با بازیکنانی که با این بی احترامی‌ها مواجه می‌شوند داشته باشم.

۰ دیدگاه

پیام بگذارید.

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.