بدنسازی|فیتنس|اخبار ورزشی|مقالات ورزشی

بدنسازی,زیبایی اندام

فیتنس|بدنسازی

ورزش برای همه

بدنسازي

بدنسازي و تناسب اندام
خواص و عوارض جانبی گلوتامین

طراحی وب سایت و بهینه سازی

مجری طراحی وب سایت های بزرگ تجاری فروشگاهی در سراسر کشور با طراحی های بسیار شکیل و پر محتوا و سایت های داینامیک و پنل مدیریت

wideweb.ir drbehzadfarokhi.comبدنسازی گاهی می توان در مورد برنامه حسابداری بحث کرد و با توجه به نرم افزارهایی که تا کنون تولید شده www.rayasepehr.com را به عنوان بهترین نمونه این نرم افزار ها قرار داد.sharp-ir نیز شرکتی می باشد که در رسته کاری تصفیه هوا فقش موثری را ایفا می کند. این سایت می تواند آموزش بسیار مناسبی در زمینه تولید نرم ادستگاه های تصفیه هوا داشته باشد. اکنون زمان آن رسیده که برخی از هاست های برتر کشور را معرفی کنیم و از میان این هاست ها ، موارد لینوکسی آن را مجزا کنیم و به بازدیدکننده نمایش دهیم. هاست لینوکس ایران هاست24 بی شک از بهترین هاست های لینوکس ایران و ارزانترین می باشدهاست لینوکس
  • با بینی زیبا و جراحی زیبایی بینی بهترین باشید جراحی بینی از بهترین جراحی های زیبایی می باشد
  • شکم خود را با رژیم آب کنید و اگر نشد بهترین گزینه جراحی لاغری شکم یا جراحی زیبایی شکم می باشد.جراحی شکم در جراحی های شکم به یک زیبایی اندام برسید
  • جراحی سینه
  • جراحی لیفت صورت می تواند به زیبا شدن صورت شما در عمل لیفتینگ کمک کند
  • جراحی پلک هم با متخصص این رشته دکتر آرش نجف بیگی به اوج خود رسیده و پلک های مراجعه کنندگان عمل می شود
  • جراحی لاغری
  • با راهبند های الکتروپارس به بهترین نحو ممکن راهبند اتوماتیک را ملاحظه کنید و بعد از دیدن قیمت راهبند های اتوماتیک تصمیم بگیرید
چهارشنبه ۹ فروردین
جراحی زیبایی و لیزر  کتاب اصول و سیستم های تمرینی در بدنسازیتبلیغات 24تن ورز

خواص و عوارض جانبی گلوتامین

15213

خواص و عوارض جانبی گلوتامین

با خواص و عوارض جانبی گوتامین آشنا شویم!

بی تردید در مورد گلوتامین چیزهای زیادی شنیده اید، این اسید آمینه همچنان با خواص خود پژوهشگران را غافلگیر می کند. تحقیقات نشان می دهد نقش گلوتامین از افزایش حجم توده عضلانی و تسریع روند رشد عضلات بسیار فراتر می رود. گلوتامین از اسید آمینه های غیر ضروری است، بدن خود قدرت سنتزو ساخت آن را دارد. این اسید آمینه نیز همانند سایر اسید آمینه ها در سلامت بدن و بعضی از اندامها و سیستم ها نقش حیاتی دارد. فعالیت سیستم ایمنی در سطح وسیعی به مقدار گلوتامین موجود در بدن بستگی دارد.

هرگونه کمبود یا کاهش این اسید آمینه فعالیت سیستم ایمنی را تحت تاثیر قرار می دهد و آن را تضعیف می کند. در مقابل وجود آن به مقدار کافی سطح مقاومت بدن را در برابر عوامل بیماری زا، میکروب ها و ویروس ها افزایش می دهد و سیستم ایمنی بدن را کاملا تقویت می کند.

باید بدانید که گلوتامین به شکلهای مختلف در روند ساخت عضلات و افزایش حجم توده عضلانی دخالت می کند، این اسید آمینه در سطح سلول های عضلانی فعالیتی گسترده دارد که مهمترین آن افزایش آب درونی سلولی است. در این شرایط ساخت عضله شروع می شود و ادامه پیدا می کند. درحالی که هرگونه کم آبی می تواند رش عضلانی را متوقف کند. از سوی دیگر با کمک گلوتامین اسیدهای آمینه به راحتی به درون سلول ها نفوذ می کنند و اثر خود را نشان می دهند.

بیشتر از ۶۰ درصد از اسید آمینه موجود در عضلات را گلوتامین تشکیل می دهد. تمرینات سنگین و فوق سنگین در سطحی قابل ملاحظه از گلوتامین مجود در عضلات کم می کند، اما نگران نشوید بدن خود همین مقدار گلوتامین را به عضلات باز می گرداند. پس از ۲۴ ساعت دوباره ذخیره اسید آمینه در عضلات طبیعی میشود و بدن کمبودی احساس نمی کند.

به عقیده پژوهشگران مرکز تحقیقات دانشگاه کبک می توان برای تسریع روند آسیب دیدگی های عضلانی، ترمیم عضلات و جلوگیری از تحلیل عضلانی در برخی بیماری ها از گلوتامین کمک گرفت. ویژگی های آنابولیکی این اسید آمینه امروز دیگر به اثبات رسیده است، مصرف آن حتی دوران نقاهت و درمان کامل برخی بیماری ها را نیز کوتاه می کند.

مقدار مصرف گلوتامین
خواص و عوارض جانبی گلوتامین
مقدار صمرف گلوتامین به تناسب فعالیت های ورزشی و سطح تمرینات ورزشکاران و یا نیازهای بدن به هنگام بیماری متفادت است. ورزشکاران بطور متوسط روزانه ۱۰ گرم گلوتامین مصرف می کنند. مصرف آن در دوز بالا اغلب ناراحتی های گوارشی همراه است.

عوارض جانبی گلوتامین

تا کنون برای گلوتامین عارضه جانبی خاصی شناخته نشده است. بسیاری از ورزشکاران به ویژه بدنسازان گلوتامین را از مکمل های معجزه گر کاملا بی دردسر می دانند که بدون هیچگونه عارضه جانبی به کمک آنها می آید و عضلاتشان را در حد انفجار بزرگ می کند، با این حال پژوهشگران همچنان در مورد عوارض جانبی گلوتامین مطالعه می کنند.

در حال حاضر تردیدی نداریم که گلوتامین روی دستگاه گوارش اثر می گذارد و ناراحتی های گوارشی از اولین پیامدهاوعوارض جانبی ناشی از زیاده روی در مصرف آن است. من به ورزشکاران توصیه می کنم در مصرف این مکمل زیاده روی نکنند. گلوتامین خواص زیادی دارد اما باید اعتراف کنیم که از عوارض جانبی آن چیز زیادی نمی دانیم….

منبع : ایرانی فیتنس

نظر خود را بگذارید


8 − سه =

۲ دیدگاه برای “خواص و عوارض جانبی گلوتامین”

 کتاب اصول و سیستم های تمرینی در بدنسازیتبلیغات 24 تن ورز