بدنسازی|فیتنس|اخبار ورزشی|مقالات ورزشی

بدنسازی,زیبایی اندام

فیتنس|بدنسازی

ورزش برای همه

بدنسازي

بدنسازي و تناسب اندام
خواب خوب شاخصی برای تعیین سلامت یک فرد است

طراحی وب سایت و بهینه سازی

مجری طراحی وب سایت های بزرگ تجاری فروشگاهی در سراسر کشور با طراحی های بسیار شکیل و پر محتوا و سایت های داینامیک و پنل مدیریت

wideweb.ir drbehzadfarokhi.comبدنسازی گاهی می توان در مورد برنامه حسابداری بحث کرد و با توجه به نرم افزارهایی که تا کنون تولید شده www.rayasepehr.com را به عنوان بهترین نمونه این نرم افزار ها قرار داد.sharp-ir نیز شرکتی می باشد که در رسته کاری تصفیه هوا فقش موثری را ایفا می کند. این سایت می تواند آموزش بسیار مناسبی در زمینه تولید نرم ادستگاه های تصفیه هوا داشته باشد. اکنون زمان آن رسیده که برخی از هاست های برتر کشور را معرفی کنیم و از میان این هاست ها ، موارد لینوکسی آن را مجزا کنیم و به بازدیدکننده نمایش دهیم. هاست لینوکس ایران هاست24 بی شک از بهترین هاست های لینوکس ایران و ارزانترین می باشدهاست لینوکس
  • با بینی زیبا و جراحی زیبایی بینی بهترین باشید جراحی بینی از بهترین جراحی های زیبایی می باشد
  • شکم خود را با رژیم آب کنید و اگر نشد بهترین گزینه جراحی لاغری شکم یا جراحی زیبایی شکم می باشد.جراحی شکم در جراحی های شکم به یک زیبایی اندام برسید
  • جراحی سینه
  • جراحی لیفت صورت می تواند به زیبا شدن صورت شما در عمل لیفتینگ کمک کند
  • جراحی پلک هم با متخصص این رشته دکتر آرش نجف بیگی به اوج خود رسیده و پلک های مراجعه کنندگان عمل می شود
  • جراحی لاغری
  • با راهبند های الکتروپارس به بهترین نحو ممکن راهبند اتوماتیک را ملاحظه کنید و بعد از دیدن قیمت راهبند های اتوماتیک تصمیم بگیرید
یکشنبه ۶ فروردین
جراحی زیبایی و لیزر  کتاب اصول و سیستم های تمرینی در بدنسازیتبلیغات 24تن ورز

خواب خوب شاخصی برای تعیین سلامت یک فرد است

768

خواب خوب شاخصی برای تعیین سلامت یک فرد است

یک متخصص اعصاب و روان معتقد است: استفاده خودسرانه از داروهای خواب، از خود «بی‌خوابی» خطرناک‌تر است.
دکتر شاپور کریمی در گفت وگو با ایسنا  ، با اشاره به اینکه خواب خوب برای یک فرد از بیداری هم مهمتر است، گفت: تمام فعل و انفعلات سیستم‌های مختلف بدن از جمله سیستم‌های عضلانی، تنفسی، قلب و عروق و خصوصا سیستم مغزی در زمان خواب تغییر می‌کند و امکان بازسازی آنها فراهم می‌شود.

وی ادامه داد: بسیاری از رادیکال‌های آزادی که در بدن تولید می‌شوند و زمینه ابتلا به بیماری‌ها و سرطان‌ها را فراهم می‌کنند در زمان خواب هضم می‌شوند.

به گفته این پزشک متخصص، خواب خوب شاخصی برای تعیین سلامت یک فرد است و می توان گفت افرادی که راحت و خوب می‌خوابند وضعیت نرمالی دارند.

کریمی با اعلام اینکه هورمون‌های خاصی مسئول تنظیم ریتم خواب در بدن یک فرد هستند، افزود: روند تنظیم این هورمون‌ها معمولا با وجود و یا عدم وجود نور خورشید هماهنگ است.

وی خاطرنشان کرد: تنها در یک درصد از افراد اختلالات خواب به مشکلات ذاتی هورمونی بازمی‌گردد.

این متخص اعصاب و روان، عدم رعایت بهداشت خواب، وجود نور اضافه و مصنوعی در محیط خواب و پرداختن به فعالیت در موقع خواب را از جمله دیگر عوامل بروز بی خوابی دانست و تاکید کرد: ایران یکی از کشورهایی است که بهداشت خواب در آن به خوبی رعایت نمی شود.

کریمی تصریح کرد: تغذیه هم در بروز بی خوابی نقش دارد و مصرف کافئین و مشتقات آن، مصرف سیگار، مواد مخدر و همچنین مواد محرک با ایجاد اختلال در سطح هورمون‌های تنظیم کننده، خواب فرد را دچار مشکل می‌کند.

این پزشک متخصص در خصوص افرادی که به دلیل شرایط کاری ساعت فعالیت‌های خود را تغییر می‌دهند و شب‌ها کار می‌کنند، گفت: بعد از مدتی تمام سیستم‌های بیولوژیک شخص دچار تغییر می‌شود که این تغییرات معمولا به ضرر فرد است.
خواب خوب شاخصی برای تعیین سلامت یک فرد است
وی افزود: بیماری‌های جسمی از دیگر دلایل بروز بی‌خوابی در افراد هستند که سر دسته این بیماری‌ها، مشکلات سیستم اعصاب مرکزی و مغز است.

کریمی تاکید کرد: اضطراب و افسردگی نیز می‌تواند زمینه بی‌خواببی خوابیی را فراهم کند.

این متخصص اعصاب و روان با اشاره به اینکه برای درمان بی‌خوابی ابتدا باید علت آن را بررسی کرد، یادآور شد: در درجه اول باید بیماری زمینه‌ای که موجب بروز بی‌خوابی شده درمان شود و همچنین افراد بهداشت خواب و تغذیه را رعایت کنند.

وی خاطرنشان کرد: درمان دارویی باید تحت نظر پزشک متخصص و در دوره‌های کوتاه مدت استفاده شوند، در غیر این صورت تعادل مرکز خواب شخص را بر هم می‌زنند که بازگشت آن به حالت طبیعی بسیار سخت صورت می‌گیرد.

منبع : ایسنا

نظر خود را بگذارید


7 + پنج =

 کتاب اصول و سیستم های تمرینی در بدنسازیتبلیغات 24 تن ورز