حرکات مربوط به بخش پایین زیربغل

حرکات مربوط به بخش پایین زیربغل

 حرکات مربوط به بخش پایین زیربغل

زیر بغل هالتر خم و زیربغل تی بار هردو از بهترین حرکات سازنده برای عضلات پشت و زیر بغل به شمار می آیند و با مرور برنامه تمرین قهرمانان بزرگ متوجه خواهید شد که حرکات مذکور از بخش های اصلی تمرینات آنهاست سوالی که در این مقاله پاسخ داده می شود این که کدامیک از دو حرکت مذکور برای درگیر کردن بخش تحتانی زیربغل موثرتر هستند ؟

زیربغل هالتر خم

به استثنای ددلیفت، حرکت زیربغل هالتر خم بدون شک سلطان همه حرکات تمرین زیربغل است . کلید انجام حرکت با فرم درست این است که وقتی زانوها را خم می کنید ، قوس کمر را کامل رعایت کنید .

این کار باعث می شود ستون فقرات از آسیب دیدگی در امان بماند ودر عین حال از لحاظ مکانیکی در قوی ترین حالت قرار می گیرید . در بخش پائین حرکت هالتر مقابل ساق ها قرار می گیرد و خمیدگی کمر مشابه حرکت لیفت پشت پا است . در حالی که بازوها صاف به طرف زمین آویزان هستند و هالتر نزدیک بدن قرار گرفته است ، وزنه را تا بالای شکم خود بالا بکشید و سینه را بیرون نگه دارید . نشیمن گاه را بیرون داده و قوس ستون فقرات را حفظ نمایید.

زیر بغل تی بار مدل قدیمی

از دوران آرنولد و فرانکو کلمبو حرکت تی بار به عنوان یکی از الزامات تمرین جهت ایجاد ضخامت مناسب در عضلات زیر بغل شهرت و مورد استفاده داشته است . تمام چیزی که برای این حرکت نیاز دارید یک میله هالتر است که فقط یک طرف آن وزنه خورده و طرف دیگر آن کنج دیوار قرار گرفته است
 حرکات مربوط به بخش پایین زیربغل

یکی از کلید های موفقیت برای اجرای تی بار این است که غرور خود را کنار بگذارید و وزنه های کوچکتری را مورد استفاده قرار دهید  چرا که اگر صفحه های وزنه بزرگتر باشد با برخورد به سینه دامنه حرکت را کوتاه می کند بنابراین بهتر است که بجای صفحه های ۲۰یا ۱۵ کیلویی از وزنه های ۱۰ کیلویی استفاده کنید در این حالت می توانید بخش منفی و مثبت حرکت را با دامنه کامل اجرا کنید و عضلات زیر بغل را کامل تحت اضافه بار قرار دهید . همچنین بالا تنه باید کمی بالاتر از حد موازی با زمین باشد ( حدود ۲۰ تا ۳۰ درجه بالاتر )

کدام حرکت بار پایین زیربغل ؟

پاسخ کوتا زیر بغل تی بار است . این حرکت نمی تواند از هالتر خم برتر باشد امادر این مورد هالتر خم در رتبه دوم قرار می گیرد . از آنجایی که تاثیر حرکات را روی بخش تحتانی زیربغل بررسی می کنیم همه چیز به موقعیت آرنج نسبت به بدن باز می گردد

توجه داشته باشید که در تی بار چقدر آرنجها نزدیک بدن هستند ، در حالی که در زیربغل هالتر خم آرنجها از بدن دور هستند . این همان فاکتور تعیین کننده است  . هر وقت که در حرکتی مشابه  آرنج نزدیک بدن بود ، به صورت خودکار فشار روی بخش تحتانی زیر بغل افزایش می بابد

خیلی ها تی بار را حرکتی برای بخش میانی پشت می شناسند چرا که دست ها در این حرکت به هم نزدیکتر هستند ، اما این کار باعث درگیری بیشتر در بخش تحتانی زیر بغل می شود .

درحرکت زیربغل هالتر خم دست ها و آرنج ها از هم فاصله زیادی می گیرند و اگر از یک آرنج به آرنج دیگر در بخش بالایی حرکت خطی رسم کنید ، می توانید در سایه آن خط عضلاتی که درگیر می شوند را ببینید بخش بالایی پشت و بخش میانی کول.

منبع : jafarpoor.com

۰ دیدگاه

پیام بگذارید.

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.