مجيد جلالي

جلالی:جو سنگینی علیه من بود اما گله‌ای ندارم

مجید جلالیمجید جلالی اظهار کرد: زمانی که کار را در تراکتورسازی شروع کردم و در اولین بازی فصل در ورزشگاه آزادی برابر پرسپولیس شکست خوردیم، کسی فکر نمی‌کرد که این تیم بتواند مدعی قهرمانی باشد. اما با طی کردن راهی اصولی و تمرین‌های مرتب و تنظیم شده به کمک همکاران، رفته رفته پیشرفت کردیم و در اولین بازی دور برگشت، با پیروزی برابر همان پرسپولیس صدرنشین شدیم.
به گزارش ایسنا،وی ادامه داد: در طول ۱۶ هفته اول فصل فولاد، نفت، استقلال و پرسپولیس به صدر جدول آمدند و برگشتند. ما هم در هفته شانزدهم به صدر جدول رسیدیم اما در هفته هجدهم در شرایط کاملا نامناسب جوی در تبریز دو بر یک از ذوب آهن جلو بودیم ولی با اشتباه مدافع، یک گل به خودی زدیم و بازی مساوی شد. هفته بعدش هم دقیقه ۹۰ به سپاهان باختیم. متاسفانه از همان زمان که صدر جدول را از دست دادیم، تنش‌ها علیه من شروع شد.
جلالی ادامه داد: پس از این بازی‌ها، با مصاحبه‌های سریالی مواجه بودم که علیه من انجام می‌شد که البته این جنس مصاحبه‌ها از هفته دوم لیگ وجود داشت ولی من سعی می‌کردم که صبورانه با آن‌ها برخورد کنم. من به تراکتورسازی امیدوار بودم و انگیزه کار و شوق زیادی برای قهرمان شدن با این تیم داشتم به همین دلیل هم سعی می‌کردم که از خیلی چیزها بگذرم اما در هفته‌های آخر شرایط طوری شد که احساس کردم به جایگاه مربی‌گری بی‌احترامی می‌شود.
سرمربی مستعفی تراکتورسازی در ادامه با اشاره به مصاحبه محمدجواد دل‌فکار سخنگوی هیات مدیره باشگاه تراکتورسازی که یکی از دلایل اصلی استعفای جلالی بود، گفت: همین آقای دل‌فکار در هفته ششم لیگ مصاحبه کرده بود. پس از آن هم مسئولان باشگاه گاه به گاه صحبت می‌کردند. من این‌ها را با زینی‌زاده در میان می‌گذاشتم اما این مسائل ادامه داشت. تا اینکه احساس کردم که بیش از این نمی‌توانم تحمل کنم چون این کار جفا به جایگاه مربی‌گری است.
جلالی در ادامه گفت: پس از اینکه من اعلام استعفا کردم، زینی‌زاده گفت که برای باشگاه همه کار کرده و امکانات لازم را برای تیم فراهم کرده است. او درست می‌گفت اما حرف من این‌ها نبود. در طول فصل افراد مختلفی از درون مجموعه تراکتورسازی علیه من مصاحبه می‌کردند که با زینی‌زاده در میان گذاشتم اما متاسفانه ادامه‌دار بود.
وی ادامه داد: شب قبل از بازی با فجر سپاسی، در هتل با زینی‌زاده جلسه‌ای گذاشتم و در آنجا قرار شد که روز پس از بازی (یکشنبه) در جلسه‌ی هیات مدیره باشگاه شرکت و با اعضا صحبت کنم اما من را به آن جلسه دعوت نکردند.
جلالی افزود: مجموعه بزرگی مثل تراکتورسازی که ۱۵ میلیارد تومان خرج کرده و میلیون‌ها هوادار دارد تشکیلات مدیریتی باشگاه را به مدیرعامل می‌سپارد و بخش فنی را بر عهده سرمربی می‌گذارد. بر این اساس باید هر از گاهی این دو نفر را بخواهد و گزارش آن‌ها را بشنود.
سرمربی پیشین تراکتورسازی در ادامه گفت: نگذاشتند که من در جلسه هیات مدیره شرکت کنم. من در طول حضورم در تبریز با آن‌ها صحبت نکرده بودم. با این حال هیچ گله‌ای ندارم. باشگاه حق دارد که هر گاه صلاح می‌داند سرمربی‌اش را عوض کند. امروز دوشنبه هم به باشگاه رفتم و حسابم را تسویه کردم.
وی در ادامه اظهار کرد: همان طور که گفتم گله‌مند نیستم اما ناراحتی‌ام از این است که چرا زمانی که یک مربی کار می‌کند، به اشکال مختلف علیه او جو سختی درست می‌کنند. الان می‌توانم به مربیان جوان بگویم که در حین کار کردن، باید یک عزت برای خود بخرند و صد عزت برای جامعه مربی‌گری.
به گزارش ایسنا، پس از استعفای شفاهی جلالی، کادر مدیریتی باشگاه تراکتورسازی، صحبت‌های ضد و نقیضی مطرح کردند. ابتدا زینی‌زاده از حمایت هیات مدیره از جلالی خبر داد ولی به فاصله چند ساعت، گفت که هیات مدیره باید جلسه تشکیل دهد تا تکلیف جلالی را روشن کند. پس از آن هم شائبه‌های مختلفی در مورد اینکه مسئولان تراکتورسازی پیشتر با جانشین جلالی به توافق رسیده‌اند، به گوش رسید.
جلالی در این باره گفت: اینکه چرا این اتفاقات رخ داده، اطلاعی ندارم. اما از یک چیز اطلاعاتی به دست آورده‌ام و آن اینکه جمعه شب با زینی‌زاده در هتل پارس جلسه داشتیم و قرار شد که بعد از بازی با فجر به جلسه هیات مدیره باشگاه بروم. اما ظاهرا همان جمعه صبح، نماینده باشگاه در ترکیه با اولویررا کار را تمام کرده بود! شاید این کار حرفه‌ای نباشد اما حتی به این کار هم معترض نیستم چون باشگاه دوست داشته که این کار را انجام دهد.
جلالی در ادامه با بیان اینکه هیچ طلبی از تراکتورسازی ندارد، از بازگشتش به تهران خبر داد و گفت: می‌خواهم از همه هواداران تراکتورسازی تشکر کنم. دوست دارم آن‌ها بدانند که من به تیم، هم عشق داشتم، هم اعتماد و هم کاملا به آینده آن امیدوار بودم. پرسپولیس صدرنشین بود اما حالا دوم است. شاید هفته بعد تا رده پنجم پایین بیاید. شانس این را هم دارد که به صدر برگردد. قطعا اگر این تنش‌ها در تراکتورسازی نبود، ما هم می‌توانستیم به صدر جدول برگردیم. به هر حال از هواداران تشکر می‌کنم.
جلالی در پایان گفت: روز آخر که با فجر بازی داشتیم، حتی هوادارانی که من را دوست نداشتند خیلی محترمانه با من برخورد کردند. این رفتار و فرهنگ آن‌ها می‌تواند الگوی همه باشد و من باز هم از آن‌ها تشکر می‌کنم.

۰ دیدگاه

پیام بگذارید.

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.