تمرین پا با جی کاتلر

تمرین پا با جی کاتلر

تمرین پا با جی کاتلر

دنیای پرورش اندام تا به حال پاهایی خیره کننده تر از پاهای جی کاتلر ندیده است . در سال ۲۰۰۹ جی کاتلر در حالی روی سکوی مستر المپیا قرار گرفت که دور ران هایش بیش از ۳۰ اینچ بود و عضله چهار سرش مانند رشته های طناب در هم تنیده شده بود. ساق پایش بی شک در آن سال بسیار بهتر از سایرین بود . پیروزی جی کاتلر در ۲۰۰۹ به خاطر چنین پاهایی بسیار شیرین تر از سایر موفقیت هایش بود.

او تمرینات پایش را در دو روز پیاپی انجام داده که آن را با حرکات عضله چهار سر آعاز می کند. به این ترتیب می تواند روی هر بخشی از عضلات پا به طور کامل تمرکز کند. همانطور که عضلات جلوبازو و پشت بازو را در روزهای مختلف تمرین می دهید عضلات جلو ران و پشت ران را نیز باید در دو روز مختلف انجام دهید.

تفاوت دیگر تمرینات پای جی کاتلر با سایر بدنسازان حرفه ای جهان در تمرینات ساق پای اوست. در حالی که بیشتر بدنسازان تنها چند ست ساق پا انجام میدند او ۹ ست ساق پا را با ۳ حرکت مختلف انجام می دهد . در واقع اگر جی کاتلر چنین ساق هایی نمی ساخت حجم انبوه ران هایش او را کوتاه قامت تر از این نشان می داد.

برنامه پای جی کاتلر یک برنامه کامل و ساده است اما باید کنترل کامل اجرا شود . گرچه او هیچ گاه سبک تمرین نمی کند اما مقدار وزنه آنچنان اهمیتی برایش ندارد و بیش از وزنه به تحت فشار بودن عضلاتش توجه می کند.
تک اندام
برنامه جی کاتلر
روز اول – چهار سر
جلو ران ۲۰ * ۳
پرس پا  ۴ * ۱۲
اسکوات  ۶ * ۴ – ۱۰
لانچ  ۸ * ۳ گام ( هر پا )
جلو ران سنگین  ۱۰ * ۴

روز دوم – پشت ران – ساق پا
پشت ران خوابیده ۱۲ * ۶
ددلیفت ۱۰ * ۳
پشت ران ایستاده تک پا ۱۲ * ۳
پرس پا ( پاها بالا و باز از هم ) ۱۲ * ۳
ساق پا ایستاده ۱۰ * ۴
ساق پا دانکی ۱۰ * ۲
ساق پا نشسته ۱۰ * ۳

منبع : تک اندام

۰ دیدگاه

پیام بگذارید.

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.