بدنسازی|فیتنس|اخبار ورزشی|مقالات ورزشی

بدنسازی,زیبایی اندام

فیتنس|بدنسازی

ورزش برای همه

بدنسازي

بدنسازي و تناسب اندام
تغذيه مناسب همراه با ورزش

طراحی وب سایت و بهینه سازی

مجری طراحی وب سایت های بزرگ تجاری فروشگاهی در سراسر کشور با طراحی های بسیار شکیل و پر محتوا و سایت های داینامیک و پنل مدیریت

wideweb.ir drbehzadfarokhi.comبدنسازی گاهی می توان در مورد برنامه حسابداری بحث کرد و با توجه به نرم افزارهایی که تا کنون تولید شده www.rayasepehr.com را به عنوان بهترین نمونه این نرم افزار ها قرار داد.sharp-ir نیز شرکتی می باشد که در رسته کاری تصفیه هوا فقش موثری را ایفا می کند. این سایت می تواند آموزش بسیار مناسبی در زمینه تولید نرم ادستگاه های تصفیه هوا داشته باشد. اکنون زمان آن رسیده که برخی از هاست های برتر کشور را معرفی کنیم و از میان این هاست ها ، موارد لینوکسی آن را مجزا کنیم و به بازدیدکننده نمایش دهیم. هاست لینوکس ایران هاست24 بی شک از بهترین هاست های لینوکس ایران و ارزانترین می باشدهاست لینوکس
  • با بینی زیبا و جراحی زیبایی بینی بهترین باشید جراحی بینی از بهترین جراحی های زیبایی می باشد
  • شکم خود را با رژیم آب کنید و اگر نشد بهترین گزینه جراحی لاغری شکم یا جراحی زیبایی شکم می باشد.جراحی شکم در جراحی های شکم به یک زیبایی اندام برسید
  • جراحی سینه
  • جراحی لیفت صورت می تواند به زیبا شدن صورت شما در عمل لیفتینگ کمک کند
  • جراحی پلک هم با متخصص این رشته دکتر آرش نجف بیگی به اوج خود رسیده و پلک های مراجعه کنندگان عمل می شود
  • جراحی لاغری
  • با راهبند های الکتروپارس به بهترین نحو ممکن راهبند اتوماتیک را ملاحظه کنید و بعد از دیدن قیمت راهبند های اتوماتیک تصمیم بگیرید
سه شنبه ۵ بهمن
جراحی زیبایی و لیزر  کتاب اصول و سیستم های تمرینی در بدنسازیتبلیغات 24تن ورز

تغذیه مناسب همراه با ورزش

1216

تغذیه مناسب همراه با ورزش
تعداد افرادی که تمایل به کاهش وزن دارند تا اینگونه به تناسب اندام دلخواه‌شان دست یابند، زیادند اما هستند افرادی که می‌خواهند کمی چاق‌تر شوند و از این راه اندامی بهتر پیدا کنند. در هر صورت بهترین روش برای لاغر یا چاق شدن، “تغذیه مناسب همراه با ورزش” است. پس بهتر است اصول مصرف انواع غذاها را بدانیم تا به صورت علمی و پزشکی به کم کردن یا افزودن وزن خود اقدام کنیم.

در این بین پیاده‌روی روزانه حداقل به مدت نیم ساعت یا آرام دویدن همراه با نرمش‌های سبک یا استفاده از وزنه‌های سبک یا دمبل می‌تواند به افراد برای دستیابی به وزن دلخواه کمک کند. نکته مهم دیگر در کاهش وزن صرف روزانه پنج وعده غذای سبک است که قطعا بهتر از سه وعده غذای سنگین خواهد بود.

قندها، چربی‌ها، پروتئین‌ها، ویتامین‌ها و املاح معدنی پنج گره مواد غذایی را تشکیل می‌دهند، که یک ورزشکار به  هر یک از این گروه‌های غذایی نیاز دارند.

ورزشکاران مانند افراد عادی نیازمند انرژی هستند تا آن را برای امور ورزشی و غیر ورزشی خود مصرف کنند. یک ورزشکار – در هر رشته‌ای که فعالیت دارد – به طور میانگین و روزانه انرژی مورد نیاز خود را از سه گروه مواد غذایی کسب می‌کند که در این میان قندها نقش خیلی بیشتری دارند. میزان انرژی کسب شده یک ورزشکار از گروه‌های غذایی عبات است از :

* قندها: شصت و پنج درصد
* چربی‌ها: بیست درصد
* پروتئین‌ها: پانزده درصد

از میان گروه‌های پنجگانه مواد غذایی، قندها یا همان کربوهیدرات‌ها بیشترین نقش را در تغذیه افراد به خصوص یک ورزشکار دارند چراکه ۶۵ درصد انرژی را تامین می‌کنند. اما این دلیلی بر نادیده گرفتن ارزش دیگر گروه‌های غذایی نیست. باید از هر یک از گروه‌های غذایی در سبد تغذیه روزانه یک فرد عادی یا یک ورزشکار وجود داشته باشد اما به اندازه کافی؛ چراکه مصرف بیش از برخی گروه‌های غذایی می‌تواند به خصوص برای فرد ورزشکار آسیب رسان هم باشد مانند چربی که کمبودش در بدن مشکلات خاص خود را دارد اما ازدیاد آن هم بدون خطر نیست و حتی ورزشکار را در معرض آسیب دیدگی بیشتر قرار می‌دهد.

قندها؛ تاثیرگذارترین

برنج، نان، سیب‌زمینی، ماکارونی، کشمش، توت، خرما، عسل، انجیر خشک، بیسکوئیت، پودرهای میوه‌های طبیعی، کلوچه و …  مفیدترین قندها برای ورزشکاران هستند. ۶۵ درصد انرژی ورزشکاران از طریق قندها تامین می‌شوند و از این جهت این گروه غذایی تاثیرگذارترین گروه در تامین انرژی هستند.

کربوهیدرات‌‎ها پس از مصرف در بدن به گلیکوژن تبدیل و در عضلات ذخیره می‌شوند. در هنگام تمرین، بدن به مقدار زیادی انرژی نیاز دارد که این انرژی از طریق گلیکوژن ذخیره در بدن تأمین می‌شود اما با اتمام گلیکوژن،‌ بلافاصله خستگی اتفاق می‌افتد. سنگینی دستها و پاها، بازگشت کندتر، کاهش سرعت دویدن، هماهنگی کمتر، مشکل پریدن، کاهش پرتاب‌ها، کاهش تمرکز و … از علائم اتمام گلیکوژن در بدن است.
تغذیه مناسب همراه با ورزش
چربی‌ها؛ لازم است اما نه زیاد
با توجه به ضرورت وجود چربی‌ها در رژیم غذایی، دریافت آنها نباید محدود شود اما از طرف دیگر افزایش دریافت چربی‌ها باعث افزایش چربی و وزن بدن و در نهایت بروز خستگی در تمرین، کاهش تحرک و افزایش خطر آسیب دیدگی می‌شود. چربی‌ها در انواع گوشت‌های قرمز و سفید، انواع لبنیات و همچنین در آجیل و روغن‌ها وجود دارند.

پروتئین‌ها؛ باعث حجم بدن می‎شوند

انواع گوشت‌های قرمز و سفید و لبنیات و حبوبات، حاوی پروتئین هستند. پروتئین‌ها سبب افزودن حجم بدن ورزشکاران می‌شوند به‌ویژه اگر همراه با تمرینات سبک با وزنه باشند در نتیجه وزن را نیز زیاد می‌کنند.

برخی افراد به پروتئین بیشتری نیازمندند اما در صورت مصرف غذاهای متنوع، متعادل و انرژی‌زا، بدن پروتئین کافی به‌دست می‌آورد و دیگر به مصرف اضافی پروتئین  نیازی نیست. برای بدن‌سازی و حجم سازی عضلات می‌توان از پودر پروتئینی مجاز وزارت بهداشت استفاده کرد البته باید با پزشک ورزشی مشورت کنید شود چون در بسیاری از همین پودرهای مکمل نیز مواد دوپینگی و خطرناک وجود دارند.

ویتامین‌ها؛ مصرف بیشتر به هنگام ورزش
مصرف مولتی ویتامین‌ها مانند ب- کمپلکس و ویتامین ب، کپسول فارماتون، ویتامین E و امگا ۳ در ایام ورزش و مسابقات باید بیشتر شود.

املاح معدنی؛ بعد از مشورت با پزشک مصرف شود

املاح معدنی هم به اندازه خود در میان گروه‌های غذایی مهم به شمار می‎روند اما افراد و حتی ورزشکاران – در هر رشته‌ای که فعال هستند – برای مصرف آنها باید با پزشک ورزشی مشورت شود. انواع کپسول‌های مینرال، قرص کلسیم، کپسول ففول، هماتنیک، قرص فروس سولفات و اسید‌فولیک، روی، منیزیوم و آهن از املاح معدنی هستند.

منبع : فیتنس تیپس

نظر خود را بگذارید


چهار + = 11

 کتاب اصول و سیستم های تمرینی در بدنسازیتبلیغات 24 تن ورز