بدنسازی|فیتنس|اخبار ورزشی|مقالات ورزشی

بدنسازی,زیبایی اندام

فیتنس|بدنسازی

ورزش برای همه

بدنسازي

بدنسازي و تناسب اندام
تستوسترون؛ هورموني مردانه

طراحی وب سایت و بهینه سازی

مجری طراحی وب سایت های بزرگ تجاری فروشگاهی در سراسر کشور با طراحی های بسیار شکیل و پر محتوا و سایت های داینامیک و پنل مدیریت

wideweb.ir drbehzadfarokhi.comبدنسازی گاهی می توان در مورد برنامه حسابداری بحث کرد و با توجه به نرم افزارهایی که تا کنون تولید شده www.rayasepehr.com را به عنوان بهترین نمونه این نرم افزار ها قرار داد.sharp-ir نیز شرکتی می باشد که در رسته کاری تصفیه هوا فقش موثری را ایفا می کند. این سایت می تواند آموزش بسیار مناسبی در زمینه تولید نرم ادستگاه های تصفیه هوا داشته باشد. اکنون زمان آن رسیده که برخی از هاست های برتر کشور را معرفی کنیم و از میان این هاست ها ، موارد لینوکسی آن را مجزا کنیم و به بازدیدکننده نمایش دهیم. هاست لینوکس ایران هاست24 بی شک از بهترین هاست های لینوکس ایران و ارزانترین می باشدهاست لینوکس
  • با بینی زیبا و جراحی زیبایی بینی بهترین باشید جراحی بینی از بهترین جراحی های زیبایی می باشد
  • شکم خود را با رژیم آب کنید و اگر نشد بهترین گزینه جراحی لاغری شکم یا جراحی زیبایی شکم می باشد.جراحی شکم در جراحی های شکم به یک زیبایی اندام برسید
  • جراحی سینه
  • جراحی لیفت صورت می تواند به زیبا شدن صورت شما در عمل لیفتینگ کمک کند
  • جراحی پلک هم با متخصص این رشته دکتر آرش نجف بیگی به اوج خود رسیده و پلک های مراجعه کنندگان عمل می شود
  • جراحی لاغری
  • با راهبند های الکتروپارس به بهترین نحو ممکن راهبند اتوماتیک را ملاحظه کنید و بعد از دیدن قیمت راهبند های اتوماتیک تصمیم بگیرید
سه شنبه ۸ فروردین
جراحی زیبایی و لیزر  کتاب اصول و سیستم های تمرینی در بدنسازیتبلیغات 24تن ورز

تستوسترون؛ هورمونی مردانه

998

تستوسترون؛ هورمونی مردانه
تستوسترون از هورمون ‌های استروئیدی بدن است که ساختمان اصلی سازنده آن را کلسترول تشکیل می ‌دهد.این هورمون از سلول‌ های لیدیگ در بافت بیضه ترشح می‌ شود و ترشح آن توسط هورمون دیگری به نام LE (که از سلول‌های قدامی هیپوفیز ترشح می‌ شود) کنترل می ‌شود. تستوسترون برای اثرگذاری در بافت هدف و جلوگیری از کاهش اثرش، با برخی پروتئین‌ های ساخته شده در کبد ترکیب شده و بعد از انتقال به ارگان‌ های هدف با گیرنده‌ های موجود در بافت‌ ترکیب شده و از جدار سلول عبور کرده و آثارش را ایجاد می ‌کند.

ارگان ‌های هدف شامل پوست، مو، کبد، مغز و بیضه هستند که از این میان، پوست بیشترین گیرنده‌ ها را به خود اختصاص داده است.

تستوسترون و دی‌ هیدروتستوسترون، هورمون ‌های مردانه اصلی در خون هستند.

میزان تستوسترون بیشتر از دی ‌هیدروتستوسترون است، ولی با ایجاد اثر در بافت هدف، تستوسترون به دی‌ هیدروتستوسترون تبدیل می ‌شود.

تستوسترون در کبد می ‌شکند و محصولات ایجاد شده توسط ادرار دفع می ‌شود. با افزایش سن به تدریج از تعداد سلو‌ل ‌های لیدیگ کاسته شده و مقدار اولیه تستوسترون کاهش می ‌یابد.

با کاهش تستوسترون، موهای وابسته به این هورمون در سطح بدن کاهش می ‌یابد، حجم عضلات کم شده و از علایم مردانه کاسته می ‌شود.
علل کاهش تستوسترون

عوامل مختلفی باعث کاهش تستوسترون در مردان می‌ شود که یکی از شایع ‌ترین علل آن، افزایش سن است.

از علل دیگر می ‌توان به این موارد اشاره کرد:

سیگار، الکل، برخی داروها، رادیوتراپی، گرما و استفاده از حمام و سونای داغ، نهانی بیضه‌ها، دیابت، بیماری‌ مادرزادی کالمن، جراحی و برداشت بافت بیضه، تومورهای بیضه، تومورهای کبد، واریکوسل و تومورهای هیپوفیز.

علایم کاهش تستوسترون

تستوسترون؛ هورمونی مردانه

اختلال در روابط جنسی از شایع‌ ترین علایم ناشی از کاهش تستوسترون است.

علایم دیگر شامل افسردگی، تغییر در توان شناسایی افراد، کاهش انرژی، کاهش میل جنسی، کاهش تحرک، پرخاشگری، عدم تمرکز، درد عضلانی، گر گرفتگی و بی‌ خوابی بعد  از غذا خوردن می باشد.
تشخیص کاهش تستوسترون

 

در معاینه بدنی، معمولا کاهش حجم بیضه‌ها، کاهش موهای بدن، کاهش حجم عضلات و پوکی استخوان را می ‌توان دید.

تشخیص معمولا از راه‌ اندازه ‌گیری تستوسترون و LE نمونه خون ۸ صبح است. البته در موارد مشکوک می توان هورمون‌ های تیروئید، ملاتونین،DHEA و فاکتور شبه انسولین را نیز اندازه‌ گیری کرد.

منبع : fitnesstips

نظر خود را بگذارید


7 − = دو

 کتاب اصول و سیستم های تمرینی در بدنسازیتبلیغات 24 تن ورز