تجربیات قهرمانان در آشپزخانه !!!

تجربیات قهرمانان در آشپزخانه !!!

اگر این امکان فراهم شود که از آشپزخانه منزل قهرمانان بازدیدی داشته باشید.آنجا با انواع و اقسام مکمل‌های غذایی مواجه خواهید شد. این بخش ثابت از زندگی آنهاست و برایشان کاملأ عادی است.

قهرمانان حرفه ای همیشه با مکمل‌ها زندگی می‌کنند و جای تعجب ندارد که گاهی از آنها خسته شوند.زمان بندی،آماده سازی و مصرف روزی ۵ الی ۶ وعده غذایی خوب خودش به حد کافی خسته کننده است،چه برسد که با چندین مکمل مختلف همراه باشد. اما گاهی این بدنسازان روش‌هایی را ابداع می‌کنند تا بتوانند به شکل متنوعی مواد مغذی مورد نیاز بدن را تامین کنند.در این مقاله برخی از روش‌های مذکور را معرفی می‌کنیم.

مخلوط جادویی سارسف

میلوس سارسف،علاوه بر اینکه بدنسازی حرفه ای است یک متخصص پرشهرت در تغذیه هم شده است که از چند و چون آن به خوبی اطلاع دارید.در حال حاضر سارسف بدنسازان را دعوت می‌کند که به تغذیه خود حین تمرین توجه کنند.

او یک مخلوط جادویی دارد که می‌توان از تخریب عضلات طی تمرین جلو گیری کرده و باعث افزایش آنابولیسم هم می‌شود.
او می‌گوید: «زمانی که خون را داخل عضلات پمپاژ می‌کنید، این مواد غذایی به طور مستقیم عضلات را هدف می‌گیرند و این برای رشد عالی است»

نحوه تهیه و آماده سازی: میلوس ۳ گرم از کراتین،۱۰ گرم از گلوتامین، ۱۰ گرم آمینواسیدهای ضروری، ۱۰ گرم آمینواسیدهای شاخه ای و ۳۰ گرم از کربوهیدرات‌های زود هضم (در شکل ساکاروز، گلوکز یا مالتودکسترین) را همراه با یک فنجان آب در همزن برقی مخلوط می‌کند و نوشیدن آن را قبل از تمرین شروع می‌کند و تا میانه تمرین آن را به پایان می‌رساند.

این نوشیدنی باید جرعه جرعه و به آرامی‌مصرف شود تا در اواسط تمرین به پایان برسد.

ارزش غذایی: ۳ گرم کراتین ،۱۰ گرم گلوتامین ،۱۰ گرم، آمینواسیدهای ضروری،۱۰ گرم آمینو اسیدهای شاخه ای و ۳۰ گرم کربوهیدرات.

کولاکی برای قبل از تمرین

اینجا برای ورزشکاران سخت کوشی که دنبال میان وعده ای کامل و خوب هستند و در عین حال در فاز چربی سوزی به سرمی‌برند یک نمونه خیلی عالی داریم. پروتئین Whey یک منبع زود هضم از آمینواسیدها است و یک منبع انرژی پشتیبان حین تمرینات سخت به حساب می‌آید و در عین حال جو دوسر هم علاوه بر محتوای فیبری که دارد، حاوی انرژی زیادی است بدون آنکه روی انسولین اثر بزرگی داشته باشد.

انسولین یک هورمون چربی ساز است که باید در فاز کات کردن یا همان چربی سوزی میزان آن در حد متوسطی حفظ شود. این مخلوط را متخصص تغذیه ای به نام نیل اسپراس به بدنسازان موفقنی مثل فلکس ویلر،مایک کوئین و ریچارد گاسپاری توصیه کرده است.

تحوه تهیه و آماده سازی: ۶۰ گرم جو دوسر سریع پخت را با آب طبق دستور روی پاکت آن آماده کنید، به آن ۲۰ گرم پروتئین Whey اضافه کنید و در حد فاصل یک ساعت مانده به تمرین این وعده را مصرف کنید.

ارزش غذایی: ۳۸۲ کالری، ۲۸ گرم پروتئین،۹۳ گرم کربوهیدرات و ۶ گرم چربی.

گلوله‌های پروتئین آلوزی

تروی آلوز یکی از اولین کسانی است که به شما می‌گوید شکل غذا مهم نیست بلکه ارزش آن مهم است.تروی می‌گوید: «همسرم برایم توپ‌های پروتینی درست می‌کند، او پودر پروتئینی شکلاتی را با جو دوسر خشک مخلوط می‌کند و مقداری عسل و کره بادام زمینی هم به آنها اضافه می‌کند.می‌توانم این مخلوط رابه جای نوشیدنی پروتئینی در محل کارم مصرف کنم».

از آنجایی که بدنسازان اغلب کلیسم کم مصرف می‌کنند، می‌توانید مخلوط مذکور پودرهای کلسیم و منیزیم هم اضافه کنید که مزه ای ندارند و خیلی راحت با پودر پروتئینی Whey مخلوط می‌شوند.

کلسیم علاوه بر اینکه به انقباض عضلات کمک می‌کند،از هورمون‌هایی که پروسه‌های چربی سوزی را تسهیل می‌کند حمایت می‌کند. آنچه آلوز معرفی کرد یک جایگزین ارزان برای شکلات‌های پروتئینی است که می‌توانید آن را بر اساس نیازهای غذایی بدن تنظیم و تهیه کنید.

نحوه تهیه و آماده سازی: ۴ الی ۵ پیمانه پودر پروتئینی را با ۱۲۵ گرم کره بادام زمینی ،۴۰ گرم جو دوسر(نپخته)، ۲ قاشق غذاخوری عسل و ۱ قاشق غذاخوری پودر کلسیم و منیزیم و ۶۰ الی ۱۲۰ میلی لیتر آب مخلوط کنید تا به مخلوطی نرم برسید.

هر ۲ قاشق غذاخوری از این مخلوط را می‌توانید مثل گلوله‌های توپ درست کنید.این محصول نیازی به طبخ ندارد و کافی است که در یخچال نگهداری شود.

ارزش غذایی: هر یک عدد گلوله حاوی ۱۰۰ کالری، ۸ گرم پروتئین، ۸ گرم کربوهیدرات و ۹ گرم چربی است.

گلوتامین رسانی داونیگ

گلوتامین یکی از فراوان ترین آمینواسیدهای بدن انسان است.طی تمرینات سنگین یا طی رژیم‌های غذایی سخت،بدن مقادیر زیادی از این آمینو اسید را مصرف می‌کند و موجب بروز کسری آن می‌شود،که نتیجه آن از دست رفتن عضلات و لطمه خوردن به ریکاوری است.

مثل خیلی از بدنسازان،گرت داوینگ از مکمل گلوتامین در برنامه رژیم غذایی خود استفاده می‌کند. او بعد از تمرین از گلوتامین استفاده می‌کند تا بدن را در وضعیت آنابولیک حفظ کند. او گلوتامین خود را با آب معدنی طعم دار میوه ای مخلوط کرده و مصرف می‌کند. نحوه تهیه و آماده سازی: گرت داونینگ ۳ الی ۴ قاشق چایخوری از گلوتامین را با آب معدنی طعم دار مخلوط می‌کند.

 تجربیات قهرمانان در آشپزخانه !!!

ارزش غذایی : ۱۵ الی ۲۰ گرم گلوتامین با کالری صفر.

پودینگ کاتلر

آیا نیاز به یک روش خلاق برای افزایش دادن پروتئین مصرفی خود دارید؟ آیا می‌خواهید درعین حالی که پروتئین مصرفی خود را افزایش می‌دهید از طعم پروتئین اضافی هم لذت ببرید وصرفأ شکم خود را پرنکنید؟ نگران نباشید،جی کاتلر یک غذای خیلی جالب وخوشمزه دارد که از آن برایتان می‌گوید: «من ازپودینگ فوری بدون چربی وشکر استفاده می‌کنم و به جای شیر داخل آن آب می‌ریزم و سپس پودر پروتئینی خود را نیز به آن اضافه می‌کنم. حدود نیم ساعت هم محلول را در فریزر قرار می‌دهم تا کاملأ خنک شود. یقین کنید این خنک شدن ارزش نیم ساعت تحمل را دارد.

نحوه تهیه و آماده سازی: پودینگ فوری که بدون قند و چربی باشد را از فروشگاه‌ها تهیه کنید و به آن ۳۰ گرم پروتئین Whey اضافه کنید.

ارزش غذایی: ۲۲۷ کالری، ۳۰ گرم پروتئین، ۱۰ گرم کربوهیدرات و ۳ گرم چربی.

شارژ تمرین هوازی

زمانی که با شکم خالی روی تردمیل می‌روید،تئوری اصلی تان این است که می‌خواهید انرژی بدن ازعمیق ترین لایه‌های چربی بدن تامین شود. کافئین وامگا ۳ اگر قبل از تمرین هوازی مصرف شوند، باعث تسهیل آزاد شدن اسید‌های چرب از سلول‌های چربی شده و از این جهت ترکیب فوق العاده ای برای قبل از تمرینات هوازی به شمار می‌آیند.

نحوه تهیه و آماده سازی: حدود نیم لیتر قهوه سیاه دم کنید و افزودنی غیر کربوهیدراتی به آن بزنید تا طعمش بهتر شود. سپس ۶ الی ۸ قطعه یخ داخل آن بریزید و با ۱ الی ۲ قاشق غذاخوری روغن دانه کتان،همه را داخل همزن برقی بریزید.حدود ۲۰ ثانیه مخلوط را ادامه دهید تا طعم محلول مطبوع شود.

ارزش غذایی: ۱۴ الی ۲۸ گرم روغن دانه کتان.

منبع : علم و عضله

۰ دیدگاه

پیام بگذارید.

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.