تاکتیک مصرف کربوهیدرات پس از تمرین

تاکتیک مصرف کربوهیدرات پس از تمرین

تاکتیک مصرف کربوهیدرات پس از تمرین

میزان کربوهیدرات در وعده پس از تمرین باید حدود دو برابر پروتئین مصرف یتان باشد..برای اغلب بدنسازان این حدود ۴۰ گرم پروتئین و ۸۰ گرم کربوهیدرات است.باید اولویت خود را روی مصرف کربوهیدراتهای تند هضم قرار دهید،به این دلیل که باعث افزایش بیشتری در افزایش سطح انسولین خون میشوند.انسولین هورمون آنایبولیکی است که گلوکوز(ناشی از هضم کربوهیدراتها)و آمینو اسیدها(ناشی از هضم پروتئین)را وارد سلولهای عضلانی میکند،و شما را از رشد کافی مطمئن میکند.

مکملهای ترکیبی مختلفی وجود دارند که همزمان شامل پروتئین های وی و همچنین کربوهیدرات های تند هضم هستند که آنها را به انتخاب خوبی برای پس از تمرین بدل میکند .البته زمانهایی هم وجود دارد که میخواهید پروتئین وی را بدون کربوهیدرات اضافی مصرف کنیدفبخصوص بدون کربوهیدراتهای تند هضم.اگر نمیخواهید همزمان چند محصول پروتئینی متفاوت خریداری کنید،میتوانید از یک مکمل پروتئین وی خالص با پروتئین ترکیبی استفاده کنید و مکمل کربوهیدرات تند هضمی را هم در هر وعده پس از تمرین،به پروتئین مصرفی تا ن اضافه کنید.

از جمله مکمل های کربوهیدرات تند هضمی که میتوانید به پروتئین وی خود بیافزایید،پودر دکستروز،گلوکوز یا مالتودکسترین است که به شکل مکمل قابل دسترسی است.

اگز دوست دارید وعده پروتئین بعد از تمرین خود را به تنهایی مصرف کنید ،برای تامین کربوهیدرات بعد از تمرین میتوانید از منابع غذایی که کربوهیدرات با سرعت هضم و جذب بالایی دارند بجای مکمل های کربوهیدرات بهره بگیرید.از انتخاب های غذایی برای بدنسازان میتوان به نان سفید اشاره کرد که یک برش از آن حاوی ۱۵ گرم کربوهیدرات تند هضم است .در واقع با یک محاسبه ساده خواهید دید که چهار تا شش برش از آن برای وعده پس از تمرین  شما کافی خواهد بود.

یک سیبزمینی بزرگ هم حدود ۶۵ گرم کربوهیدرات تند هضم در اختیارتان قرار میدهد.برنج سفید هم انتخاب خوب دیگری است که میتوانید برای این وعده در نظر بگیرید.

منبع : مجله MUSCLEMAG

۲ Comments
 1. نادر مرداد ۳۱, ۱۳۹۴ at ۹:۱۷ ق.ظ - تکرار

  با سلام و خسته نباشید.ممنون از سایت خوبتون مطالبتون بسیار عالی و پایه ای هست.اگر امکانش باشه یه برنامه غذایی خوب برای حجم بزارین.

  • احسان اخلاق منش مهر ۲۲, ۱۳۹۵ at ۱۰:۵۷ ق.ظ - تکرار

   در حال تغییرات کلی در سایت هستیم
   انشالله بتونیم بهتر و بیشتر در خدمت شما باشیم

پیام بگذارید.

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.