بدنسازی|فیتنس|اخبار ورزشی|مقالات ورزشی

بدنسازی,زیبایی اندام

فیتنس|بدنسازی

ورزش برای همه

بدنسازي

بدنسازي و تناسب اندام
تاریخچه ورزش رالی

طراحی وب سایت و بهینه سازی

مجری طراحی وب سایت های بزرگ تجاری فروشگاهی در سراسر کشور با طراحی های بسیار شکیل و پر محتوا و سایت های داینامیک و پنل مدیریت

wideweb.ir drbehzadfarokhi.comبدنسازی گاهی می توان در مورد برنامه حسابداری بحث کرد و با توجه به نرم افزارهایی که تا کنون تولید شده www.rayasepehr.com را به عنوان بهترین نمونه این نرم افزار ها قرار داد.sharp-ir نیز شرکتی می باشد که در رسته کاری تصفیه هوا فقش موثری را ایفا می کند. این سایت می تواند آموزش بسیار مناسبی در زمینه تولید نرم ادستگاه های تصفیه هوا داشته باشد. اکنون زمان آن رسیده که برخی از هاست های برتر کشور را معرفی کنیم و از میان این هاست ها ، موارد لینوکسی آن را مجزا کنیم و به بازدیدکننده نمایش دهیم. هاست لینوکس ایران هاست24 بی شک از بهترین هاست های لینوکس ایران و ارزانترین می باشدهاست لینوکس
  • با بینی زیبا و جراحی زیبایی بینی بهترین باشید جراحی بینی از بهترین جراحی های زیبایی می باشد
  • شکم خود را با رژیم آب کنید و اگر نشد بهترین گزینه جراحی لاغری شکم یا جراحی زیبایی شکم می باشد.جراحی شکم در جراحی های شکم به یک زیبایی اندام برسید
  • جراحی سینه
  • جراحی لیفت صورت می تواند به زیبا شدن صورت شما در عمل لیفتینگ کمک کند
  • جراحی پلک هم با متخصص این رشته دکتر آرش نجف بیگی به اوج خود رسیده و پلک های مراجعه کنندگان عمل می شود
  • جراحی لاغری
  • با راهبند های الکتروپارس به بهترین نحو ممکن راهبند اتوماتیک را ملاحظه کنید و بعد از دیدن قیمت راهبند های اتوماتیک تصمیم بگیرید
سه شنبه ۵ بهمن
جراحی زیبایی و لیزر  کتاب اصول و سیستم های تمرینی در بدنسازیتبلیغات 24تن ورز

تاریخچه ورزش رالی

1638

قشمهرالی داکار
رالی داکار (به فرانسوی: Rallye Dakar)‏، معتبرترین و بزرگ‌ترین رالی رقابت‌های جهانی ورزش اتومبیل‌رانی و موتورسواری حرفه‌ای است.
تاریخچه
رالی داکار ابتدا در سال ۱۹۷۹ میلادی و به ابتکار یک فرانسوی بنام تیری سابین راه‌اندازی شد و به دلیل این‌که کاروان طویل شرکت‌کنندگان، کار خود را از شهر پاریس در کشور فرانسه آغاز می‌کردند و در کنار سواحل دریای داکار، پایتخت کشور سنگال به پایان می‌رساندند، این رالی، «پاریس – داکار» نام گرفته بود.
در سال ۲۰۰۸ میلادی، مسابقات رالی داکار بخاطر تهدیدهای گروه‌های اسلام‌گرای افراطی وابسته به القاعده لغو شد. و برگزار کنندگان فرانسوی این مسابقات تصمیم گرفتند نا رالی معروف خود را به آمریکای لاتین منتقل کنند. از این روی، برای نخستین بار در سال ۲۰۰۹ میلادی و در تاریخ سی ساله این مسابقات، صحراها و مناطق کویری کشورهای آرژانتین و شیلی، جانشین دشت‌ها و صحراهای کشورهای آفریقایی شدند.

در ادامه میخوانیم: تاریخچه مسابقات اتومبیلرانی در ایران

rali3تاریخچه مسابقات اتومبیلرانی در ایران
برگزاری مسابقات اتومبیلرانی در ایران به اوایل دهه ۳۰ هجری شمسی برمی‌گردد. در آن سالها خارجیان مقیم در کشور با همکاری تنی چند از علاقمندان ایرانی، این رشته ورزشی را پایه‌ریزی نمودند. در ابتدا به‌علت فقدان پیست مخصوص، مسابقات در کوی کن ، فرودگاه قلعه‌مرغی، پارکینگ نمایشگاه بین‌المللی و همچنین اطراف استادیوم آزادی برگزار گردید. بعد از انقلاب شکوهمند اسلامی و پس از ۱۰ سال وقفه در امر برگزاری مسابقات اتومبیلرانی در کشور فدراسیون اتومبیلرانی در سال ۱۳۶۹ به همت تنی چند از قهرمانان اسبق کشور در این رشته در کنار فدراسیون موتورسواری تشکیل گردید و از آن سال به بعد به نام فدراسیون موتورسواری و اتومبیلرانی به فعالیت پرداخت. در سال ۱۳۷۳ نیز بعد از تلاشهای مستمر مسئولان فدراسیون پیست اتومبیلرانی مخصوص در استادیوم ورزشی آزادی احداث گردید و از سال ۱۳۷۴ نیز این فدراسیون بطور رسمی به عضویت فدراسیون بین المللی اتومبیلرانی (FIA) درآمد.
در حال حاضر مسابقات اتومبیلرانی بصورت قهرمانی کشور و در چهار فصل در رشته‌های سرعت (ریس)، رالی، مارپیچ (اسلالوم)، تپه‌نوردی (هیل کلایم) و امدادی برگزار می‌گردد.
با توجه به اینکه رسانه‌های گروهی بخصوص صدا و سیما از فدراسیون موتورسواری و اتومبیلرانی حمایت جامعه‌ائی ننموده‌اند اما این فدراسیون از بدو تأسیس اقدام به اجرای برنامه‌های آموزشی و آشنایی عموم به این دو رشته ورزشی نموده است. اجرای کلاسهای آموزشی، فنی و علمی، تشکیل کمیته تحقیقات فنی و مهندسی جهت تست خودرو و قطعات ساخت داخل انتشار مداوم بولتنهای آموزشی در زمینه ورزش اتومبیلرانی و آشنایی خوانندگان آن با جدیدترین دستاوردهای صنعت خودرو تهیه مقدمات انتشار اولین مجله فنی، علمی، تخصصی و آموزشی موتورسواری و اتومبیلرانی در ایران، تألیف اولین دائرهالمعارف جامع اتومبیل (مشتمل بر ۳ جلد و ۳۰۰۰ صفحه) توسط یکی از اعضاء فدراسیون از جمله این اقدامات می‌باشد.
اهمیت برگزاری مسابقات اتومبیلرانی در جهان
امروزه مسابقات اتومبیلرانی جایگاه خاص و ویژه‌ای در بین مردم و سایر رشته‌های ورزشی پیدا کرده است. پیگیری بیش از یک میلیارد نفر از هر مسابقه (فرمول یک) این رشته پر تحرک را به یکی از پرتماشاچی‌ترین و پربیننده‌ترین ورزشها تبدیل کرده است و یا در جایی که یک راننده مسابقه اتومبیلرانی روزانه بین (۷) تا (۸) ساعت به فعالیتهای بدنسازی و نرمشهای مخصوص برای انجام یک مسابقه دو ساعته در ماه می‌پردازد، این نکته را روشن می‌سازد که اتومبیلرانی واقعاً یک ورزش تمام عیار است و به نظر بسیاری از قهرمانان این رشته انجام آن از سایر رشته‌های ورزشی نیز مشکل‌تر است چون هم احتیاج به بدن ورزیده و هم نیاز به فکر و سرعت عمل بالا دارد. از طرف دیگر مسابقات اتومبیلرانی پیشگام تحولات و تغییرات جدید صنعت خودروسازی در جهان می‌باشد در حقیقت این مسابقات مانند بخشی از یک واحد تحقیقاتی است که کارخانه‌ها و شرکتهای مختلف از قبیل ارائه مدل جدیدی از محصول خود به بازار آنرا در پیستهای مختلف مسابقات اتومبیلرانی به امتحان می‌گذارند و بعد از آزمایشات گوناگون بر روی آنها جواز ورود به خط تولید را دریافت می‌دارند، گیربکس تیپ ترونیک، سیستمهای تعلیق جدا از هم، موتورهای چهارسوپاپه، توربو شارژر و … که امروزه کم و بیش بر روی اتومبیلها نصب می‌شوند، سالها پیش در میادین مسابقات اتومبیلرانی مورد تست قرار گرفته‌اند. در کشور ما به‌علت عدم آشنایی و نپرداختن بطور صحیح به این رشته ورزشی در شبکه‌های مختلف تلویزیونی و سایر رسانه‌ها فقط به سوانح اتومبیلرانی و برخورد اتومبیلها در مسابقات اکتفا شده است و این فکر در ذهن اکثر مردم بوجود آمده که اتومبیلرانی یک عمل جسورانه و یاد‌آور تصادف و جراحت و مرگ و همچنین آرتیست‌بازی و ویراژهای خیابانی است. اگر این طرز تفکر درست بود در اروپا که مهد این مسابقات می‌باشد، هر روز باید شاهد تصادفات مرگ‌آوری می‌بودیم. بد نیست بدانید که تنها در انگلستان ۵۳ کلوپ و مدرسه اتومبیلرانی فعالیت دارد که خانواده‌ها فرزندان خویش را جهت آموزش به این مدارس می‌فرستند و آنها در آنجا علاوه بر تحصیل به یادگیری فنون و آموزشهای رانندگی می‌پردازند و هنرجویان کم‌کم مدارج متعددی را در این نوع مدارس طی می‌کنند و آماده مسابقات حرفه‌ای می‌شوند.
به هرحال امید است با نگرش درست مردم و مسئولین رسانه‌های گروهی در کشور، به این رشته پر طرفدار ورزشی که بین جوانان بسیار طرفدار دارد بیشتر بها داده شود و صنایع خودروسازی و قطعه‌سازی کشور نیز که بدنبال ارائه مدلهای جدیدی از محصولات خود هستند از مسابقات اتومبیلرانی نهایت استفاه را ببرند.

منبع: دانشنامه ازاد

نظر خود را بگذارید


7 + = یازده

 کتاب اصول و سیستم های تمرینی در بدنسازیتبلیغات 24 تن ورز