بدنسازی|فیتنس|اخبار ورزشی|مقالات ورزشی

بدنسازی,زیبایی اندام

فیتنس|بدنسازی

ورزش برای همه

بدنسازي

بدنسازي و تناسب اندام
بهترین روغن ها در آشپز خانه کدامند ؟

طراحی وب سایت و بهینه سازی

مجری طراحی وب سایت های بزرگ تجاری فروشگاهی در سراسر کشور با طراحی های بسیار شکیل و پر محتوا و سایت های داینامیک و پنل مدیریت

wideweb.ir drbehzadfarokhi.comبدنسازی گاهی می توان در مورد برنامه حسابداری بحث کرد و با توجه به نرم افزارهایی که تا کنون تولید شده www.rayasepehr.com را به عنوان بهترین نمونه این نرم افزار ها قرار داد.sharp-ir نیز شرکتی می باشد که در رسته کاری تصفیه هوا فقش موثری را ایفا می کند. این سایت می تواند آموزش بسیار مناسبی در زمینه تولید نرم ادستگاه های تصفیه هوا داشته باشد. اکنون زمان آن رسیده که برخی از هاست های برتر کشور را معرفی کنیم و از میان این هاست ها ، موارد لینوکسی آن را مجزا کنیم و به بازدیدکننده نمایش دهیم. هاست لینوکس ایران هاست24 بی شک از بهترین هاست های لینوکس ایران و ارزانترین می باشدهاست لینوکس
  • با بینی زیبا و جراحی زیبایی بینی بهترین باشید جراحی بینی از بهترین جراحی های زیبایی می باشد
  • شکم خود را با رژیم آب کنید و اگر نشد بهترین گزینه جراحی لاغری شکم یا جراحی زیبایی شکم می باشد.جراحی شکم در جراحی های شکم به یک زیبایی اندام برسید
  • جراحی سینه
  • جراحی لیفت صورت می تواند به زیبا شدن صورت شما در عمل لیفتینگ کمک کند
  • جراحی پلک هم با متخصص این رشته دکتر آرش نجف بیگی به اوج خود رسیده و پلک های مراجعه کنندگان عمل می شود
  • جراحی لاغری
  • با راهبند های الکتروپارس به بهترین نحو ممکن راهبند اتوماتیک را ملاحظه کنید و بعد از دیدن قیمت راهبند های اتوماتیک تصمیم بگیرید
سه شنبه ۵ بهمن
جراحی زیبایی و لیزر  کتاب اصول و سیستم های تمرینی در بدنسازیتبلیغات 24تن ورز

بهترین روغن ها در آشپز خانه کدامند ؟

1516

 بهترین روغن ها در آشپز خانه کدامند ؟

این شاید سئوال خیلی از ورزشکاران ، سر آشپزها ، خانه داران ، انسانهایی که به نوعی با پخت انواع غذاها و شیرینی جات در ارتباط هستند باشد که بهترین روغن کدام است ؟ این مقاله را مطالعه نمایید و خودتان بهترین را انتخاب نمایید .
سازمان بهداشت جهانی توصیه کرده است که ۷۰ درصد روغن های مصرفی : روغن های غیر اشباع و ۳۰ درصد روغن های مصرفی روغن اشباع + کلسترول .چون بهترین روغن های غیر اشباع ها تک غیر اشباع است.

بنابراین بهترین انتخاب :

دو سوم روغن های مصرفی ما باید روغن زیتون یا کانولا باشد و یک سوم باقی مانده آن کره حیوانی( دوغی ) یا نباتی بدون ترانس ( که در حال حاضر در ایران وجود ندارند )

مشخصات روغن خوب :

امگا ۳ زیلد داشته باشد . چربی های ترانس نداشته و کمی کلسترول داشته باشد زیرا ۱- بدن نیاز به کلسترول دارد ۲- روغن باید در حرارت ۳۷ درجه سانتی گراد حالت مایع داشته باشد در غیر این صورت هضم و جذب آن مشکل می شود ۳- اگر کسی از مصرف کلسترول خودداری کند ، کبد اقدام به ساخت کلسترول می کند و اگر کبد مشکل داشته باشد ممکن است بیش از اندازه کلسترول بسازد برای همین توصیه می شود مقدار کمی از کره حیوانی مصرف کنید.

برای خرید روغنی با مشخصات ذکر شده باید : ۷۰درصد روغن های خریداری شده روغن مایع باشد و بهترین روغن مایع روغن زیتون و روغن کانولا است زیرا روغن زیتون و کانولا خالی از کلسترول است و بالاترین مقدار اشباع تک را دارد و کمترین در صد غیر اشباع پولی دارد و همچنین امگا ۳ دارند و اسید های چرب اشباع و اسید های چرب ترانس ندارند . ولی هستند کسانی که روغن زیتون را روغنی گران قیمت ، بدبو و بد مزه می دانند که با سلیقه آنان اصلاً سازگاری ندارد ( سلیقه بیشتر ایرانیان ) در این صورت انتخاب بعدی روغن کانولا می باشد زیرا کانولا نزدیک ترین روغن به مشخصات خوب روغن زیتون است .

۳۰درصد باقی مانده که باید روغن کلسترول دار باشد بهترین آن کره حیوانی یا کره دوغی است

کدام کره را بخریم ، کره نباتی یا کره حیوانی ؟

۱-کره حیوانی ( دوغی )

کره ای است که از شیر و ماست گرفته می شود ( معمولاً از شیر گاو ) . کره نیز همانند دیگر محصولات حیوانی از اسید های چرب اشباع شده تشکیل شده است و در صد بالایی از کلسترول دارد و همچنین که می دانید چربی اشباع است ( نوعی از چربی که در دمای اتاق جامد است ) متاسفانه این نوع چربی سطح کلسترول خون را بالا می برد و موجب بروز انواع و اقسام بیماری ها ی قلبی می شود.

۲- کره نباتی ( مارگارین )

زمانی که مردم یافتند که چربی اشباع در غذا بر سلامتی خطرناک است دنبال جایگزینی مناسب برای آن برآمدند و به این ترتیب کره گیاهی بجای کره حیوانی شناخته شد.

کره نباتی  چه ضرری دارد ؟
 بهترین روغن ها در آشپز خانه کدامند ؟

در هیدروژناسیون حدود ۲۰ درصد اسید های چرب غیر اشباع نیمه اشباع می شود ( اسید های چرب ترانس ) . که ضرر آن از همه اسید های چرب دیگر بیشتر است . خطرات ناشی از ترانس را هم گفته ایم.

حال کدام را انتخاب می کنید چربی های اشباع یا چربی ترانس ؟

محققان به این نتیجه رسیده اند که کره حیوانی نسبت به مارگارین یا کره گیاهی با ترانس بالا کم ضرر تر است چرا که بدن ما نیاز به کمی چربی اشباع دارد ( برای لطافت پوست و مو ) ولی هیچ نیازی به ترانس ندارد و باید کاملاً از رژیم غذایی حذف گردد . مقدار چربی های اشباع  در رژیم غذایی فرد باید ۱۰ درصد کالری مورد نیاز شخص باشد . یعنی اگر شما روزانه ۲۰۰۰ کالری مصرف می کنید ۲۰۰ کالری آن می تواند از چربی های اشباع شده  باشد که برابر ۲۰ گرم چربی است.

خلاصه :

صحیح است که کره های نباتی فاقد کلسترول است ، ولی به جای آن ، اسید های چرب اشباع دارد که سریعاً بدن آنها را به کلسترول تبدیل می کند و دارای روغن های ترانس است که ضرر های فراوانی دارد . کره های نباتی( در ایران ) خطرناک تر از کره های حیوانی به حساب می آیند . اسید های چرب ترانس موجود در کره نباتی می تواند میزان کلسترول بد را به مراتب بیش از اسید های چرب اشباع افزایش دهد ( نشریه وزارت بهداشت صفحه ۱۱ ) و ضرر آن بیش از روغن های اشباع است . همچنین اسید چرب ترانس باعث تضعیف سیستم ایمنی بدن و ایجاد آلرژی و تشدید تنگی نفس می شود به همین دلیل محققان به این نتیجه رسیدند که کره حیوانی نسبت به کره گیاهی کم ضرر تر است.

توصیه های مهم

روغن هایی که اسید چرب اشباع زیاد دارند مثل روغن نارگیل را نخورید . همچنین روغن هایی که اسید های چرب ترانس دارند را نخورید ( روغن نباتی جامد و کره نباتی ) بدن ما به هیچ وجه نیاز به ترانس ندارد به طور کلی یا روغن مایع غیر اشباع بدون ترانس خریداری کنید و کمی هم اگر کره خرید نمودید کره حیوانی و دوغی بخرید.

منبع : jafarpoor.com

مطالب مرتبط

نظر خود را بگذارید


+ چهار = 9

 کتاب اصول و سیستم های تمرینی در بدنسازیتبلیغات 24 تن ورز