بروسیا دورتموند صفر – بایرن مونیخ سه: این گوتزه درخشان!

بروسیا دورتموند صفر – بایرن مونیخ سه

بروسیا دورتموند صفر – بایرن مونیخ سه: این گوتزه درخشان!بایرن مونیخ برای اولین بار پس از سال ۲۰۰۹ توانست در خانه دورتموند پیروز شود.
ماریو گوتزه در بازگشت به سیگنال ایدونا پارک گل زد تا بایرن مونیخ سه بر صفر در خانه بروسیا دورتموند پیروز شود.
گوتزه گل اول را زد و بایرن با دو گل دیرهنگام دیگر توانست پیروزی قاطعی به دست بیاورد.
هر دو تیم چند بازیکن کلیدی خود را نداشتند و به‌ویژه دورتموند از مصدومیت آسیب دیده بود و هیچ کدام از چهار مدافع همیشگی‌اش را در اختیار نداشت.
مانوئل فریدریش برای اولین بار در ترکیب دورتموند قرار گرفته بود و در آن سو هم فرانک ریبری به دلیل مصدومیت از ناحیه دنده غایب بود.
دورتموند بازی را خوب شروع کرد و در نیمه اول به موقعیتی عالی رسید که روبرت لواندوفسکی توپ را نتوانست گل کند.
دورتموندی‌ها در نیمه اول بازی را در دست داشتند اما بایرن در دقیقه ۳۸ می‌توانست گل بزند که ماریو مانجوکیچ نتوانست سانتر عالی آرین روبن را بزند. نیمه اول با جنجال به پایان رسید و مانجوکیچ به دلیل خطای کوین گروسکروتس واکنشی تند نشان داد.
در نیمه دوم هم هیچ کدام از دو تیم دست بالا را نداشت تا این که پپ گواردیولا در میان هو کردن طرفداران ماریو گوتزه را در دقیقه ۵۶ به جای مانجوکیچ به میدان فرستاد. گوتزه در دقیقه ۶۶ پاس توماس مولر از سمت راست را کنترل کرد و با ضربه‌ای دقیق از میان مدافعان دورتموند به کنج دروازه فرستاد. او پس از گل شادی نکرد.
دورتموند تلاش کرد گل مساوی را بزند و هنریخ مخیتاریان روی سانتر مارکو روییس می‌توانست گل بزند که مانوئل نویر توپ را عالی دفع کرد. البته مخیتاریان هم بسیار تعلل کرده بود.
بروسیا دورتموند صفر – بایرن مونیخ سه: این گوتزه درخشان!اما بایرن در دقیقه ۸۵ کار را تمام کرد. روبن از میان مدافعان دورتموند گذشت و با ضربه چیپ بسیار زیبایی توپ را از بالای سر رومن وایدنفلر و از زاویه بسته وارد دروازه کرد.
دو دقیقه بعد بود که روبن باز هم تاثیرگذار ظاهر شد. او توپ را به فیلیپ لام رساند و پاس او را توماس مولر به گل تبدیل کرد. این اولین برد بایرن در خانه دورتموند پس از سال ۲۰۰۹ بود.

منبع: گل

۰ دیدگاه

پیام بگذارید.

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.