بدنسازی|فیتنس|اخبار ورزشی|مقالات ورزشی

بدنسازی,زیبایی اندام

فیتنس|بدنسازی

ورزش برای همه

بدنسازي

بدنسازي و تناسب اندام
برنامه غذایی آماتورها مهمتر از برنامه تمرینی !

طراحی وب سایت و بهینه سازی

مجری طراحی وب سایت های بزرگ تجاری فروشگاهی در سراسر کشور با طراحی های بسیار شکیل و پر محتوا و سایت های داینامیک و پنل مدیریت

wideweb.ir drbehzadfarokhi.comبدنسازی گاهی می توان در مورد برنامه حسابداری بحث کرد و با توجه به نرم افزارهایی که تا کنون تولید شده www.rayasepehr.com را به عنوان بهترین نمونه این نرم افزار ها قرار داد.sharp-ir نیز شرکتی می باشد که در رسته کاری تصفیه هوا فقش موثری را ایفا می کند. این سایت می تواند آموزش بسیار مناسبی در زمینه تولید نرم ادستگاه های تصفیه هوا داشته باشد. اکنون زمان آن رسیده که برخی از هاست های برتر کشور را معرفی کنیم و از میان این هاست ها ، موارد لینوکسی آن را مجزا کنیم و به بازدیدکننده نمایش دهیم. هاست لینوکس ایران هاست24 بی شک از بهترین هاست های لینوکس ایران و ارزانترین می باشدهاست لینوکس
  • با بینی زیبا و جراحی زیبایی بینی بهترین باشید جراحی بینی از بهترین جراحی های زیبایی می باشد
  • شکم خود را با رژیم آب کنید و اگر نشد بهترین گزینه جراحی لاغری شکم یا جراحی زیبایی شکم می باشد.جراحی شکم در جراحی های شکم به یک زیبایی اندام برسید
  • جراحی سینه
  • جراحی لیفت صورت می تواند به زیبا شدن صورت شما در عمل لیفتینگ کمک کند
  • جراحی پلک هم با متخصص این رشته دکتر آرش نجف بیگی به اوج خود رسیده و پلک های مراجعه کنندگان عمل می شود
  • جراحی لاغری
  • با راهبند های الکتروپارس به بهترین نحو ممکن راهبند اتوماتیک را ملاحظه کنید و بعد از دیدن قیمت راهبند های اتوماتیک تصمیم بگیرید
سه شنبه ۸ فروردین
جراحی زیبایی و لیزر  کتاب اصول و سیستم های تمرینی در بدنسازیتبلیغات 24تن ورز

برنامه غذایی آماتورها مهمتر از برنامه تمرینی !

1306

 برنامه غذایی آماتورها مهمتر از برنامه تمرینی !

چرا عضله ها رشد نمی کنند ؟ اکثر بدنسازان آماتور همواره در تعجبند که چرا با وجود این که هر روز به تمرین کردن می پردازند ، اما بزرگتر نمی شوند و حال با این شرایط آیا باید به ایجاد تغییراتی در برنامه تمرینی شان بپردازند یا اینکه برای همیشه بدنسازی را کنار بگذارند ؟ تا اینجا شاید فکر کنید این مقاله مربوط به بخش تمرینی است اما واقعیت چیز دیگری است و این مشکل کاملاً به بخش برنامه غذایی مربوط می شود . اما قبل از شرح توضیحات بیشتر توصیه ای بسیار جدی برای این دسته از افراد داریم .

بیش تمرینی را متوقف کنید و برنامه تمرینی خود را هر چه بوده به یک برنامه یک ساعتی در روز و روزهای تمرینی خود را به چهار و پنج روز در هفته – نه بیشتر – محدود کنید . بدن به زمانی برای استراحت نیز نیاز دارد تا بدین طریق به ریکاوری خود بپردازد و رشد کند .

وقتی دائماً در باشگاه به تمرین می پردازید در واقع بیشتر از آنچه که در توان یک بدنساز است از خود کار می کشید و این کار نه تنها نتایج مثبتی برایتان در بر ندارد بلکه برعکس نتایج منفی را برایتان به ارمغان می آورد.

حال به مرحله دوم رسیدیم در این مرحله شروع به خوردن به شیوه ای می کنیم که سابق بر این به آن سبک تمرین می کردید . هر روز شبیه به یک بدنساز حرفه ای غذا بخورید و بدین طریق در مسیری بیفتید که در آن بتوانید سایز عضلانی مطلوب خود را به دست آورید . پس به قوانین اولیه و ابتدایی زیر در این زمینه توجه کنید و به دقت آن را در راستای رسیدن به اهدافتان به کار بندید .

مصرف روزانه حداقل ۲ گرم پروتئین به ازای هر کیلو از وزن بدن

اگر طبق فرمول بالا به میزان کافی به مصرف پروتئین نپردازید ، نمی توانید بدنتان را با مواد خام مورد نیاز به منظور مرمت و رشد بافت های عضلانی جدید مهیا کنید.

به اندازه کافی کالری دریافت کنید

بسیاری از سخت بدن ها بسیار غیورانه در مقابل یک رژیم غذایی به منظور جلوگیری از کسب چربی به مقاومت می پردازند . ضمن اینکه سعی می کنند تا به ابقای حجم عضلانی خود یا فرایند رشد بپردازند . اما با رعایت یک رژیم غذایی صحیح می توان بسیار موثرتر به فرایند چربی سوزی دست یافت و به آن ادامه داد.

سخت بدن ها نیازمند کالری دریافتی بیشتری در مقایسه با آن میزان کالری هستند که روزانه به منظور حفظ وزن بدن به آن نیاز دارند . برای مثال اگر ۷۰ کیلوگرم وزن دارید باید تقریباً در حدود ۲۸۰۰کیلو کالری روزانه دریافتی داشته باشید . به منظور افزایش حجم عضلانی باید ۵۰۰ کیلو کالری دیگر نیز به میزان کالری دریافتی تان بیفزایید . پس بدین صورت به منظور کسب حجم عضلانی بیشتر نیاز خواهید داشت تا به مصرف بیش از ۳۰۰۰کیلو کالری در روز بپردازید.
 برنامه غذایی آماتورها مهمتر از برنامه تمرینی !
۶بار در روز به مصرف غذا بپردازید

اغلب سخت بدن ها به اندازه کافی غذا نمی خورند . پس اگر به مصرف دو یا سه وعده بزرگ در روز بپردازید ، هرگز قادر نخواهید بود تا بدنتان را با این میزان کالری به جهت رشد کردن مهیا کنید . سعی کنید به مصرف وعده های غذایی بیشتری بپردازید . آن وقت خواهید دید که بدین طریق به صورت راحت تری به مصرف کالری های بیشتر می پردازید . در ابتدا این حالت رقابتی خواهد بود ، اما وقتی با تمرین کردن همراه شد ، بدن سرانجام مطابق با نیازهایی که به آن عادت می کند به راحتی رشد می کند و این استراتژی خوردن تبدیل به یک عادت ثانویه در فرد می شود.

به میزان فراوان کربوهیدرات بخورید

اغلب سخت بدن ها به مقدار کمی به مصرف کربوهیدرات می پردازند . کربوهیدرات های کند هضم نظیر جو دوسر ، برنج قهوه ای ، و سیب زمینی هندی در اکثر اوقات روز به منظور تهیه یک سوخت پایدار فوق العاده هستند

همچنین سعی کنید به مصرف ۵۰ الی ۱۰۰ گرم قند در زمان فبل و بعد از تمرین بپردازید . بدن در این زمان نیازمند انرژیی است که به سرعت بدست بیاید تا آن را در جریان تمرین کردن بسوزاند و بعد تمرین نیز به ریکاوری کمک کند

پس باید توجه داشته باشید که باید از یک برنامه تمرینی سنگین دوری کرده و به صورت جدی به پیروی از توصیه های فوق بپردازید . مساماً بعد از این که با رعایت آنها به صورت موثر قادر شدید تا به حجم کیفی عضلاتتان بیفزایید ، خود نیز از تاثیر آن شگفت زده خواهید شد.

منبع : مجله فلکس

نظر خود را بگذارید


− دو = 2

 کتاب اصول و سیستم های تمرینی در بدنسازیتبلیغات 24 تن ورز