بدنسازی|فیتنس|اخبار ورزشی|مقالات ورزشی

بدنسازی,زیبایی اندام

فیتنس|بدنسازی

ورزش برای همه

بدنسازي

بدنسازي و تناسب اندام
بررسی ارتباط پروتئین و پوکی استخوان !

طراحی وب سایت و بهینه سازی

مجری طراحی وب سایت های بزرگ تجاری فروشگاهی در سراسر کشور با طراحی های بسیار شکیل و پر محتوا و سایت های داینامیک و پنل مدیریت

wideweb.ir drbehzadfarokhi.comبدنسازی گاهی می توان در مورد برنامه حسابداری بحث کرد و با توجه به نرم افزارهایی که تا کنون تولید شده www.rayasepehr.com را به عنوان بهترین نمونه این نرم افزار ها قرار داد.sharp-ir نیز شرکتی می باشد که در رسته کاری تصفیه هوا فقش موثری را ایفا می کند. این سایت می تواند آموزش بسیار مناسبی در زمینه تولید نرم ادستگاه های تصفیه هوا داشته باشد. اکنون زمان آن رسیده که برخی از هاست های برتر کشور را معرفی کنیم و از میان این هاست ها ، موارد لینوکسی آن را مجزا کنیم و به بازدیدکننده نمایش دهیم. هاست لینوکس ایران هاست24 بی شک از بهترین هاست های لینوکس ایران و ارزانترین می باشدهاست لینوکس
  • با بینی زیبا و جراحی زیبایی بینی بهترین باشید جراحی بینی از بهترین جراحی های زیبایی می باشد
  • شکم خود را با رژیم آب کنید و اگر نشد بهترین گزینه جراحی لاغری شکم یا جراحی زیبایی شکم می باشد.جراحی شکم در جراحی های شکم به یک زیبایی اندام برسید
  • جراحی سینه
  • جراحی لیفت صورت می تواند به زیبا شدن صورت شما در عمل لیفتینگ کمک کند
  • جراحی پلک هم با متخصص این رشته دکتر آرش نجف بیگی به اوج خود رسیده و پلک های مراجعه کنندگان عمل می شود
  • جراحی لاغری
  • با راهبند های الکتروپارس به بهترین نحو ممکن راهبند اتوماتیک را ملاحظه کنید و بعد از دیدن قیمت راهبند های اتوماتیک تصمیم بگیرید
جمعه ۴ فروردین
جراحی زیبایی و لیزر  کتاب اصول و سیستم های تمرینی در بدنسازیتبلیغات 24تن ورز

بررسی ارتباط پروتئین و پوکی استخوان !

1323

 بررسی ارتباط پروتئین و پوکی استخوان !
آیا پروتئین باعث دفع کلسیم از بدن می شود ؟ آیا رژیمهای پر پروتئین می تواند به بیماری پوکی استخوان منجر شود ؟ تصورات غلط بسیاری در مورد رژیمهای پر پروتئین و آثار آن بر سلامتی افراد وجود دارد . حتی بسیاری از پزشکان غیرمطلع ، دانشمندان و کارشناسان معمول تغذیه هم در مورد آثار منفی رژیمهای پر پروتئین بر کاهش آب بدن ، مشکلات کلیوی و تضعیف استخوانها به افراد هشدار می دهند .

آنها بر این باورند که رژیمهای پر پروتئین بطور خطرناکی باعث افزایش اسیداوریک و اوره خون می شود ( این دو ماده در پی متابولیسم پروتئین تولید می شوند ). نگرانی آنها از این است که بدن باید برای دفع اسید اوریک و اوره تولید شده ، مقدار زیادی آب را از کلیه ها پمپ کند برای کمک به تخلیه آنها از طریق ادرار ، در نتیجه بدن دچار کم آبی می شود و مینرالهای مهمی از جمله کلسیم را از دست می دهد که در دراز مدت می تواند به پوکی استخوان منجر شود . همچنین نگرانند که این کار اضافی کلیه ، برای دفع مواد زاید به آسیب کلیه ها و حتی نارسایی و ازکار افتادگی آنها منجر شود .

اثر پروتئین بر افزایش مقدار ادرار ، چندان دور از واقعیت نیست ( به همین دلیل همواره توصیه می کنیم بعنوان یک بدنساز باید از آب زیادی استفاده کنید )، ولی شواهد علمی محکمی وجود ندارد که نشان دهنده از دست رفتن مینرالها یا آسیب کلیه ها در پی رژیمهای پر پروتئین باشد .

ضمن اینکه حتی تحقیقات ، نشان دهنده آثار متضاد با این است ، از جمله تحقیقات سازمان تغذیه و کشاورزی آمریکا نشان داده که حتی پروتئینها می توانند برای سلامت استخوانها مفید هم باشند .

دانشمندان گزارش کرده اند که هم رژیمهای با مقدار پروتئین نرمال و هم با مقدار پروتئین زیاد ، تأثیر منفی بر فاکتورهای سلامتی استخوانها ندارد . مطالعات متعدد دیگری هم چنین نتیجه گیری کردند که پروتئین در واقع می تواند جذب کلسیم را افزایش دهد .

در مطالعه ای ، مردان و زنانی که مقدار پروتئین دریافتی روزانه خود را تا حدود ۵۸ گرم در روز افزایش دادند مورد بررسی قرار گرفتند ، و در نهایت ۲۵ درصد سطح بالاتری از فاکتورهای رشد استخوان و سطح پایین تری از تخریب استخوانها در موردشان مشاهده شد . برخی محققان توصیه می کنند این می تواند بواسطه افزایش سطوح ۱-IGF باشد که با دریافت روزانه مقدار بیشتر پروتئین در ارتباط است . ۱-IGF نه تنها برای حفاظت از استخوانها ضروریست ، بلکه در تقویت رشد عضلانی هم موثر است .

واضح است رژیمهای پر پروتئین برای موفقیت در بدنسازی الزامی است . شاید حتی این رژیمها برای سلامتی هم مفید باشد . ولی باید همواره پیش از استفاده از چنین رژیمهایی از سلامت ارگانهای داخلی خود مطمئن باشید و ضمناً در کنار آنها آب زیادی بنوشید ( حداقل ۴ لیتر در روز ).

منبع : فلکس

نظر خود را بگذارید


نُه × = 72

 کتاب اصول و سیستم های تمرینی در بدنسازیتبلیغات 24 تن ورز