بررسی اثر پروتئین وی بر سلامتی بدن

بررسی اثر پروتئین وی بر سلامتی بدن

 بررسی اثر پروتئین وی بر سلامتی بدن

شنیده می شود که رژیم حاوی پروتئین بالا فشار زیادی روی کلیه ها وارد می کند. از سوی دیگر ابراز می شود پروتئین وی دارای اثرات مثبتی برای سلامتی هم هست. کدام یک از این ادعاها حقیقت دارد؟
حقیقت این است که بدنسازان در پیشرفت های دنیای پزشکی هم موًثر بوده اند. آنچه بسیاری از پزشکان امروز بعنوان عادات غذایی سالم به افراد توصیه می کنند، چیزیست که بدنسازان برای چند دهه است که به آن پایبند بوده اند در واقع بدنسازان پیشتازان سلامتی و تناسب اندام بوده وهستند، ولی هرگز از این بابت مورد تحسین قرار نگرفته اند!


اول از همه اینکه رژیمهای حاوی پروتئین بالا برای سلامتی افراد سالم ضرری ندارد. تحقیقات پزشکی جدید تاًیید کرده اند که مصرف پروتئین وی آثار قدرتمندی روی سلامتی افراد دارد. اول از همه اینکه، وی در افزایش بافت بدون چربی (بخصوص حجم عضلات) موًثر است، و این به افزایش قدرت عضلانی و کارایی بدنی می انجامد.

معطالعات همچنین نشان داده افرادی که دچار بیماریهای قلبی عروقی هستند در پی استفاده از پروتئین وی در رژیم غذایی خود، شاخصهای مربوط به سطح لیپیدها در خون و همچنین فشار خونشان بهبود می یابد، و در برخی بیماران هم بهبود شاخصهای کیفی در خون مشاهده شده. در کسانی که دچار مشکلات و بیماریهای  گوارشی هستند هم بطور محسوس بهبود عملکرد سیستم گوارشی در پی مصرف وی گزارش شده، پروتئین وی همچنین به بیماران سرطانی و کسانی که دچار پوکی استخوان هستند کمک می کند.

 بررسی اثر پروتئین وی بر سلامتی بدن
و این خلاف واقعیت نیست که بگوییم، پروتئین وی برای بدنسازان چیزی بیشتراز آمینو اسیدهای صرف برای ساختن حجم عضلانی را تاًمین می کند. این پروتئین می تواند به بهبود شاخصهای سلامتی، سطوح لیپیدها در خون، سیستم ایمنی، سیستم گوارشی و فشار خون کمک کند – مواردی که اغلب توسط بدنسازان نادیده گرفته می شوند. من باور قوی دارم که چنانچه به سلامت ، تغذیه ، و استراحت خود بیشتر اهمیت دهید، موفقیت شما در بدنسازی هم بسیار بیشتر خواهد بود.

نکته : اگر شما در مصرف مکملهایی که بصورت کپسولهای ژلاتینی عرضه می شوند از جمله کپسولهای BCAA و گلوتامین مشکل دارید، می توانید براحتی کپسول را باز کنید و پودر موجود در آنرا به نوشیدنی پروتئین خود اضافه کنید. البته بسیاری از مکملها به فرم پودرهای آماده برای حل شدن در آب عرضه می شوند که می توانید مستقیماً از آن استفاده کنید، از جمله کراتین، گلوتامین، آرژنین و. .

منبع :مجله  فلکس

۰ دیدگاه

پیام بگذارید.

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.