بدنسازی|فیتنس|اخبار ورزشی|مقالات ورزشی

بدنسازی,زیبایی اندام

فیتنس|بدنسازی

ورزش برای همه

بدنسازي

بدنسازي و تناسب اندام
بررسی آسیب ها وجراحات حین تمرین

طراحی وب سایت و بهینه سازی

مجری طراحی وب سایت های بزرگ تجاری فروشگاهی در سراسر کشور با طراحی های بسیار شکیل و پر محتوا و سایت های داینامیک و پنل مدیریت

wideweb.ir drbehzadfarokhi.comبدنسازی گاهی می توان در مورد برنامه حسابداری بحث کرد و با توجه به نرم افزارهایی که تا کنون تولید شده www.rayasepehr.com را به عنوان بهترین نمونه این نرم افزار ها قرار داد.sharp-ir نیز شرکتی می باشد که در رسته کاری تصفیه هوا فقش موثری را ایفا می کند. این سایت می تواند آموزش بسیار مناسبی در زمینه تولید نرم ادستگاه های تصفیه هوا داشته باشد. اکنون زمان آن رسیده که برخی از هاست های برتر کشور را معرفی کنیم و از میان این هاست ها ، موارد لینوکسی آن را مجزا کنیم و به بازدیدکننده نمایش دهیم. هاست لینوکس ایران هاست24 بی شک از بهترین هاست های لینوکس ایران و ارزانترین می باشدهاست لینوکس
  • با بینی زیبا و جراحی زیبایی بینی بهترین باشید جراحی بینی از بهترین جراحی های زیبایی می باشد
  • شکم خود را با رژیم آب کنید و اگر نشد بهترین گزینه جراحی لاغری شکم یا جراحی زیبایی شکم می باشد.جراحی شکم در جراحی های شکم به یک زیبایی اندام برسید
  • جراحی سینه
  • جراحی لیفت صورت می تواند به زیبا شدن صورت شما در عمل لیفتینگ کمک کند
  • جراحی پلک هم با متخصص این رشته دکتر آرش نجف بیگی به اوج خود رسیده و پلک های مراجعه کنندگان عمل می شود
  • جراحی لاغری
  • با راهبند های الکتروپارس به بهترین نحو ممکن راهبند اتوماتیک را ملاحظه کنید و بعد از دیدن قیمت راهبند های اتوماتیک تصمیم بگیرید
جمعه ۱۱ فروردین
جراحی زیبایی و لیزر  کتاب اصول و سیستم های تمرینی در بدنسازیتبلیغات 24تن ورز

بررسی آسیب ها وجراحات حین تمرین

787

 بررسی آسیب ها وجراحات حین تمرین

بسیاری از وزنه بردارها و ورزشکارانی که با وزنه سر و کار دارند، هنگام تمرین با آسیب دیدگی ماهیچه ها مواجه می شوند. ازجمله شایع ترین آسیب هایی که ورزشکاران پرورش ندام با آن مواجعه می شوند عبارت است از کشیدگی ماهیچه ها.
ورزشکارانی چون دوریان یتس که شش مرتبه موفق به کسب عنوان قهرمانی مستر المپیا شده است نیز با کشیدگی وپارگی ماهیچه ها مواجه شده اند. در صورتی که شما نیز با کشیدگی ماهیچه مواجه شدید احتمال اینکه در برابر آسیب های دیگری قرار بگیرید نیز وجود دارد.

هنگام اجرای تمرینات مختلفی چون پرس سینه ،دو یا پرش با چنین پدیده ناخوشایندی مواجه میشوید اما آن چه مهم به نظر می رسد این است که چنین آسیب هایی در بخش منفی حرکت اتفاق می افتند زیرا در این هنگام ، ماهیچه در برابر فشار وزنه سنگین قرار گرفته و چاره ای ندارد جز این که افزایش طول خود را بپذیرد.

 تحقیقات دانشمندان استرالیا نشان می دهد که ورزشکاران با اجرای تمرینات گریز از مرکز یا منفی می توانند خود را در برابر چنین جراحاتی حفظ کنند. در این تحقیق از ورزشکاران خواسته شد هفته ای یک مرتبه تحت این روش قرار بگیرند. نتیجه چنین اقدامی این بود که ماهیچه هایشان کمتر آسیب دیدند زیرا تارهای ماهیچه ای بیشتر با شرایط موجود سازش یافته وکمتر دستخوش آسیب شدند.

آسیبی که به تارهای ماهیچه وارد می شود وبه تمرینات منفی ارتباط دارد به کشیدگی ماهیچه ها شباهت زیادی دارد (فقط آسیب تارهای ماهیچه ای ،حادتر است). به همین دلیل محققیتن دانشگاه استرالیا معتقدند تکرارهای منفی باید توسط ورزشکاران اجرا شود تا از بروز آسیب ها و جراحات بعدی جلوگیری کنند. به ویژه این مطلب در مورد ورزشکارانی صدق می کند که قبلاً گرفتار عارضه کشیدگی ماهیچه ها شده اند که در این تحقیق شرکت کرده وبه توصیه های محققین فوق عمل کردند با اثرات مثبت ومتعدد آن نیز مواجه شدند. در صورتی که با عارضه کشیدگی ماهیچه ای جلوگیری کنید بهتر است گاهی اوقات روش تکرارهای منفی را در برنامه تمرینات خود جای دهید.

تکرارهای منفی را هفته ای یک مرتبه در پایان تمرینات روتین بگنجانید از ماهیچه هایتان حفاظت کنید. این عمل را هفته ای یک مرتبه تکرار کنید. پس از گذشت ۱۰ هفته ، این برنامه را تغییر داده ویک هفته در میان به آن بپردازید. تمرینی را انتخاب کنید که بتواند به بهترین نحو ممکن ماهیچه ها را تقویت کند و این عمل را به طریق انقباض گریز از مرکز انجام دهد.

 بررسی آسیب ها وجراحات حین تمرین
اگر عقیده دارید که تمرینات تقویتی را روی ماهیچه های آسیب دیده متمرکز کنید،ازهمان تمرینی بهره بگیرید که سبب ایجاد جراحت شده است. بهتر است از تمرین مشابه یا سایر تمریناتی استفاده کنید که در این مقاله اشاره شده است. وزنه ای را انتخاب کنید که بتوانید آن را به شکل طبیعی لیفت کنیدواین عمل را طی ۸ تکرار مثبت انجام دهید ۲ یا ۳ست را که مشتمل بر۸ تکرار منفی است،اجرا کنید به طوری که هر یک از آن ها ۳ تا ۵ ثانیه طول بکشد. زمانی که احساس کردید وزنه بکار رفته خیلی سبک است و به راحتی می توانید ۸ تکرار منفی ۵ ثانیه ای را اجرا کنید آن را سنگین تر کنید. برای اینکه این حرکت از تاًثیر بیشتری برخوردار باشد وامنیت حرکات خود را حفظ کنید از کمک دوستی برخوردار شوید تا وی بتواند در نیمه مثبت هر تکرار حرکت به یاری شما بشتابد.

مناطق مختلف بدن                تمرین

سینه                                پرس سینه با دستگاه

شانه                                پرس نظامی ( سرشانه از جلو ) با دستگاه

پشت                                کشش روئینگ از جلو

ماهیچه همسترینگ               پشت پا

ماهیچه چهارسر ران             جلو پا

ماهیچه دو سر بازو              جلوبازو با هالتر ایستاده

ماهیچه سه سر بازو              پشت بازو با سیم کش

جیم استوپانی

منبع : jafarpoor.com

نظر خود را بگذارید


هفت + = 12

 کتاب اصول و سیستم های تمرینی در بدنسازیتبلیغات 24 تن ورز