برای اولین بار در تاریخ، سه قهرمان جام جهانی در یک گروه

347734_heroaاروگوئه، ایتالیا و انگلیس سه قهرمان دنیا هستند که در گروه دی رقابتهای جام جهانی برای رسیدن به دور بعد با هم به رقابت خواهند پرداخت
تیم ملی اروگوئه در شرایطی در صدر گروه دی جام جهانی قرار گرفت که هوادارانش فکرش را هم نمی کردند که تیمشان باید برای صعود به دور بعد با دو غول دنیا مبارزه کند. اروگوئه که در سالهای ۱۹۳۰ و۱۹۵۰ قهرمان جام جهانی شده بود، حالا تیم ملی ایتالیا را که ۴ سابقه قهرمانی در جام جهانی (درسالهای ۱۹۳۴، ۱۹۳۸، ۱۹۸۲ و۲۰۰۶) را در کارنامه می بیند همگروه است و همچنین انگلیس هم دیگر تیم قدرتمند این گروه است که در جام جهانی ۱۹۶۶ به قهرمانی دنیا رسیده.
این اولین بار در تاریخ برگزاری رقابت های جام جهانی است که سه قهرمان دنیا در یک گروه قرار می گیرند. تنها یک بار شاهد چنین اتفاق مشابهی بودیم و آن هم زمانی بود که تیم های ایتالیا ، آرژانتین و برزیل در یک تورنمنت در جام نارانخیتو که در سال ۱۹۸۲ در اسپانیا برگزار شده بود با هم دریک گروه قرار گرفته بودند.
قطعا این گروه (گروه دی) را باید گروه مرگ نامید. تیم ملی اروگوئه با یکی از برترین ستاره های حاضر در لیگ برتر، یعنی لوئیس سوارس، قهرمان کنونی کوپا آمریکا(۲۰۱۱) است و ایتالیا، نایب قهرمان اروپا (که در سال ۲۰۱۲ در فینال یورو با نتیجه ۰-۴ مغلوب اسپانیا شد)قطعا دو شانس اصلی برای صعود ازاین گروه خواهند بود و تردیدها بیشتر درمورد انگلیس وجود دارد؛ چراکه آنها در سالهای اخیر فراز ونشیب های زیادی داشته و نتوانسته اند افتخار چندانی کسب کنند. این جام جهانی ممکن است آخرین جام جهانی برای جراردو لمپارد باشد وقطعا آنها امیدهای زیادی دارند تا دراین جام یک کار بزرگ انجام دهند.
سیندرلای این گروه کاستا ریکا است. تیمی متوسط از منطقه آمریکای مرکزی که سرنوشتش ازهم اکنون تقریبا مشخص ات.
خورخه لوئیس پینتو سرمربی کاستاریکا در صحبت هایی بعد از انجام مراسم قرعه کشی گفت:« ما از این گروه لذت می بریم. هرچقدر گاو قوی تر باشد، سواری گرفتن از او بهتر است و می خواهم کاستاریکایی بزرگ را ببینم و فوتبالش را حس کنم؛ تیمی با انگیزه های برد.»
لازم به ذکر است که آنها در نوامبر سال ۲۰۱۱ در دیداری دوستانه در سن خوزه مقابل اسپانیا به میدان رفته و با نتیجه ۰-۲ از تیم قهرمان دنیا پیش افتادند و اسپانیا به طرز معجزه آسایی در ده دقیقه پایانی توسط سیلوا و ویا ۲ گل زد و بازی را به تساوی کشاند.

منبع: گل

۰ دیدگاه

پیام بگذارید.

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.