بدنسازی|فیتنس|اخبار ورزشی|مقالات ورزشی

بدنسازی,زیبایی اندام

فیتنس|بدنسازی

ورزش برای همه

بدنسازي

بدنسازي و تناسب اندام
بدنسازان خطر نمک را جدی بگیرید!

طراحی وب سایت و بهینه سازی

مجری طراحی وب سایت های بزرگ تجاری فروشگاهی در سراسر کشور با طراحی های بسیار شکیل و پر محتوا و سایت های داینامیک و پنل مدیریت

wideweb.ir drbehzadfarokhi.comبدنسازی گاهی می توان در مورد برنامه حسابداری بحث کرد و با توجه به نرم افزارهایی که تا کنون تولید شده www.rayasepehr.com را به عنوان بهترین نمونه این نرم افزار ها قرار داد.sharp-ir نیز شرکتی می باشد که در رسته کاری تصفیه هوا فقش موثری را ایفا می کند. این سایت می تواند آموزش بسیار مناسبی در زمینه تولید نرم ادستگاه های تصفیه هوا داشته باشد. اکنون زمان آن رسیده که برخی از هاست های برتر کشور را معرفی کنیم و از میان این هاست ها ، موارد لینوکسی آن را مجزا کنیم و به بازدیدکننده نمایش دهیم. هاست لینوکس ایران هاست24 بی شک از بهترین هاست های لینوکس ایران و ارزانترین می باشدهاست لینوکس
  • با بینی زیبا و جراحی زیبایی بینی بهترین باشید جراحی بینی از بهترین جراحی های زیبایی می باشد
  • شکم خود را با رژیم آب کنید و اگر نشد بهترین گزینه جراحی لاغری شکم یا جراحی زیبایی شکم می باشد.جراحی شکم در جراحی های شکم به یک زیبایی اندام برسید
  • جراحی سینه
  • جراحی لیفت صورت می تواند به زیبا شدن صورت شما در عمل لیفتینگ کمک کند
  • جراحی پلک هم با متخصص این رشته دکتر آرش نجف بیگی به اوج خود رسیده و پلک های مراجعه کنندگان عمل می شود
  • جراحی لاغری
  • با راهبند های الکتروپارس به بهترین نحو ممکن راهبند اتوماتیک را ملاحظه کنید و بعد از دیدن قیمت راهبند های اتوماتیک تصمیم بگیرید
سه شنبه ۵ بهمن
جراحی زیبایی و لیزر  کتاب اصول و سیستم های تمرینی در بدنسازیتبلیغات 24تن ورز

بدنسازان خطر نمک را جدی بگیرید!

493

بدنسازان خطر نمک را جدی بگیرید!

چقدر نمک مصرف می کنید؟زیاد؟! اگر اینطور است سخت مراقب سلامت خود باشید. در افرادی که به نمک حساسیت دارند قلب حتی به رغم پایین بودن فشار خون به تدریج آسیب می بیند. بر اساس تحقیقات انجام شده در دانشگاه بوستون حساسیت به نمک  خطر ابتلا به بیماری های قلبی و کلیوی را به شدت افزایش می دهد. در افرادی که به نمک حساسیت دارند نوسان دائم فشار خون به تدریج قلب و کلیه ها را تحت تاثیر قرار می دهد.

در سال های اخیر تعداد مبتلایان به بیماری های قلبی و مغزی به شدت افزایش یافته است. تحقیقات روی قلب و مکانیزم آن و همینطور عواملی که می تواند این عضله حساس و اندام حیاتی را تحت تاثیر قرار دهند و بیمار کنند همچنان ادامه دارد. پژوهشگران دانشگاه بوستون امروز با اطمینان می گویند مصرف نمک حتی در افرادی که فشار خون پایین دارند می تواند خطر ابتلا به بیماری قلبی عروقی را افزایش دهد. به عقیده آنها افرادی که زیاد نمک مصرف نمی کنند در مقایسه با افرادی که در مصرف آن زیاده روی می کنند شانس بیشتری برا یک زندگی طولانی و حفظ سلامت قلب دارند.

پزشکان همواره به مبتلایان به فشار خون بالا توصیه می کنند نمک رژیم غذایی خود را به حداقل برسانند، اما امروز گفته می شود حتی افرادی که فشار خون پایین دارند نیز باید در مصرف نمک محتاط باشند و چنانچه به آن حساسیت دارند مانند یک بیمار مبتلا به فشار خون بالا نمک رژیم غذایی خود را به حداقل برسانند. در این افراد فشار خون به شدت در برابر مصرف نمک واکنش نشان می دهد و بالا می رود.

افزایش نمک رژیم غذایی می تواند عاملی برای ابتلا به فشار خون بالا باشد. معمولا نمک به عنوان یک ماده نگهدارنده یا چاشنی به غذا و مواد غذایی افزوده می شود. بیش از نصف سدیم موجود در بدن ما بطور طبیعی در غذاها وجود دارد و بقیه آن با مصرف نمک طعام حاوی ۴۰ درصد سدیم و ۶۰ درصد کلرید رد بدن ذخیره می شود.

و اما چند توصیه برای کاهش نمک رژیم غذایی … :

۱-      چنانچه از غذاهای آماده استفاده می کنید به نوشته های روی بسته بندی آنها توجه کنید. به این ترتیب می توانید غذاهایی که نمک کمتری دارند انتخاب کنید. معمولا نمک موجود در غذاهای آماده زیاد است. با این حال مقدار آن در غذاهای مختلف متفاوت است. از مصرف مواد غذایی شور و پر نمک به شدت خودداری کنید.

بدنسازان خطر نمک را جدی بگیرید!

۲-      در رژیم غذایی خود مقدار زیاد میوه و سبزیجات تازه داشته باشید. گوشت،ماهی و مرغ را کاملا تازه مصرف کنید. معمولا مواد گوشتی آماده مقدار زیادی سدیم دارد. مواد غذایی شور و پر نمک را فراموش کنید و به جای آنها میوه و سبزیجات تازه که به قلب آرامش می دهد سرشار از ویتامین و مواد معدنی است،مصرف کنید.

۳-      در رژیم غذایی به تدریج مواد غذایی ترش و چاشنی های سالم از جمله آب لیموی تازه یا آب نارنج را جانشین نمک کنید.

۴-      مصرف نمک در چاقی و افزایش وزن نقشی موثر دارد. چنانچه به کاهش وزن فکر می کنید باید نمک رژیم غذایی خود را کاهش دهید. در افراد چاق قلب آسیب پذیر است و با سرعت بیشتر تحت تاثیر نوسان فشار خون قرار می گیرد و آسیب می بیند.

۵-      در افرادی که دچار نارسایی کلیوی یا بیماری های قلبی هستند، مصرف نمک بیماری را تشدید می کند. این افراد باید سدیم رژیم غذایی را به حداقل ممکن برسانند و حتی حذف کنند. در این بیماران واکنش فشار خون نمک جدی تر است.

منبع : ایرانی فیتنس

نظر خود را بگذارید


× 6 = چهل دو

 کتاب اصول و سیستم های تمرینی در بدنسازیتبلیغات 24 تن ورز