بدنسازی|فیتنس|اخبار ورزشی|مقالات ورزشی

بدنسازی,زیبایی اندام

فیتنس|بدنسازی

ورزش برای همه

بدنسازي

بدنسازي و تناسب اندام
بتا آلانین،آمینو اسیدی برای حجم،قدرت،استقامت و تفکیک

طراحی وب سایت و بهینه سازی

مجری طراحی وب سایت های بزرگ تجاری فروشگاهی در سراسر کشور با طراحی های بسیار شکیل و پر محتوا و سایت های داینامیک و پنل مدیریت

wideweb.ir drbehzadfarokhi.comبدنسازی گاهی می توان در مورد برنامه حسابداری بحث کرد و با توجه به نرم افزارهایی که تا کنون تولید شده www.rayasepehr.com را به عنوان بهترین نمونه این نرم افزار ها قرار داد.sharp-ir نیز شرکتی می باشد که در رسته کاری تصفیه هوا فقش موثری را ایفا می کند. این سایت می تواند آموزش بسیار مناسبی در زمینه تولید نرم ادستگاه های تصفیه هوا داشته باشد. اکنون زمان آن رسیده که برخی از هاست های برتر کشور را معرفی کنیم و از میان این هاست ها ، موارد لینوکسی آن را مجزا کنیم و به بازدیدکننده نمایش دهیم. هاست لینوکس ایران هاست24 بی شک از بهترین هاست های لینوکس ایران و ارزانترین می باشدهاست لینوکس
  • با بینی زیبا و جراحی زیبایی بینی بهترین باشید جراحی بینی از بهترین جراحی های زیبایی می باشد
  • شکم خود را با رژیم آب کنید و اگر نشد بهترین گزینه جراحی لاغری شکم یا جراحی زیبایی شکم می باشد.جراحی شکم در جراحی های شکم به یک زیبایی اندام برسید
  • جراحی سینه
  • جراحی لیفت صورت می تواند به زیبا شدن صورت شما در عمل لیفتینگ کمک کند
  • جراحی پلک هم با متخصص این رشته دکتر آرش نجف بیگی به اوج خود رسیده و پلک های مراجعه کنندگان عمل می شود
  • جراحی لاغری
  • با راهبند های الکتروپارس به بهترین نحو ممکن راهبند اتوماتیک را ملاحظه کنید و بعد از دیدن قیمت راهبند های اتوماتیک تصمیم بگیرید
یکشنبه ۳ بهمن
جراحی زیبایی و لیزر  کتاب اصول و سیستم های تمرینی در بدنسازیتبلیغات 24تن ورز

بتا آلانین،آمینو اسیدی برای حجم،قدرت،استقامت و تفکیک

912

بتا آلانین،آمینو اسیدی برای حجم،قدرت،استقامت و تفکیک

بتا – آلانین یک آمنو اسید غیر ضروری است که با کمک به مدیریت سطح PH ( کنترل تعادل اسیدی – بازی ) سلول های عضلانی، به طرز چشمگیری موجب افزایش قدرت، توده عضلانی بدون چربی و استقامت عضلانی می گردد.
این ماده به عنوان نوعی بافر در مقابل ساخت و تجمع اسید لاکتیک در عضله عمل می کند و به شما اجازه می دهد تا قدرت، سرعت و توان تان را برای مدت طولانی تری حفظ کنید. به واسطه این اثر بتا – آلانین، شما می توانید سخت تر و طولانی تر،ورزش کنید.همچنین، شواهد بسیار زیادی در تایید سینرژستیک( هم افزایی) فوق العاده بتا – آلانین به همراه کراتین وجود دارند.

بنابراین، در صورتی که این دو به درستی در کنار هم مصرف شوند،مکمل بتا آلانین(کارنوزین)می تواند به عنوانمکملی قدرتمند به شما کمک کند تا تمرینات خود را به سطح جدیدی برسانید و در نتیجه، حجم عضلانی بیشتر و رکوردهای شخصی بهتری را به نمایش بگذارید.

کارنوزین به طور طبیعی در هر دونوع فیبر های ۱ و ۲ عضلانی یافت میشود.اما در الیاف نوع ۲ عضلات به مقدار قابل توجهی کارنوزین ذخیره میشود.فیبر های عضلانی نوع ۲ در تمرینات قدرتی با شدت بالا استفاده میشود و بیشترین پاسخ را به رشد عضلانی میدهند.

تحقیقات نشان داده است که مصرف مکمل بتا آلانین به مدت ۴ هفته میتواند کارنوزین بدن را بین ۴۲ تا ۶۵ درصد افزایش دهد.در دیگر مطالعات نشان داده شده است که مصرف بتا آلانین بین ۱۰ تا ۱۲ هفته غلظت کارنوزین را تا ۸۰ درصد افزایش میدهد.در حال حاضر این افزایش فوقولعاده ای در افزایش بافر درون سلول است.این افزایش بزرک در ظرفیت بافری عضلات است که عمدتا مسئول افزایش قدرت،کاهش چربی،افزایش حجم خشک و استقامت عضلانی است که محققان در مطالعات مصرف بتا آلانین مشاهده کرده اند.نتیجه گیری
با افزایش غلظت کارنوزین با مصرف بتا آلانین فیبر های عضلانی نوع ۲ میتوانند بیشتر در محدوده بهینه پی اچ قرار بگیرند.در این شرایط عضلات بهتر قادر به حد اکثر قدرت و استقامت در طول جلسه تمرین میشوند که موجب به دست آوردن سایز بیشتر در عضلات میشود.

اثبات بتا آلانین در تحقیقات آکادمیک

بتاآلانبن مکملی برای سالمندان

بررسی های جدید نشان می دهد: مصرف نوعی مکمل غذایی ورزشی ، توان جسمانی سالمندان را افزایش و میزان خستگی آنان را کاهش می دهد.

بتا آلانین،آمینو اسیدی برای حجم،قدرت،استقامت و تفکیک
جدیدترین شماره نشریه انجمن بین المللی تغذیه ورزشی نوشت : استفاده از نوعی مکمل غذایی ورزشی حاوی بتا آلانین میزان وقوع خستگی را در افراد سالمند در پی فعالیت های جسمانی را به تعویق می اندازد.
پژوهشگران دانشگاه اکلاهاما با بررسی ۲۶ مرد و زن سالمند با میانگین سنی ۷۳ سال متوجه شدند مصرف روزانه ۸۰۰ میلی گرم مکمل خوراکی بتا آلانین ، شدت فعالیت های فیزیکی را در سالمندان پیش از بروز خستگی تا ۳۰ درصد افزایش می دهد.

اثبات بتاآلانین در تمرینات استقامتی

دریک تحقیق جدید منتشرشده در مجله پزشکی و دانش در ورزش و تمرین(  Medicine & Science in Sports & Exercise) یک برنامه کاربردی طولانی مدت برای افزایش کارایی با بتا آلانین معرفی شده است.محققان مکملهای دوچرخه سواران را برای ٨ هفته به همراه بتا آلانین و پلاسیبو قبل از شرکت در یک مسابقه ی ١١٠ دقیقه ای شبیه سازی شده امتحان کردند. افراد تحت آزمایش بعد از آن در مسابقه ای ١٠ دقیقه ای که شامل ٣٠ ثانیه دو سرعت نیز در انتهای مسابقه می شد شرکت کردند. به طور میانگین بتا آلانین افزایش حداکثر بازده و افزایش متوسط قدرت را به همراه داشت.

مکمل بتا آلانین امن است؟

بله مکمل بتا آلانبن کاملا امن است.مطالعات با مصرف ۱۲ هفته ای بتا آلانین با دوز ۸ گرم در روز نشان داد هیچ تاثیر منفی بر نشانگر های سلامت خونی و هورمونی نداشته است.البته این مطالعه تنها برای ۱۲ هفته و به مقدار ۸ گرم در روز را بررسی کرده است.واضح نیست مصرف بتا آلانین بیشتر از ۱۲ هفته تاثیرات جانبی منفی دارد یا خیر.برای اطمینان پس از مصرف یک دوره بین ۲۰تا ۳۰روز میتوان مصرف بتا آلانین را متوقف کرد.

منبع : مکس استار

نظر خود را بگذارید


سه + 2 =

 کتاب اصول و سیستم های تمرینی در بدنسازیتبلیغات 24 تن ورز