با ورزش به جنگ افسردگی بروید

با ورزش به جنگ افسردگی بروید

 با ورزش به جنگ افسردگی بروید

خیلی از افرادی که مشکل قلبی دارند نه فقط به خاطر مشکل قلبی شان ، بلکه از عارضه دیگری نیز در امان نیستند ، منظور همان افسردگی است که تحقیقات نشان می دهد حدود ۴۰ درصد افراد دچار نارسایی قلبی به آن دچار هستند . همین تحقیقات نشان داده که خطر مرگ و میر و بستری دوباره برای فردی که هم قلبش بیمار است و هم دچار افسردگی است حدود ۲ برابر فردی است که فقط قلبی ناتوان دارد . به همین علت بود که پژوهشگران رفتند سراغ مطالعه این موضوع که چطور می توان به این بیماران کمک کرد که با مبارزه بر افسردگی بر بیماری خود غلبه کنند .

در تازه ترین این مطالعات که در بیمارستانی در نیویورک انجام شده ، مشخص شد که نه تنها با دارو بلکه با کمک ورزش هم می توان به جنگ افسردگی در این بیماران رفت .

در این مطالعه در طی ۳ ماه ، هر هفته ۳ جلسه ورزش ایروبیک داشتند .

برنامه آنها استفاده از تردمیل یا دوچرخه ثابت و هر جلسه به مدت ۳۰ دقیقه بود بعد از آن بیماران ورزش را در خانه  و بدون نظارت محققین انجام می دادند و آن را به میزان ۱۲۰ دقیقه در طی هفته رساندند .

آزمون های استاندارد افسردگی قبل و بعد از دوره ورزش نشان دهنده کم شدن قابل توجه میزان افسردگی بالینی در این افراد بوده ؛ چنانکه شیوع افسردگی بعد از ورزش ، به جای ۴۰ درصد به ۲۸ درصد رسیده بود . ضمن اینکه پیگیری بیماران این اثر یک سال بعد هم به خوبی تداوم داشته است .

همچنین این بررسی ها نشان داد که احتمال مرگ و میر و بستری دوباره در این بیماران ، در مقایسه با بیماران مشابه خودشان که در این برنامه ورزشی شرکت نکرده بودند ، حدود ۱۵ درصد کمتر است . البته ممکن است در بعضی از افراد همچنان دارو برای کمک به درمان افسردگی مورد نیاز باشد ، ولی از آنجا که افراد سالمند و مبتلا به نارسایی قلبی معمولاً داروهای زیادی مصرف می کنند ، ممکن است بتوان با استفاده از ورزش ، اندکی از حجم داروهای متعدد آنها کم کرد .

منبع :  سلامت نیوز

۰ دیدگاه

پیام بگذارید.

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.