بایر لورکوزن - منچستر یونایتد: جدال برای صدرنشینی در بای آرنا

بایر لورکوزن مقابل منچستر یونایتد: جدال برای صدرنشینی در بای آرنا

بایر لورکوزن - منچستر یونایتد: جدال برای صدرنشینی در بای آرناپسران دیوید مویس امیدوارند تا امشب با کسب یک نتیجه خوب در آلمان همچنان در صدر بمانند اما در صورتی که میزبان موفق به برد شود یونایتد از صدر به پایین کشیده می شود
بایر لورکوزن امشب در دیداری حساس در بای آرنا از هفته ی پنجم رقابت های لیگ قهرمانان به میزبانی منچستر یونایتد می رود،جایی که آنها امید زیادی دارند تا بتوانند به رکورد خوب خانگی شان در لیگ قهرمانان برابر منچستر یونایتد تکیه کنند.
پسران سامی هیپیا قطعا جدال سخت و سرنوشت سازی چهارشنبه شب با شیاطین سرخ خواهند داشت.جایی که آنها برای کسب نهمین پیروزی خانگی در مرحله گروهی لیگ قهرمانان تمام تلاش خود را به کار می گیرند.نتیجه ای که می تواند بایر لورکوزن را به صدر این گروه برساند.
با کسب ۱۰ برد از ۱۳ بازی نخست بوندس لیگا،لورکوزن بهترین شروع تاریخش را در رقابت های بوندس لیگا تجربه می کند اما برد ۱-۰ شنبه شب برابر هرتا برلین با مصدومیت سیدنی سم مهاجم به پایان رسید.
سیدنی سم که در این فصل برای باشگاه و کشورش بسیار بازیکن کلیدی بوده ۱۱ بار گلزنی کرده اما تنها پس از گذشت ۴ دقیقه برابر هرتا برلین مصدوم و مجبور به ترک زمین مسابقه شد.در غیاب او رابی کروس می تواند به میدان برود،بازیکنی که اخیرا به او عنوان بهترین بازیکن سال ۲۰۱۳ استرالیا داده شد
لورکوزن در حال حاضر با گرفتن ۷ امتیاز از ۴ بازی در رده ی دوم این گروه حضور دارد و پس از باخت ۴-۲ برابر یونایتد در روز نخست رقابت ها هرگز تن به شکست نداده.از جمله بردهای خانگی شان می توان به برد برابر رئال مادرید،رم و والنسیا اشاره کرد در حالی که آنها همچنان موفق شدند در سال ۲۰۱۱ پس از دریافت گل نخست از چلسی این تیم را هم ۲-۱ شکست دهند.
با تمام این اوصاف سامی هیپیا سرمربی لورکوزن برای این بازی روبرتو هیبرت مدافع و استفان رینارتز هافبک را به دلیل مصدومیت در اختیار ندارد.
در سوی دیگر یونایتد هر سه مصاف اخیرش برابر لورکوزن در لیگ قهرمانان را برده هر چند که آنها در مرحله نیمه نهایی سال ۰۲-۲۰۰۱ به دلیل گل خورده در خانه توسط این تیم آلمانی حذف شدند
آنها در ۱۰ بازی اخیرشان در مجموع رقابت ها شکست نخوردند و موفق شدند پس از شروع ضعیفی که در رقابت های این فصل لیگ برتر داشتند به رده ی ششم جدول صعود کنند.
دیوید مویس سرمربی جدید این فصل منچستر یونایتد نزدیک بود یکشنبه عصر در اولدترافورد به پیروزی برسد اما این برد با تک گل دیرهنگام تساوی بخش کیم بو کیونگ که از روی ضربه سر زده شد به تساوی تبدیل شد تا کاردیف سیتی با حساب ۲-۲ از اولدترافورد با امتیاز خارج شود.
وین رونی در دو دیدار اخیرش برابر بایر لورکوزن دو بار گلزنی کرده و تعداد گل های زده اش در لیگ قهرمانان را به عدد ۲۹ رساند تا به عنوان بهترین مهاجم بریتانیایی گلزن تاریخ لیگ قهرمان شناخته شود.بنابراین او امیدوارست چهارشنبه شب به تعداد گل هایش اضافه کند اما باز هم زوج خود یعنی رابین فن پرسی را کنارش ندارد چرا که این مهاجم هلندی نتوانست مصدومیتش را پشت سر بگذارد.مصدومیتی که باعث شده بود او در بازی برابر کادریف سیتی هم غایب باشد.
مارونه فلینی به دلیل دریافت کارت قرمز مستقیم در جریان دیدار برابر رئال سوسیه داد در این بازی یک جلسه محرومیتش را سپری خواهد کرد در حالی که نمانیا ویدیچ تلاش می کند به آمادگی کامل برسد.با این اوصاف دیوید مویس به استفاده از فیل جونز مدافع مصدوم تیمش امیدوارست پس از اینکه این بازیکن در آستانه دیدار چهارشنبه شب به تمرینات بازگشت.
مایکل کریک دیگر بازیکن غایب منچستر یونایتد برای این بازی محسوب می شود اما دنی ولبک مصدومیت را پشت سر گذاشته و در جریان دیدار برابر کاردیف هم به عنوان بازیکن تعویضی بازی کرد.

منبع: گل

۰ دیدگاه

پیام بگذارید.

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.