بدنسازی|فیتنس|اخبار ورزشی|مقالات ورزشی

بدنسازی,زیبایی اندام

فیتنس|بدنسازی

ورزش برای همه

بدنسازي

بدنسازي و تناسب اندام
بالابردن سرعت ريكاوری

طراحی وب سایت و بهینه سازی

مجری طراحی وب سایت های بزرگ تجاری فروشگاهی در سراسر کشور با طراحی های بسیار شکیل و پر محتوا و سایت های داینامیک و پنل مدیریت

wideweb.ir drbehzadfarokhi.comبدنسازی گاهی می توان در مورد برنامه حسابداری بحث کرد و با توجه به نرم افزارهایی که تا کنون تولید شده www.rayasepehr.com را به عنوان بهترین نمونه این نرم افزار ها قرار داد.sharp-ir نیز شرکتی می باشد که در رسته کاری تصفیه هوا فقش موثری را ایفا می کند. این سایت می تواند آموزش بسیار مناسبی در زمینه تولید نرم ادستگاه های تصفیه هوا داشته باشد. اکنون زمان آن رسیده که برخی از هاست های برتر کشور را معرفی کنیم و از میان این هاست ها ، موارد لینوکسی آن را مجزا کنیم و به بازدیدکننده نمایش دهیم. هاست لینوکس ایران هاست24 بی شک از بهترین هاست های لینوکس ایران و ارزانترین می باشدهاست لینوکس
 • با بینی زیبا و جراحی زیبایی بینی بهترین باشید جراحی بینی از بهترین جراحی های زیبایی می باشد
 • شکم خود را با رژیم آب کنید و اگر نشد بهترین گزینه جراحی لاغری شکم یا جراحی زیبایی شکم می باشد.جراحی شکم در جراحی های شکم به یک زیبایی اندام برسید
 • جراحی سینه
 • جراحی لیفت صورت می تواند به زیبا شدن صورت شما در عمل لیفتینگ کمک کند
 • جراحی پلک هم با متخصص این رشته دکتر آرش نجف بیگی به اوج خود رسیده و پلک های مراجعه کنندگان عمل می شود
 • جراحی لاغری
 • با راهبند های الکتروپارس به بهترین نحو ممکن راهبند اتوماتیک را ملاحظه کنید و بعد از دیدن قیمت راهبند های اتوماتیک تصمیم بگیرید
دوشنبه ۴ بهمن
جراحی زیبایی و لیزر کتاب اصول و سیستم های تمرینی در بدنسازیتبلیغات 24تن ورز

بالابردن سرعت ریکاوری

3668

بالابردن سرعت ریکاوری
چگونه ویتامین D به ریکاوری سریعتر کمک میکند

وقتی شما به تمام آنچه که در زرادخانه  بدنسازی خود برای بهبود ریکاوری دارید،  فکر میکنید ،احتمالاٌ جایی برای ویتامین D  در میان آنها نیست!
یافته های جدید و همچنین نگاهی دوباره به یافته های قدیمی، مدارک مستدلی را به دست میدهند که بیان میکنند  ویتامین D در بهبود ساختار و عملکرد عضلات اسکلتی نقش مهمی را بازی میکند.همانطور که احتمالا میدانید، قرار گرفتن در معرض نورخورشید ،تولید ویتامین D  را در پوست بدن تحریک میکند .

قبل از اینکه این واقعیت بطور علمی کشف شود فلاسفه دوران باستان ، رابطه مستقیم بین خورشید و قدرت بدنی را بیان کرده بودند.هرودوت( مورخ یونان باستان ) قرار گرفتن در معرض نورخورشید را به عنوان نوعی درمان  برای افرادی که دارای عضلات شل و ضعیف بودند پیشنهاد میکرد و المپینهای قدیمی راهم برای افزایش قدرتشان در زیر نور خورشید تمرین میدادند.

تا قبل از عصر شکوفایی علم ، این اعتقادات ، به نوعی خرافه تعبیر میشد اما دردهه های ۳۰ و ۴۰ و ۵۰ میلادی دانشمندان علوم ورزشی روسی و آلمانی ،اولین تلاشهای علمی وتحقیقاتی را انجام دادند که طی آن ورزشکاران را در معرض اشعه UV قرار داده، سپس میزان کارایی ورزشی آنها را اندازه گیری میکردند.

در دهه های اخیر، دانشمندان  پژوهشها  روی ویتامین D را تا سطح مولکولی پیش بردند.

در این میان،تحقیق ویژه ای  روی اثر ویتامین D در ریکاوری بعد از تمرین انجام شد.محققان علاقه مند بودند رابطه بین سطح سرمی ویتامینD و  کاهش قدرت عضلانی پس از تمرین را مورد بررسی قرار دهند.۴۰ مرد که بطور تفریحی ورزش میکردند (ورزشکار حرفه ای نبودند ) در این آزمایش مورد بررسی قرار گرفتند . از آنها خواسته شد که پرس پا را فقط با یک  پای خود انجام دهند و به این ترتیب پای دیگر آنها به عنوان ” گروه کنترل “استفاده میشد .آنها متوجه شدند که سطح ویتامین Dخون قبل از تمرین بطور محسوسی،  به میزان کاهش قدرت عضلانی پس از تمرین ربط دارد .به عبارت دیگر ، ورزشکارانی  که قبل از تمرین ، ویتامین D بیشتری در خونشان بود، پس از تمرین ،نسبت به دیگران قدرت عضلانی کمتری را از دست داده بودند و این اثر (باقی ماندن قدرت عضلانی پس از تمرین ) تا چندین روز ادامه داشت.

محققان چنین نتیجه گیری کردند که بالا نگه داشتن ویتامین D خون میتواند مانع کاهش قدرت عضلانی پس از تمرین های سنگین شود.معنی این تحقیق برای من و شما این است که مصرف کافی ویتامینD میتواند تغییرات مثبت بزرگی را در توانایی ما برای تمرینهای  سنگین و مکرر ایجاد کند.

پس اگر شما هم متوجه شده اید که قدرت عضلانیتان بعد از چند جلسه تمرین سنگین کاهش پیدا کرده است ،ممکن است بتوانید با افزایش مصرف ویتامین D در طول روز، شرایط را برای خود تغییر دهید!

منبع : مجله فلکس – july 2013

نویسنده : برایان هیکاک
مترجم : دکتر محمد طبرستانی

توجه : تمامی حقوق این مطلب برای گروه SPORT4ALL  محفوظ می باشد و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد.

نظر خود را بگذارید


2 + سه =

یک دیدگاه برای “بالابردن سرعت ریکاوری”

 1. سپیده می‌گه:

  salam mamnoon az matalebe zibatoon age momkene takhasositaresh konid

 کتاب اصول و سیستم های تمرینی در بدنسازیتبلیغات 24 تن ورز