بدنسازی|فیتنس|اخبار ورزشی|مقالات ورزشی

بدنسازی,زیبایی اندام

فیتنس|بدنسازی

ورزش برای همه

بدنسازي

بدنسازي و تناسب اندام
اکسی متولون (Oxymetholon)

طراحی وب سایت و بهینه سازی

مجری طراحی وب سایت های بزرگ تجاری فروشگاهی در سراسر کشور با طراحی های بسیار شکیل و پر محتوا و سایت های داینامیک و پنل مدیریت

wideweb.ir drbehzadfarokhi.comبدنسازی گاهی می توان در مورد برنامه حسابداری بحث کرد و با توجه به نرم افزارهایی که تا کنون تولید شده www.rayasepehr.com را به عنوان بهترین نمونه این نرم افزار ها قرار داد.sharp-ir نیز شرکتی می باشد که در رسته کاری تصفیه هوا فقش موثری را ایفا می کند. این سایت می تواند آموزش بسیار مناسبی در زمینه تولید نرم ادستگاه های تصفیه هوا داشته باشد. اکنون زمان آن رسیده که برخی از هاست های برتر کشور را معرفی کنیم و از میان این هاست ها ، موارد لینوکسی آن را مجزا کنیم و به بازدیدکننده نمایش دهیم. هاست لینوکس ایران هاست24 بی شک از بهترین هاست های لینوکس ایران و ارزانترین می باشدهاست لینوکس
  • با بینی زیبا و جراحی زیبایی بینی بهترین باشید جراحی بینی از بهترین جراحی های زیبایی می باشد
  • شکم خود را با رژیم آب کنید و اگر نشد بهترین گزینه جراحی لاغری شکم یا جراحی زیبایی شکم می باشد.جراحی شکم در جراحی های شکم به یک زیبایی اندام برسید
  • جراحی سینه
  • جراحی لیفت صورت می تواند به زیبا شدن صورت شما در عمل لیفتینگ کمک کند
  • جراحی پلک هم با متخصص این رشته دکتر آرش نجف بیگی به اوج خود رسیده و پلک های مراجعه کنندگان عمل می شود
  • جراحی لاغری
  • با راهبند های الکتروپارس به بهترین نحو ممکن راهبند اتوماتیک را ملاحظه کنید و بعد از دیدن قیمت راهبند های اتوماتیک تصمیم بگیرید
چهارشنبه ۹ فروردین
جراحی زیبایی و لیزر  کتاب اصول و سیستم های تمرینی در بدنسازیتبلیغات 24تن ورز

اکسی متولون (Oxymetholon)

1901

جزء همان هورمون‌های آنابولیک بوده وبه طور خیلی وسیع،حتی بیشتر از اتیل استرنول سوء مصرف دارد.کیفیت اثر این دارو مثل تستوسترون است با این تفاوت که خاصیت آنابولیک آن زیاد شده و خاصیت اندروژنی کم شده است .

اکسی متولون عمدتا برای تقویت ساخته شدن گلبولهای قرمز و در درمان کم خونیها و همچنین در پوکی استخوان دوران یائسگی و پیری نیز استعمال می‌شود، از طرف د یگر، به عنوان یک داروی کمکی تا ۱۵۰ میلی گرم در روز در درمان سرطان پستان کاربرد دارد . این دارو اثر داروهای ضد انعقاد را افزایش می‌دهد .

اکسی متولون موجب احتباس سدیم ، پتاسیم ، کلسیم ، فسفر، کلر، ازت و آب شده و در نتیجه بر وزن بدن و رشد استخوانها افزوده می‌شود .

در بیماران مبتلا به آنمی‌آپلاستیک که تحت درمان با این قرار می‌گیرند لوسمی‌( سرطان خون ) و سرطان کبدی گزارش شده است . اسم تجاری اکسی متولون ،:آدروید Adroyd بوده و در بازار داروئی ا یران به وفور یافت می‌شود .

غیر از دارو‌های گفته شده , دارو‌های زیادی در اسامی‌مختلف وشرکتهای مختلف دارویی وجود دارد که بیشتر آنها مشتقاتی از تسترسترون می‌باشد از جمله : Testoviron – Depot « Testoluton – Forte و Trofodermin ( که محتوی استرانابول است ) .

عوارض و موارد مصرف ا ین ترکیبات مشابه تستوسترون است . یک داروی به صورت آمپولهای روغنی به نام سانابولی سان وجود دارد که جزء محرکهای پرمصرف در ورزشهای سنگین می‌باشد .

تلاش مولف در جهت یافتن اطلاعاتی در مورد این دارو، از منابع و مراجع معتبر فارماکولوژی به جائی نرسید ولی به نظر می‌رسد یک استروئید آنابولیک مشتق از تسترسترون باشد. این دارو در بازار داروئی ا یران به سختی به دست می‌آید . تزریق سانابولی سان همراه با آمپول ویتامین دار، حدود ۴۸-۶۰ ساعت قبل سابقه توانایی ورزشکار را در موقع مسابقه افزایش می‌دهد .

مکانیسم‌ اثر:

استروئیدهای‌ انابولیک‌ بادخالت‌ در متابولیسم‌ پروتئین‌ها و تحریک‌اشتها باعث‌ تغییر ذخیره‌ پروتئین‌می‌شوند. همچنین‌ با افزایش‌ تولید اریتروپوئیتین‌ و افزایش‌ میزان‌ گلبول‌های‌قرمز و هموگلوبین‌ باعث‌ بهبود کم‌ خونی‌می‌شوند . که در نتیجه در اثر ورزش باعث افزایش حجم عضلانی و افزایش قدرت میشود .

موارد منع‌ مصرف‌: در صورت‌ ابتلاء به‌سرطان‌ پستان‌، عیب‌ شدید کار کبد،افزایش‌ شدید کلسیم‌ خون‌ و سرطان‌پروستات‌ نباید مصرف‌ شود.

هشدارها:

۱ ـ در صورت‌ وجود ناراحتی‌قلبی‌ یا سابقه‌ انفارکتوس‌ میوکارد باید با احتیاط مصرف‌ شود.

۲ ـ این‌ دارو ممکن‌ است‌ باعث‌ کاهش‌ قندخون‌ در افراد دیابتی‌ شود.

عوارض‌ جانبی‌:

آکنه‌ یا روغنی‌ شدن‌ پوست‌،بزرگ‌ شدن‌ کلیتوریس‌ در زنان‌ یا آلت‌تناسلی‌ مردانه‌، خشن‌ شدن‌ صدا در زنان‌،اختلالات‌ قاعدگی‌ و رشد غیر طبیعی‌ مو،افزایش‌ نعوظ در مردان‌، تحریک‌ پذیری‌مثانه‌، حساس‌ شدن‌ پستان‌ها وژینکوماستی‌ از عوارض‌ جانبی‌ دارو هستند . و در استفادهای زیاد و طولانی مدت آسیبهای برگشت ناپذیر کبدی.

تداخل‌های‌ دارویی‌:

مصرف‌ همزمان‌ اکسی‌متولون‌ با داروهای‌ ضد انعقاد ممکن‌ است ‌باعث‌ افزایش‌ اثرات‌ این‌ داروها شود.مصرف‌ همزمان‌ با سایر داروهای‌ سمی‌‌برای‌ کبد ممکن‌ است‌ باعث‌ تشدید عوارض ‌سمی‌ دارو بر روی‌ کبد شود.

نظر خود را بگذارید


6 + هشت =

 کتاب اصول و سیستم های تمرینی در بدنسازیتبلیغات 24 تن ورز