بدنسازی|فیتنس|اخبار ورزشی|مقالات ورزشی

بدنسازی,زیبایی اندام

فیتنس|بدنسازی

ورزش برای همه

بدنسازي

بدنسازي و تناسب اندام
اکسی متالون

طراحی وب سایت و بهینه سازی

مجری طراحی وب سایت های بزرگ تجاری فروشگاهی در سراسر کشور با طراحی های بسیار شکیل و پر محتوا و سایت های داینامیک و پنل مدیریت

wideweb.ir drbehzadfarokhi.comبدنسازی گاهی می توان در مورد برنامه حسابداری بحث کرد و با توجه به نرم افزارهایی که تا کنون تولید شده www.rayasepehr.com را به عنوان بهترین نمونه این نرم افزار ها قرار داد.sharp-ir نیز شرکتی می باشد که در رسته کاری تصفیه هوا فقش موثری را ایفا می کند. این سایت می تواند آموزش بسیار مناسبی در زمینه تولید نرم ادستگاه های تصفیه هوا داشته باشد. اکنون زمان آن رسیده که برخی از هاست های برتر کشور را معرفی کنیم و از میان این هاست ها ، موارد لینوکسی آن را مجزا کنیم و به بازدیدکننده نمایش دهیم. هاست لینوکس ایران هاست24 بی شک از بهترین هاست های لینوکس ایران و ارزانترین می باشدهاست لینوکس
 • با بینی زیبا و جراحی زیبایی بینی بهترین باشید جراحی بینی از بهترین جراحی های زیبایی می باشد
 • شکم خود را با رژیم آب کنید و اگر نشد بهترین گزینه جراحی لاغری شکم یا جراحی زیبایی شکم می باشد.جراحی شکم در جراحی های شکم به یک زیبایی اندام برسید
 • جراحی سینه
 • جراحی لیفت صورت می تواند به زیبا شدن صورت شما در عمل لیفتینگ کمک کند
 • جراحی پلک هم با متخصص این رشته دکتر آرش نجف بیگی به اوج خود رسیده و پلک های مراجعه کنندگان عمل می شود
 • جراحی لاغری
 • با راهبند های الکتروپارس به بهترین نحو ممکن راهبند اتوماتیک را ملاحظه کنید و بعد از دیدن قیمت راهبند های اتوماتیک تصمیم بگیرید
یکشنبه ۶ فروردین
جراحی زیبایی و لیزر کتاب اصول و سیستم های تمرینی در بدنسازیتبلیغات 24تن ورز

اکسی متالون

1466

اکسی متالون

اکسی متالون یک استروئید خوراکی است اکسی متالون با محبوس ساختن آب در بدن به سرعت باعث بزرگ تر به نظررسیدن عضلات میشود و مصرف کننده در زمان کوتاه بسیارزود حجیم میشود در نتیجه اثربخشی اکسی متالون بسیار سریع و بالاست وهمچنین خواص استروژنی آن هم خیلی بالاست ! بدن ورزشکار اصطلاحا با مصرف اکسی متالون پف کرده و عضلات حجیم ولی صاف و بدون تفکیک به نظر می رسند از این رو اکسی متالون در عضله سازی از نظر کیفی داروی خوبی نمی باشد .


ولی از لحاظ افزایش قدرت که در نتیجه افزایش آب و نمک ( الکترولیت ها ) در بدن مثل سدیم و کلر و پتاسیم وغیره می باشد منحصر به فرد است . همچنین این افزایش الکترولیتها باعث می شود ورزشکاران در انجام تمرینات سخت کمتر دچار ضرب خوردگی و آسیب های بدنی بشود بدین جهت در ورزش های پاورلیفتینگ و وزنه بردار ی در اوزان سنگین وزن اکثرا از این دارو بهره می گیرند.
اکسی متالون با تاثیر واسط باعث افزایش گلبول های قرمز خون شده که در نتیجه میزان اکسیژن رسانی به عضلات را افزایش می دهد که این موضوع باعث افزایش کارایی و زمان انجام فعالیت ورزشی میگردد .

اکسی متالون در واقع مثل پمپ آب عضلات را باد می کند و ورزشکاران که از آن بهره میبرند معمولا خوشحال اند که اینقدر سریع صاحب بدنی حجیم میگردند ولی به قیمت عوارض استروژنی خطرناک و بالا. گزارش شده که عوارض استروژنی بالا اکسی متالون در دراز مدت علاوه بر عوامل مخرب باعث عوارض رفتاری و روحی نظیر ” ورزش زدگی ” نیز میگردد . زیرا ورزشکار با مصرف اکسی متالون ازتعداد ست ها و روز های تمرین خسته نشده و گاهی بیش از ۶ روز مداوم به تمرینات میپردازد که در دراز مدت باعث ورزش زدگی میگردد.

اگر چه اکسی متالون یک داروی مناسب برای دوران آماده سازی برای مسابقات پرورش اندام نمی باشد و لیکن می تواند به استروئیدها دیگر در دوره های حجم برای رسیدن به حجم آرمانی و همچنین قدرت بیشتر کمک کند . از این رو از ١تا ۶ هفته نسبت به نیاز میتوان از آن استفاده کرد  و سپس با آنتی استروژن های قوی و داروهای دپورتیک مشکلات و ضررهای مصرف این سم قوی را کاهش داد.
در مورد میزان مصرف اکسی متالون عقاید متفاوتی وجود دارد ولی از نظر علمی بین ٠٫۵ تا ٢٫۵ میلی گرم به ازا هر پون وزن بدن می توان از این دارو استفاده کرد که مثلا برای یک ورزشکار ٨۵ کیلویی برابر ٩٣ تا ۴۶ میلی گرم در روز (٫۵ تا ٩ قرص در روز ) ولی مصرف ٣ تا قرص در روز که معادل ١۵٠ میلی گرم می باشد بیشتر از دوز مجاز است. اصولا برای حداکثراثر بخشی و حداقل خطر از دوز مصرفی ٠٫۵ تا ٠٫٨ میلی گرم به ازا هر پوند وزن بدن استفاده میگردد که کم خطر ترین و موثر ترین دوز مصرفی اکسی متالون نام گرفته است.

توجه شود که اگر برای اولین بار است که از اکسی متالون استفاده میکنید توصیه میشود برای دوره اول در هر وزنی که  هستید بیش از ۵٠ میلی گرم در روز (١ قرص در روز ) استفاده نکنید.بهتر است اکسی متالون را با وعده های غذایی صبحانه و عصرانه استفاده کرد و از ساعت ١٩ به بعد سعی کنید مصرف نکنید . علت آن بالا رفتن فشار خون پس از مصرف که در پیش اشاره شد.

ورزشکاران بالای ١٠٠ کیلو گرم میتوانند دوز مصرفی را تا سقف ١۵ میلی گرم در روز تنها به مدت ٣ هفته افزایش بدهند.
اکسی متالون نیز مثل سایر استروئیدهای خوراکی از شاخه داروهای آلفا الکیلت که این ترکیب سبب جلوگیری از شکسته شدن دارو توسط کبد درخون میگردد و این ترکیب بخاطر زهراگین بودن آن طولانی کردن دوره آن به مدت بیش از ۶ تا ٨ هفته صدمات شدید کبدی را به ارمغان می آورد و باعث به هم خوردن و تعادل آنزیم های کبدی شده و همچنین با سمی کردن کبد باعث ایجاد برخی تومورهای خوش خیم و بدخیمی کبدیو یرقان میگردد.
به علت عوارض آندروژنی بالا و زهراگین در اکسی متاولون استفاده همزمان ازآنتی استروژن برای کاهش عوارض فوق حتما توصیه میگردد احتباس آب در بدن کمک کرده که باعث می شود عضلات سفت تر و عضلانی تر به نظر رسیده و در افزایش قدرت بدنی نقش مهمی را ا یفا مینماید سردرد و سرگیجه و حالت تهوع از عوارض آنی مصرف اکسی متالون می باشد و سایرعوارض خطرناک آندروژنیک و آسیب های کبدی از آثار بلند مدت مصرف این ترکیب است .

منبع : fitnesstips

نظر خود را بگذارید


+ 9 = دوازده

۲ دیدگاه برای “اکسی متالون”

 1. Ali می‌گه:

  با سلام
  ۱٫اکسی متالون انواع داره ؟ ( خارجی / ایرانی )
  ا۲٫ز داروخانه های میشه تهیه کرد ؟
  ۳٫ میشه زیر نظر متخصص مصرف کرد؟ (‌چه نوع متخصصی باشد ؟‌)

  سپاس

 کتاب اصول و سیستم های تمرینی در بدنسازیتبلیغات 24 تن ورز