بدنسازی|فیتنس|اخبار ورزشی|مقالات ورزشی

بدنسازی,زیبایی اندام

فیتنس|بدنسازی

ورزش برای همه

بدنسازي

بدنسازي و تناسب اندام
اهمیت زمان بندی در مصرف وعده های غذایی

طراحی وب سایت و بهینه سازی

مجری طراحی وب سایت های بزرگ تجاری فروشگاهی در سراسر کشور با طراحی های بسیار شکیل و پر محتوا و سایت های داینامیک و پنل مدیریت

wideweb.ir drbehzadfarokhi.comبدنسازی گاهی می توان در مورد برنامه حسابداری بحث کرد و با توجه به نرم افزارهایی که تا کنون تولید شده www.rayasepehr.com را به عنوان بهترین نمونه این نرم افزار ها قرار داد.sharp-ir نیز شرکتی می باشد که در رسته کاری تصفیه هوا فقش موثری را ایفا می کند. این سایت می تواند آموزش بسیار مناسبی در زمینه تولید نرم ادستگاه های تصفیه هوا داشته باشد. اکنون زمان آن رسیده که برخی از هاست های برتر کشور را معرفی کنیم و از میان این هاست ها ، موارد لینوکسی آن را مجزا کنیم و به بازدیدکننده نمایش دهیم. هاست لینوکس ایران هاست24 بی شک از بهترین هاست های لینوکس ایران و ارزانترین می باشدهاست لینوکس
  • با بینی زیبا و جراحی زیبایی بینی بهترین باشید جراحی بینی از بهترین جراحی های زیبایی می باشد
  • شکم خود را با رژیم آب کنید و اگر نشد بهترین گزینه جراحی لاغری شکم یا جراحی زیبایی شکم می باشد.جراحی شکم در جراحی های شکم به یک زیبایی اندام برسید
  • جراحی سینه
  • جراحی لیفت صورت می تواند به زیبا شدن صورت شما در عمل لیفتینگ کمک کند
  • جراحی پلک هم با متخصص این رشته دکتر آرش نجف بیگی به اوج خود رسیده و پلک های مراجعه کنندگان عمل می شود
  • جراحی لاغری
  • با راهبند های الکتروپارس به بهترین نحو ممکن راهبند اتوماتیک را ملاحظه کنید و بعد از دیدن قیمت راهبند های اتوماتیک تصمیم بگیرید
جمعه ۴ فروردین
جراحی زیبایی و لیزر  کتاب اصول و سیستم های تمرینی در بدنسازیتبلیغات 24تن ورز

اهمیت زمان بندی در مصرف وعده های غذایی

834

اهمیت زمان بندی در مصرف وعده های غذایی

اگر دستیابی به نهایت حجم عضلانی تنها به آنجه میخورید مربوط بود و زمان آن اهمیت نداشت ، آن وقت شاید پرورش اندام ورزش خیلی آسانتری بود و میتوانستید تنها با خوردن یک یا دو وعده بزرگ در روز ، هرآنجه نیاز دارید را در اختیار بدن قرار دهد .مثلا سه عدد مرغ را در یک وعده میخورید و بازوهای شما منفجر میشد ! ولی واضح است که چنین جیزی امکان ندارد .در واقع ، زمان مصرف وعدهای غذایی اگرنگویم مهمتر، ولی حداقل به اندازه نوع غذایی که می خورید اهمیت دارد.

یکی از بزرگترین اشتباهات بدنسازانی که میخواهند به عضلات  بزرگی دست یابند این است که تنها روی کیفیت پروتئین دریافتی  خود تمرکز میکنند و از اهمیت آنچه که نامش را “زمانبندی مصرف “گذاشته اند ، غافلند . در واقع زمانبندی مصرف ، اشاره دارد به ریتم ونظم وعده هایی که در طول روز برای ساختن عضلات نیاز دارید.

زمانبندی ضعیف برای مصرف به این معناست که در طول روز  برای زمانهای طولانی «به هر دلیل » غذایی در اختیار بدن قرار ندهید و سپس سعی کنید تا بامصرف یک وعده بزرگ ، کاستی به وجود امده را جبران کنید .
این را بدانید که بعنوان یک بدنساز باید در ساعات مشخص بدون اینکه حتی احساس گرسنگی داشته باشید ، وعده های مشخصی مصرف کنید. به این دلیل که عضلات شما به آن نیاز دارد اگر احساس گرسنگی داشته باشید ، آن وقت به یکباره غذای زیادی مصرف  می کنید واین شیوه بهینه ای برای عضله سازی نخواهد  بود. ساختن عضلاتی بزرگ ، نیاز به این دارد که سوخت و ساز خوبی داشته باشید و در جهت حفظ تعادل آن حرکت کنید که مستلزم تغذیه ای مناسب است. این با تقسیم وعده ها ، به وعده های کوچکتر متعدد که با فاصله دو ساعت از هم باشند ، قابل دستیابی است ، بر خلاف  وعدهای بزرگی که بیش از سه ساعت فاصله بین شان باشد .
برای اینکه دقیق تر عمل کنید ، بدانید که مصرف ۴ تا ۱۰ وعده کوچک در روز ، برای ساختن حجم خالص  عضلانی کارایی بسیار بیشتری دارند نسبت به اینکه مقدارکالری مشابهی را تنها از طریق مصرف دو یا سه وعده در روز دریافت کنید.فرکانس مناسب وعده های غذایی به شما امکان می دهد که پروتئین دریافتی خود راهم در طول روز تقسیم کنید ، ودر نتیجه روند گوارش و جذب آن را ارتقاء دهید.

فرکانس نامناسب وعده های غذایی ، به این معنی خواهد بود که وقتی نوبت به وعده ای از روزمی رسد ، بشدت گرسنه خواهید بود و این احتمال مصرف کالری بیش از حد نیاز و افزایش ذخایر چربی را در پی دارد ، و این چیزیست که هرگز برای یک بدنساز مناسب نیست .این زیاده روی نه تنها باعث میشود اشتهای شما سرکوب شود و نتوانید وعده های بعدی را در زمان مناسب مصرف کنید بلکه نفخ معده و ناراحتی گوارشی را هم در پی خواهد داشت  .

اهمیت زمان بندی در مصرف وعده های غذایی
این کاهش توانایی بدن برای جذب مواد مغذی مهم و ضرروری را در پی خواهد داشت و افزایش ذخیره سازی  کالری اضافی دریافت شده به شکل چربی .در واقع این وقفه طولانی بین وعده ها ، بدن شما را به سمت دریافت کالری بیش از حد مناسب و به تبع آن بر هم خوردن تنظیم سوخت و ساز سوق میدهد .در نتیجه همان مقدار کالری که به نظر میرسد باید برای عضله سازی مصرف می شد و برای اینکه انرژی کافی در اختیار بدن قرار دهد در عوض به افزایش سریع ذخایر چربی منجر میشود .در مقابل استفاده از وعده های کوچکتر ولی با فاصله زمانی کمتر در طول روز ، بهترین راه است برای اینکه متابولیسم خود را در سطح بهینه ای حفظ کنید و تمرکز ان را به سمت آنابولیسم«عضله سازی » سوق دهید
بر اساس آنچه گفته شد بدنسازی که بخواهد به افزایش حجم عضلانی دست یابد نباید بیش از سه ساعت بین وعده هایش فاصله وجود داشته باشد از این طریق احتمال عدم دسترسی عضلات به مواد مغذی مورد نیاز از بین می رود.
تنها به یاد داشته باشید که آنچه به عنوان یک وعده برای بدنسازان از آن یاد می کنیم با وعده های معمول افراد عادی متفاوت است در واقع تنها وعده بزرگ برای یک بدنساز باید وعده صبحانه باشد پس از آن تمام وعده ها باید کوچک باشند و لزوماً هم لازم نیست تمام آنها از غذاهای کامل باشد برخی از این وعده های کوچک می تواند تنها شامل مکمل ها و نوشیدنی های پروتئین باشد .

منبع : مجله فلکس – جولای ۲۰۱۲

نظر خود را بگذارید


4 + هفت =

 کتاب اصول و سیستم های تمرینی در بدنسازیتبلیغات 24 تن ورز