بدنسازی|فیتنس|اخبار ورزشی|مقالات ورزشی

بدنسازی,زیبایی اندام

فیتنس|بدنسازی

ورزش برای همه

بدنسازي

بدنسازي و تناسب اندام
افدرین (فنیل پروپانول آمین ها)

طراحی وب سایت و بهینه سازی

مجری طراحی وب سایت های بزرگ تجاری فروشگاهی در سراسر کشور با طراحی های بسیار شکیل و پر محتوا و سایت های داینامیک و پنل مدیریت

wideweb.ir drbehzadfarokhi.comبدنسازی گاهی می توان در مورد برنامه حسابداری بحث کرد و با توجه به نرم افزارهایی که تا کنون تولید شده www.rayasepehr.com را به عنوان بهترین نمونه این نرم افزار ها قرار داد.sharp-ir نیز شرکتی می باشد که در رسته کاری تصفیه هوا فقش موثری را ایفا می کند. این سایت می تواند آموزش بسیار مناسبی در زمینه تولید نرم ادستگاه های تصفیه هوا داشته باشد. اکنون زمان آن رسیده که برخی از هاست های برتر کشور را معرفی کنیم و از میان این هاست ها ، موارد لینوکسی آن را مجزا کنیم و به بازدیدکننده نمایش دهیم. هاست لینوکس ایران هاست24 بی شک از بهترین هاست های لینوکس ایران و ارزانترین می باشدهاست لینوکس
  • با بینی زیبا و جراحی زیبایی بینی بهترین باشید جراحی بینی از بهترین جراحی های زیبایی می باشد
  • شکم خود را با رژیم آب کنید و اگر نشد بهترین گزینه جراحی لاغری شکم یا جراحی زیبایی شکم می باشد.جراحی شکم در جراحی های شکم به یک زیبایی اندام برسید
  • جراحی سینه
  • جراحی لیفت صورت می تواند به زیبا شدن صورت شما در عمل لیفتینگ کمک کند
  • جراحی پلک هم با متخصص این رشته دکتر آرش نجف بیگی به اوج خود رسیده و پلک های مراجعه کنندگان عمل می شود
  • جراحی لاغری
  • با راهبند های الکتروپارس به بهترین نحو ممکن راهبند اتوماتیک را ملاحظه کنید و بعد از دیدن قیمت راهبند های اتوماتیک تصمیم بگیرید
پنج شنبه ۱۰ فروردین
جراحی زیبایی و لیزر  کتاب اصول و سیستم های تمرینی در بدنسازیتبلیغات 24تن ورز

افدرین (فنیل پروپانول آمین ها)

1131

گیاه ماهونگ که با نام افدراین شناخته می شود. توسط افراد مختلف با مقاصدی از قبیل ‏کاهش خستگی، افزایش قدرت، توان و سرعت، کاهش زمان واکنش و بهبود ترکیب بدنی مورد مصرف قرار می گیرد. اگرچه عوارض جانبی زیادی برای این ماده ‏گزارش شده است، ولی مصرف آن در بین ورزشکاران رایج است.   این مواد در اغلب داروخانه ها وجود دارند و برای درمان بیماری هایی چون سرماخوردگی مورد استفاده قرار می گیرند،افدرین به مقدار زیاد جهت درمان آسم به کار برده می شود. فنیل پروپانول آمین یکی از اجزای قرص های رژیمی می باشد. ورزشکاران باید در مصرف این مواد بسیار احتیاط کنند، چون حدود ۵۰ ماده وجود داردکه از افدرین مشتق می شوند و همان اثرات را بر جای می نهند. ‏افدرین و پزودوافدرین در دسته آلکالویدهای مقلد سمپاتیک جای می گیرند و بر روی سیستم عصبی مرکزی عمل می کنند. این آلکالوئیدها از نظر ساختاری مشابه آمفتامین ها بوده و همانند کاتکولامین ها عمل می کنند(هوفن،۱۹۹۶) . پشنهاد شده است افدرین وکافئین به همراه هم مصرف شوند تا تاثیر بیشتری داشته باشند. بل و جاکوبز در تحقیقی در سال ۱۹۹۹ ‏افرایش معنا داری ( ۵درصد) را در زمان دویدن ورزشکاران در آزمون ۳/۲ ‏کیلومتر،متعاقب مصرف ۷۵ ‏میلی گرم افدرین و ۳۷۵ میلی گرم کافئین گزارش کردند. ‏سازمان غذا و دارو ( FDA ‏) انتشار بیش از ۱۰۰۰ ‏موردگزارش در خصوص اثرات جانبی زیان بخش مکمل های حاوی افدرین و آلکالوئیدهای مربوط به آن را تاییدکرده است. این اثرات به دوز مصرفی نیز بستگی دارند. برخی اثرات جانبی افدرین شامل لرزش دست، سر درد، بی خوابی و اضطراب می باشد. اثرات جانبی شدیدتری از قبیل فشار خون بالا، آریتمی قلبی، اختلالات روانی، هپاتیت، سکته، آسیب قلبی و خونریزی زیر سخت شامه ای نیز در پی مصرف افدرین گزارش شده است (زاکس، ۱۹۹۹) ‏. در موارد معدودی نیز مرگ ناشی از مسومیت افدرین گزارش شده است (باکر، ۱۹۹۷ ) در یک بازنگری جامع بر روی افدرین و مواد مشابه با آن (میشل،۲۰۰۱ )که در دانشگاه فلوریدا انجام گرفت اعلام شد که خطر ناشی از مصرف این مواد بیش از منافع احتمالی آنهاست.

گیاه ماهونگ که با نام افدراین شناخته می شود. توسط افراد مختلف با مقاصدی از قبیل ‏کاهش خستگی، افزایش قدرت، توان و سرعت، کاهش زمان واکنش و بهبود ترکیب بدنی مورد مصرف قرار می گیرد. اگرچه عوارض جانبی زیادی برای این ماده ‏گزارش شده است، ولی مصرف آن در بین ورزشکاران رایج است.

این مواد در اغلب داروخانه ها وجود دارند و برای درمان بیماری هایی چون سرماخوردگی مورد استفاده قرار می گیرند،افدرین به مقدار زیاد جهت درمان آسم به کار برده می شود. فنیل پروپانول آمین یکی از اجزای قرص های رژیمی می باشد. ورزشکاران باید در مصرف این مواد بسیار احتیاط کنند، چون حدود ۵۰ ماده وجود داردکه از افدرین مشتق می شوند و همان اثرات را بر جای می نهند.
‏افدرین و پزودوافدرین در دسته آلکالویدهای مقلد سمپاتیک جای می گیرند و بر روی سیستم عصبی مرکزی عمل می کنند. این آلکالوئیدها از نظر ساختاری مشابه آمفتامین ها بوده و همانند کاتکولامین ها عمل می کنند(هوفن،۱۹۹۶) . پشنهاد شده است افدرین وکافئین به همراه هم مصرف شوند تا تاثیر بیشتری داشته باشند. بل و جاکوبز در تحقیقی در سال ۱۹۹۹ ‏افرایش معنا داری ( ۵درصد) را در زمان دویدن ورزشکاران در آزمون ۳/۲ ‏کیلومتر،متعاقب مصرف ۷۵ ‏میلی گرم افدرین و ۳۷۵ میلی گرم کافئین گزارش کردند.

سازمان غذا و دارو ( FDA ‏) انتشار بیش از ۱۰۰۰ ‏موردگزارش در خصوص اثرات جانبی زیان بخش مکمل های حاوی افدرین و آلکالوئیدهای مربوط به آن را تاییدکرده است. این اثرات به دوز مصرفی نیز بستگی دارند. برخی اثرات جانبی افدرین شامل لرزش دست، سر درد، بی خوابی و اضطراب می باشد.

اثرات جانبی شدیدتری از قبیل فشار خون بالا، آریتمی قلبی، اختلالات روانی، هپاتیت، سکته، آسیب قلبی و خونریزی زیر سخت شامه ای نیز در پی مصرف افدرین گزارش شده است (زاکس، ۱۹۹۹) ‏. در موارد معدودی نیز مرگ ناشی از مسومیت افدرین گزارش شده است (باکر، ۱۹۹۷ ) در یک بازنگری جامع بر روی افدرین و مواد مشابه با آن (میشل،۲۰۰۱ )که در دانشگاه فلوریدا انجام گرفت اعلام شد که خطر ناشی از مصرف این مواد بیش از منافع احتمالی آنهاست.

منبع : fitnesstips

نظر خود را بگذارید


سه + 7 =

 کتاب اصول و سیستم های تمرینی در بدنسازیتبلیغات 24 تن ورز