بدنسازی|فیتنس|اخبار ورزشی|مقالات ورزشی

بدنسازی,زیبایی اندام

فیتنس|بدنسازی

ورزش برای همه

بدنسازي

بدنسازي و تناسب اندام
استرس، خستگی: شاید کمبود منیزیم دارید !

طراحی وب سایت و بهینه سازی

مجری طراحی وب سایت های بزرگ تجاری فروشگاهی در سراسر کشور با طراحی های بسیار شکیل و پر محتوا و سایت های داینامیک و پنل مدیریت

wideweb.ir drbehzadfarokhi.comبدنسازی گاهی می توان در مورد برنامه حسابداری بحث کرد و با توجه به نرم افزارهایی که تا کنون تولید شده www.rayasepehr.com را به عنوان بهترین نمونه این نرم افزار ها قرار داد.sharp-ir نیز شرکتی می باشد که در رسته کاری تصفیه هوا فقش موثری را ایفا می کند. این سایت می تواند آموزش بسیار مناسبی در زمینه تولید نرم ادستگاه های تصفیه هوا داشته باشد. اکنون زمان آن رسیده که برخی از هاست های برتر کشور را معرفی کنیم و از میان این هاست ها ، موارد لینوکسی آن را مجزا کنیم و به بازدیدکننده نمایش دهیم. هاست لینوکس ایران هاست24 بی شک از بهترین هاست های لینوکس ایران و ارزانترین می باشدهاست لینوکس
  • با بینی زیبا و جراحی زیبایی بینی بهترین باشید جراحی بینی از بهترین جراحی های زیبایی می باشد
  • شکم خود را با رژیم آب کنید و اگر نشد بهترین گزینه جراحی لاغری شکم یا جراحی زیبایی شکم می باشد.جراحی شکم در جراحی های شکم به یک زیبایی اندام برسید
  • جراحی سینه
  • جراحی لیفت صورت می تواند به زیبا شدن صورت شما در عمل لیفتینگ کمک کند
  • جراحی پلک هم با متخصص این رشته دکتر آرش نجف بیگی به اوج خود رسیده و پلک های مراجعه کنندگان عمل می شود
  • جراحی لاغری
  • با راهبند های الکتروپارس به بهترین نحو ممکن راهبند اتوماتیک را ملاحظه کنید و بعد از دیدن قیمت راهبند های اتوماتیک تصمیم بگیرید
جمعه ۱۱ فروردین
جراحی زیبایی و لیزر  کتاب اصول و سیستم های تمرینی در بدنسازیتبلیغات 24تن ورز

استرس، خستگی: شاید کمبود منیزیم دارید !

1658

استرس، خستگی: شاید کمبود منیزیم دارید !
کمبود منیزیم که به واسطه‌ی استرس زیاد ناشی می‌شود باعث تحریک بیش از اندازه و مزمن عضلات و اعصاب می‌شود. برای همین هم آسیب‌پذیرتر و عصبی‌تر می‌شوید.

استرس

گاهی وقت‌ها پیش می‌آید که آدم بیخود و بی‌دلیل عصبی و بد اخلاق می‌شود، احساس خستگی می‌کند، دچار بی‌خوابی می‌شود، نمی‌تواند درست تمرکز بکند، عضلاتش می‌گیرد و کلی ناخوشی بی دلیل به سراغش می‌آید.

البته استرس و خستگی در دنیای امروزی جزو لاینفک زندگی ما شده است. با این هوای آلوده و تنش‌های روزمره هر کس سالم و شاد و تندرست باشد باید مدال افتخار بگیرد.

اما بعضی وقت‌ها هم این علائم ارتباط مستقیمی با کمبود منیزیم دارد. این ماده‌ی معدنی بدن را در مقابله با استرس و تنش‌های روحی همراهی می‌کند. یعنی از استرس‌هایتان می‌کاهد. ادامه‌ی مطلب را از دست ندهید.

استرس و نگرانی: نقش منیزیم چیست؟

تصورش را بکنید می‌خواهید از عرض خیابان عبور کنید. ناگهان صدای بوق ماشینی را می‌شنوید که از دور با سرعت زیاد به شما نزدیک می‌شود. طبیعتاً بلافاصله خود را عقب می‌کشید تا از هر گونه خطر احتمالی دور باشید. در واقع بدون اینکه خودتان متوجه باشید بدنتان یک سری مکانیسم‌های پیچیده را به کار می‌اندازد تا شما هشیاری لازم را برای گرفتن تصمیم درست به دست بیاورید. اگر بخواهید بدانید دقیقاً چه اتفاقی می‌افتد باید بگوییم که در این شرایط، استرسی که با شنیدن یک صدای ناگهانی ایجاد می‌شود باعث می‌شود که آدرنالین در مغز ترشح شود.

ترشح این هورمون که به هورمون استرس نیز شهرت دارد باعث می‌شود که جداره‌ی سلول‌ها نفوذپذیرتر شوند. از طرفی باعث می‌شود که منیزیم از سلول‌ها خارج شود. برای همین هم میزان این ماده‌ی معدنی در سلول‌ها کاهش یافته و باعث بروز یک واکنش روانی و عضلانی می‌شود که بدن را وادار به بروز عکس‌العمل آنی می‌کند.

دو نوع استرس داریم

بله دو نوع استرس داریم: استرس خوب و استرس بد. آزاد شدن آدرنالین و حرکت منیزیم در برخی موارد استرس‌های خوبی ایجاد می‌کنند. به عنوان مثال یک دونده‌ی صد متر را در نظر بگیرید که یک هزارم ثانیه بعد از دریافت علامت حرکت از جایش کنده می‌شود.

اگر راه حلی برای از بین بردن دلایل کمبود منیزیم پیدا نکنید نمی‌توانید این ماده‌ی معدنی را به میزان کافی ذخیره کنید و با قدرت زیاد در برابر استرس و فشارهای روحی بایستید اما اگر این مکانیسم واکنش به استرس همراه با یک واکنش فیزیکی متناسب نباشد می‌تواند باعث بروز مشکل شود. یعنی اگر شما با شنیدن صدای بوق ماشین خودتان را کنار نکشید یا اگر بعد از یک روز پرتنش به پارک نرفته و ندوید هورمون آدرنالین همچنان در بدنتان ترشح می‌شود و سلول‌هایتان را از ذخیره‌ی منیزیم خالی می‌کند.
کمبود منیزیم که به واسطه‌ی استرس زیاد ناشی می‌شود باعث تحریک بیش از اندازه و مزمن عضلات و اعصاب می‌شود. برای همین هم آسیب‌پذیرتر و عصبی‌تر می‌شوید.

استرس و منیزیم

سۆال اینجاست آیا مصرف یک دوره منیزیم برای به دست آوردن تعادل احساسی و روانی کافی است؟

باید بدانید که قضیه به این سادگی‌ها هم نیست. مصرف منیزیم به تنهایی کافی نیست. تصور کنید که در وان حمام هستید و آب را با فشار زیاد باز کرده‌اید. اما دریچه را نبسته‌اید برای همین هم نباید انتظار داشته باشید که وان پر از آب شود.

این وضعیت دقیقاً در مورد منیزیم هم اتفاق می‌افتند. اگر راه حلی برای از بین بردن دلایل کمبود منیزیم پیدا نکنید نمی‌توانید این ماده‌ی معدنی را به میزان کافی ذخیره کنید و با قدرت زیاد در برابر استرس و فشارهای روحی بایستید. به کار گرفتن تکنیک‌های ریلکسیشن، یوگا، داشتن یک سبک زندگی مناسب و بدون تنش و مدیریت احساسات، عناصری هستند که دریچه را می‌بندند و نمی‌گذارند که بیخودی باک منیزیمتان خالی شود. به بیان دیگر سعی کنید تا جایی که می‌توانید از استرس‌هایتان کم کنید تا منیزیمتان هدر نرود. وقتی منیزیم بدنتان به اندازه‌ی کافی باشد دیگر به این سادگی‌ها هم دچار تنش‌های روحی نمی‌شوید.
استرس، خستگی: شاید کمبود منیزیم دارید !
استرس: مجهز شوید تا بهتر مقابله کنید

اگرچه مصرف منیزیم به تنهایی نمی‌تواند به استرس‌هایتان پایان دهد و لازم است که با ایجاد احساس آرامش ذهنی آمادگی‌تان را بالا ببرید اما با این حال شما باید به اندازه‌ی کافی منیزیم دریافت کنید. به عقیده‌ی متخصصان مصرف زیاد منیزیم باعث بروز مشکل نمی‌شود. برای همین متخصصان توصیه می‌کنند که روزانه به طور مداوم و یا در مواردی که دچار استرس شده‌اید ۴۰۰ میلی‌گرم منیزیم دریافت کنید.

البته همیشه پیشگیری بهتر از درمان است. به جای این که دچار استرس شدید بشوید و بعد به فکر بالا بردن ذخیره‌ی منیزیم بیافتید از همان ابتدا به فکر تأمین و ذخیره‌ی این ماده‌ی معدنی باشید.

منیزیم در دانه ها، مغزها، آجیل، موز، سبزیجات برگی شکل، برنج قهوه ای، جو، لوبیا و غیره به وفور وجود دارد.

منبع : تبیان

نظر خود را بگذارید


− یک = 8

 کتاب اصول و سیستم های تمرینی در بدنسازیتبلیغات 24 تن ورز