بدنسازی|فیتنس|اخبار ورزشی|مقالات ورزشی

بدنسازی,زیبایی اندام

فیتنس|بدنسازی

ورزش برای همه

بدنسازي

بدنسازي و تناسب اندام
از ورزش پیلاتس چه می دانید ؟

طراحی وب سایت و بهینه سازی

مجری طراحی وب سایت های بزرگ تجاری فروشگاهی در سراسر کشور با طراحی های بسیار شکیل و پر محتوا و سایت های داینامیک و پنل مدیریت

wideweb.ir drbehzadfarokhi.comبدنسازی گاهی می توان در مورد برنامه حسابداری بحث کرد و با توجه به نرم افزارهایی که تا کنون تولید شده www.rayasepehr.com را به عنوان بهترین نمونه این نرم افزار ها قرار داد.sharp-ir نیز شرکتی می باشد که در رسته کاری تصفیه هوا فقش موثری را ایفا می کند. این سایت می تواند آموزش بسیار مناسبی در زمینه تولید نرم ادستگاه های تصفیه هوا داشته باشد. اکنون زمان آن رسیده که برخی از هاست های برتر کشور را معرفی کنیم و از میان این هاست ها ، موارد لینوکسی آن را مجزا کنیم و به بازدیدکننده نمایش دهیم. هاست لینوکس ایران هاست24 بی شک از بهترین هاست های لینوکس ایران و ارزانترین می باشدهاست لینوکس
  • با بینی زیبا و جراحی زیبایی بینی بهترین باشید جراحی بینی از بهترین جراحی های زیبایی می باشد
  • شکم خود را با رژیم آب کنید و اگر نشد بهترین گزینه جراحی لاغری شکم یا جراحی زیبایی شکم می باشد.جراحی شکم در جراحی های شکم به یک زیبایی اندام برسید
  • جراحی سینه
  • جراحی لیفت صورت می تواند به زیبا شدن صورت شما در عمل لیفتینگ کمک کند
  • جراحی پلک هم با متخصص این رشته دکتر آرش نجف بیگی به اوج خود رسیده و پلک های مراجعه کنندگان عمل می شود
  • جراحی لاغری
  • با راهبند های الکتروپارس به بهترین نحو ممکن راهبند اتوماتیک را ملاحظه کنید و بعد از دیدن قیمت راهبند های اتوماتیک تصمیم بگیرید
سه شنبه ۵ بهمن
جراحی زیبایی و لیزر  کتاب اصول و سیستم های تمرینی در بدنسازیتبلیغات 24تن ورز

از ورزش پیلاتس چه می دانید ؟

795

پیلاتس 1

پیلاتس یک سری ورزش های تمرینی است که از حرکاتی تشکیل شده که بین بدن و مغز هارمونی فیزیکی ایجاد کرده و توانایی بدن افراد را در هر سن بالا میبرد .ورزش پیلاتس در مجموع دنبال افزایش قدرت ،انعطاف پذیری و کنترل بدن است.

دکتر فرشید طهماسبی،استاد دانشگاه تربیت بدنی دانشگاه تربیت بدنی دانشگاه شهید رجایی در خصوص این رشته ورزشی که چند سالی است وارد ایران شده،میگوید:پیلاتس یک سیستم آمادگی جسمانی است که اوایل قرن بیستم توسط ((ژوزف پیلاتس))توسعه پیدا کرد و در آلمان،انگلستان و امریکا مورد توجه قرار گرفت.پیلاتس رشته جدید ورزشی است که وارد حیطه ورزش شده و سیستمی برای تقویت آمادگی جسمانی است .

این ورزش ترکیبی از حرکات است که علاوه بر آمادگی جسمانی در بهبود تمرکز فرد هم مناسب است.تقویت عضلات،سیستم قلب و عروق،سیستم تنفسی و افزایش دامنه حرکتی مفاصل هم از اثرات مفید پیلاتس است و در رشد قد افراد(به خصوص کودکان)تاثیر مثبت دارد.

دکتر طهماسبی با اشاره به اینکه انجام شکل صحیح حرکات ورزشی در پیلاتس اهمست بالایی دارد ،می افزاید :در پیلاتس قامت افراد باید صاف و کشیده باشد ،بنا بر این مقدار آسیب را هنگام حرکت کاهش میدهد .ستون فقرات در تمرینات پیلاتس نقش کلیدی دارد .صاف نگه داشتن بدن در ورزشهای دیگر کمتر دیده میشود و توجهی به آن نمیشود.البته توجه به ستون فقرات در ورزشهایی مثل ژیمناستیک دیده میشود ،اما معمولا حرکاتی که در ورزش ها انجام میشود ممکن است به بدن آسیب برساند.وی با تاکید بر اینکه پیلاتس دارای شش اصل تمرکز ،کنترل،تحرک،ایجاد نیروی دفاعی،دقت و تنفس ایت،اضافه میکند:تمرکز یک بعد روانی است و وقتی اکسیژن رسانی در ورزش بهتر انجام بگیرد،تمرکز فرد هم بالا میرود.تکرار حرکات و تمرکز روی آنها هم فرد را از لحاظ فیزیولوژیکی و روانشناختی آماده میکندکه روی چیزی جز حرکتی که انجام میدهد تمرکز نکند.

همچنین از آنجا که هنگام ورزش زوایای خاصی از بدن برای استفاده قرار میگیرد،کنترل و تعادل فرد را افزایش میدهد.در واقع کنترل همان بهبود تعادل است.انعطاف پذیری مفاصل هم در افزایش تحرک فرد تاثیر بسزایی دارد.

پیلاتس4
این استاد دانشگاه با اشاره به اینکه ورزش پیلاتس زیر مجموعه ورزش های هوازی است،این گونه توضیح میدهد:پیلاتس سیستم ایمنی را از طریق استفاده از ظرفیت های بدن تقویت میکند.از آنجا که ما هنگام نفس کشیدن از همه حجم دستگاه ریوی استفاده نمیکنیم و دم و بازدم عمیقی نداریم.همیشه مقداری CO2 در ریه ها باقی میماند که با تنفس عمیق این ظرفیت در فرد ایجاد میشود که سیستم ریوی و قلب و عروق خود را تقویت کند.

طهماسبی در خاتمه میگوید:با توجه به اصول ورزش پیلاتس ،درمیابیم که بسیاری از مولفه های مهم رشد جسمانی و روانی در این حرکات در نظر گرفته شده است و باعث میشود بدن فرم و ریتم خوبی پیدا کند.این ورزش کم ایراد و کم هزینه است و با یک سری آموزش های ساده افراد را قادر میکند که با انجام آن به هماهنگی جسمی و روحی برسند .

همچنین از آنجا که این رشته ورزشی شباهتهایی با ورزشهایی مثل یوگا دارد ،میتواند برای زنان که جامعه آماری قابل توجهی از افراد را در بر میگیرند و به دنبال ورزش کم خطر و موثر هستند،مفید باشد.

منبع : مکس استار

نظر خود را بگذارید


4 × = شانزده

 کتاب اصول و سیستم های تمرینی در بدنسازیتبلیغات 24 تن ورز