اتلتیک بیلبائو- بارسلونا: کاتالونیایی ها در صدد ریکاوری نخستین شکست فصل

اتلتیک بیلبائو مقابل بارسلونا: کاتالونیایی ها در صدد ریکاوری نخستین شکست فصل

اتلتیک بیلبائو- بارسلونا: کاتالونیایی ها در صدد ریکاوری نخستین شکست فصلبارسا در این فصل از رقابت ها سه شنبه شب برای نخستین بار برابر آژاکس طعم شکست را تجربه کردند اما آنها همچنان بدون مسی یا ویکتور والدس مجبورند به میهمانی تیم رده پنجمی لالیگا بروند
بارسلونا یکشنبه شب برای جدال با اتلتیک بیلبائو به ایالت باسک سفر خواهند کرد،جایی که امیدوارند نخستین شکست فصل شان که اخیرا تجربه کردند را جبران کنند.
پسران جراردو مارتینو تاتا سه شنبه شب در آمستردام آرنا از هفته پنجم رقابت های لیگ قهرمانان اروپا به دیدار آژاکس رفتند و در نهایت با حساب ۲-۱ برابر آژاکس ده نفره تن به شکست دادند.
این شکست در حالی شکل گرفتن که آژاکس حدود ۴۰ دقیقه با اخراج یکی از بازیکنانش مجبور بود ۱۰ نفره برابر بارسلونا بازی کند با توجه به این موضوع که چابی در نیمه دوم از روی نقطه ی پنالتی تک گل تیمش را زده بود اما بارسا نتوانست در آن بازی به خط دفاعی میزبانش نفوذ کند.
با تمام این اوصاف آنها ۱۴ بازی است که در رقابت های این فصل لالیگا با کسب ۱۳ برد و یک تساوی هنوز تن به شکست نداده اند اما آنها در آستانه کسب این سه امتیاز حساس خارج از خانه چند بازیکن کلیدی خود را به دلیل مصدومیت در اختیار ندارند.
هیچ از بازیکنان مصدوم بارسلونا قطعا به اندازه ی نبود لیونل مسی به این تیم ضربه نمی زند.این ستاره ی آرژانتینی که ۵۰ و ۴۶ گل در دو فصل اخیر برای تیمش در لیگ زده از ۱۰ نوامبر نتوانسته برای تیمش به میدان برود.
انتظار نمی رود تا مسی بتواند پیش از سال جدید میلادی به میادین بازگردد و ویکتور والدس دروازه بان نخست بارسلونا نیز مصدوم بوده و در دسترس نیست.
دنی آلوس که دو بازی اخیر تیمش را به دلیل مصدومیت از دست داده در حالی که جوردی آلبا مدافع و جاناتان هافبک و ایساک کوئنکا مدافع همگی در این بازی به دلیل مصدومیتی که دارند غایب هستند.
پسران مارتینو می تواند در این بازی از الکسیس سانچس استفاده کنند پس از اینکه محرومیت این ستاره شیلیایی تمام شد.او در هشت بازی اخیرش برای بارسا و تیم ملی کشورش هشت گل زده و مارتینو هم از بازگشت او بسیار خوشحال است بخصوص اینکه در غیاب مسی حضورش قطعا مهم خواهد بود.
مصاف فصل گذشته دو تیم در باسک با تساوی ۲-۲ تمام شد اما بارسلونا در نوکمپ با حساب ۵-۱ پیروز شد.
بیلبائو از ماه می سال ۲۰۰۶ به بعد موفق به شکست بارسا نشده،زمانی که آنها در خانه ۳-۱ بردند و در حال حاضر با توجه به رقابت شانه به شانه با ویارئال برای مقام چهارمی بسیار دوست دارند که آن موفقیت را بار دیگر تکرار کنند.
پسران ارنستو والبرده با شش امتیاز اختلاف نسبت به نزدیک ترین حریفش در رده ی پنجم حضور دارد و شانس این را دارد با رسیدن به رده ی چهارم حضور در لیگ قهرمانان فصل آینده را تجربه کند.
با تمام این اوصاف اتلتیک بیلبائو در هفت بازی اخیر خانگی شان نباخته اند و قطعا در بازی برابر بارسا چالش سختی در پیش دارند.

منبع: گل

۰ دیدگاه

پیام بگذارید.

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.