آژاکس - بارسلونا: تیکی تاکا در سرزمین مادری

آژاکس – بارسلونا: تیکی تاکا در سرزمین مادری

آژاکس - بارسلونا: تیکی تاکا در سرزمین مادریبارسلونا ۲۰ بازی است که  در رقابت های این فصل شکست نخورده اند و باید دید امشب آژاکسی که به هر سه امتیاز این دیدار خانگی نیاز دارد موفق به شکست رکورد شکست ناپذیری های بارسلونا می شود یا نه.
آبی اناری پوشان کاتالونیا از زمانی که جراردو مارتینو تاتا هدایت این تیم را بر عهده گرفته هرگز در هیچ بازی رقابتی طعم شکست را تجربه نکرده و در چهار بازی اخیرشان در مرحله گروهی لیگ قهرمانان یک تساوی و سه برد کسب کردند،بنابراین مدافع عنوان قهرمانی لالیگا برای صعود به مرحله حذفی تنها به یک تساوی در آمستردام نیاز دارد.
آنها در آستانه این بازی شنبه شب با حساب ۴-۰ برابر گرانادا در لیگ پیروز شدند.نیمه نخست آن بازی با گل کردن دو پنالتی توسط اینیستا و فابرگاس تمام شد در حالی که سانچس و پدور گل های بعدی بارسلونا را زدند تا همچنان به صدرنشینی در لالیگا ادامه دهند.
سفر به آمستردام هلند برای بارسلونا به بهترین شکل ممکن نبوده چرا که آنها برای این بازی لینول مسی ستاره آرژانتینی شان را در کنار ویکتور والدس مصدوم در اختیار ندارند و الکسیس سانچس نیز به دلیل محرومیت نمی تواند تیمش را در این بازی همراهی کند.
دنی آلوس مدافع که در اردوی تیم ملی برزیل با مصدومیت روبرو شده بود پیروزی اخیر تیمش برابر گرانادا را نیز از دست داد و جوردی آلبا مدافع مصدوم دیگر بارسلونا از ماه سپتامبر به بعد هنوز موفق نشده به میادین بازگردد و جاناتان دوس سانتوس احتمالا تا ماه آپریل در دسترس نیست.
الکسیس سانچس مهاجم شیلیایی بارسلونا در ۱۲ بازی اخیرش برای باشگاه و تیم ملی کشورش ۱۱ بار گلزنی کرده در مرحله گروهی سه کارت زرد دریافت کرده و می بایست در بازی سه شنبه شب یک جلسه محرومیتش را سپری کند.
این بازی همچنین دویست و پنجاهمین دیدار بارسلونا در تاریخ رقابت های لیگ قهرمانان خواهد بود
دور رفت این دیدار را بارسلونا موفق شد آژاکس را با حساب ۴-۰ شکست دهد،زمانی که مسی موفق به انجام یه هتریک زیباد شد.
آن نتیجه برای آژاکس سنگین ترین شکست این تیم در تاریخ رقابت های لیگ قهرمانان بود اما در حال حاضر آنها با برد اوایل این ماه برابر سلتیک امیدوارند با گرفتن امتیاز برابر بارسلونا در هلند شانس صعود به مرحله بعد را داشته باشند
آژاکس از چند بازی که در این گروه از رقابت ها انجام داده چهار امتیاز گرفته و اگر نتایج به سود آنها باشد می توانند با قرار گرفتن در رده ی دوم جدول به دور بعد صعود کنند اما در صورتی که میلان موفق به شکست سلتیک در اسکاتلند شود آژآکس شانسی برای صعود نخواهد داشت.
قهرمان لیگ هلند که هر ۹ بازی اخیرش برابر تیم های اسپانیایی را باخته موفق شد شنبه شب با برد خانگی ۳-۰ برابر هرکولس به رده ی دوم جدول برسند.
نیکلاس موئیساندر از بند مصدومیت رها شده کولبین سایتهورسن و سیم دی یونگ قطعا با توجه به مصدومیتی که دارند برای این بازی در دسترس نیستند.
بویان کرکیچ مهاحم قرضی بارسلونا که در آژاکس توپ می زند از مصدومیتش در ماه سپتامبر نتوانسته بازی کند.
منبع: گل

۰ دیدگاه

پیام بگذارید.

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.