بدنسازی|فیتنس|اخبار ورزشی|مقالات ورزشی

بدنسازی,زیبایی اندام

فیتنس|بدنسازی

ورزش برای همه

بدنسازي

بدنسازي و تناسب اندام
آنتی اکسیدان های آنابولیک

طراحی وب سایت و بهینه سازی

مجری طراحی وب سایت های بزرگ تجاری فروشگاهی در سراسر کشور با طراحی های بسیار شکیل و پر محتوا و سایت های داینامیک و پنل مدیریت

wideweb.ir drbehzadfarokhi.comبدنسازی گاهی می توان در مورد برنامه حسابداری بحث کرد و با توجه به نرم افزارهایی که تا کنون تولید شده www.rayasepehr.com را به عنوان بهترین نمونه این نرم افزار ها قرار داد.sharp-ir نیز شرکتی می باشد که در رسته کاری تصفیه هوا فقش موثری را ایفا می کند. این سایت می تواند آموزش بسیار مناسبی در زمینه تولید نرم ادستگاه های تصفیه هوا داشته باشد. اکنون زمان آن رسیده که برخی از هاست های برتر کشور را معرفی کنیم و از میان این هاست ها ، موارد لینوکسی آن را مجزا کنیم و به بازدیدکننده نمایش دهیم. هاست لینوکس ایران هاست24 بی شک از بهترین هاست های لینوکس ایران و ارزانترین می باشدهاست لینوکس
  • با بینی زیبا و جراحی زیبایی بینی بهترین باشید جراحی بینی از بهترین جراحی های زیبایی می باشد
  • شکم خود را با رژیم آب کنید و اگر نشد بهترین گزینه جراحی لاغری شکم یا جراحی زیبایی شکم می باشد.جراحی شکم در جراحی های شکم به یک زیبایی اندام برسید
  • جراحی سینه
  • جراحی لیفت صورت می تواند به زیبا شدن صورت شما در عمل لیفتینگ کمک کند
  • جراحی پلک هم با متخصص این رشته دکتر آرش نجف بیگی به اوج خود رسیده و پلک های مراجعه کنندگان عمل می شود
  • جراحی لاغری
  • با راهبند های الکتروپارس به بهترین نحو ممکن راهبند اتوماتیک را ملاحظه کنید و بعد از دیدن قیمت راهبند های اتوماتیک تصمیم بگیرید
یکشنبه ۶ فروردین
جراحی زیبایی و لیزر  کتاب اصول و سیستم های تمرینی در بدنسازیتبلیغات 24تن ورز

آنتی اکسیدان های آنابولیک

763

 آنتی اکسیدان های آنابولیک

سوال اینجاست آیا آنتی اکسیدان ها ، اثرات مثبتی روی تقویت ماهیچه ها باقی می گذارند ؟ آیا وجود آنها برای سلامتی مفید است ؟ در پاسخ باید بگویم :

آنتی اکسیدان ها از جمله مکمل های پر طرفدار هستند. باید ورزشکاران پرورش اندام به ویژه کسانی که فاقد خصوصیات ژنتیکی مناسب هستند را تشویق کنیم از مکمل های آنتی اکسیدان استفاده کنند. شاید به خود بگویید زمانی که ورزشکار به این همه پودر پروتئین ، کراتین و امثال آن دسترسی دارد چرا باید از آنتی اکسیدان ها هم استفاده کند . علت این است که بعضی آنتی اکسیدان ها، سرعت بهبودی ماهیچه ها را تسریع کرده ، اثرات آنابولیک انسولین را افزایش داده و از کاهش سنتز پروتئین که بر اثر تمرین ایجاد می شود، جلوگیری می کنند.

زمانی که تمرین کنید، تعدادی فاکتور رشد در بدن آزاد شده، میزان هورمون های آنابولیک  افزایش یافته و در نتیجه با افزایش حجم و ابعاد ماهیچه ها مواجه می شوید. اگر چه واکنش آنابولیکی که بدن در برابر تمرینات از خود نشان می دهد، واکنش چندان ایده آلی نیست اما وجود رادیکال های آزاد سبب می شود بدن گرفتار مشکلات جدیدی شود. تمرین می تواند سبب افزایش تولید رادیکال های آزاد شود که این عمل به سلول ها آسیب می زند.

به علاوه تحقیقات اخیر ثابت می کند رادیکالهای آزاد می توانندسبب کاهش سنتز پروتئین در ماهیچه ها ی اسکلتی شوند. به همین دلیل دانشمندان معتقدند با تشدید ترشح رادیکال های آزاد، عارضه بسیار خطرناک و شدیدی به نام اضمحلال یا تحلیل ماهیچه ها ایجاد می شود.

قبل از هر چیز متوجه باشید که اگرچه تمرین در کوتاه مدت سبب افزایش مقدار رادیکال های آزاد می شود اما در دراز مدت ، سبب افزایش و تقویت سیستم دفاع طبیعی بدن در برابر آنتی اکسدان ها می شود. ورزشکاران پرورش همیشه مایل هستند تحت شرایط آنابولیک به سر ببرند . زمانی که سعی کنیم از محدوده های تقویت ماهیچه ها فراتر نرویم باید به خاطر داشته باشیم که همه چیز را به دقت محاسبه کنیم. به همین دلیل بسیار شایسته است که از یک مکمل آنتی اکسیدان مثل آلفا . لیپوئیک اسید (ALA) استفاده کرده وآن را پس از تمرین مصرف کنید. خواص این مکمل ارزنده به شرح زیر است:
 آنتی اکسیدان های آنابولیک

جلوگیری از کاهش سنتز پروتئین که ممکن است بر اثر افزایش و تجمع رادیکال های ازاد ایجاد شود، بهبود عملکرد انسولین در بدن و کمک به بهبود سریع ماهیچه ها که پس از تمرین اتفاق می افتد.برای این که به نتایج بهتری دست یابید حتما از ۱۰۰ تا ۴۰۰ میلی گرم ALA تغذیه کرد و ان را به عنوان وعده غذایی پس از تمرین مصرف کنید.

یادتان باشد به کمک آنتی اکسیدان ها می توانید بدن را در شرایط تقویت و ساخت ماهیچه ها نگه دارید در این میان هیچ فرقی نمی کند که مثل ورزشکاران حرفه ای و نام آور باشید یا فقط یک ورزشکار معمولی و ناشناخته باشید زیرا به هر حال آنتی اکسیدان ها در بدن همه یکسان عمل می کنند.

.«استیو اوریلی»

منبع : jafarpoor.com

نظر خود را بگذارید


− 1 = پنج

 کتاب اصول و سیستم های تمرینی در بدنسازیتبلیغات 24 تن ورز