آنادرول(قوی ترین استروئید خوراکی)

آنادرول(قوی ترین استروئید خوراکی)«آنادرول» قوی ترین و موثرترین استروئید خوراکی است که تا به حال تولید شده است. این دارو اثرات آنابولیک و آندروژنیک بسیار قدرتمندی دارد. ورزشکاران رشته های قدرتی در خارج از فصل مسابقات، تمایل و علاقه زیادی به استفاده از این دارو نشان می دهند. این دارو در کنار افزایش حجم و افزایش قدرت خیره کننده ای که به ورزشکاران می بخشد، به راحتی نیز به هورمونهای جنسی زنانه تبدیل شده و منجر به احتباس شدید آب و املاح در بدن می شود. همین امر نیز باعث شده است تا مصرف آن بدون همراهی «پروویرون» و «نولوادکس» به هیچ وجه توصیه نشود.

مصرف این دارو به دلیل احتباس آب و املاحی که در پی دارد، موجب کم شدن درد در ناحیه مفاصل مصدوم بدن شده و فرد را برای تمرینی عاری از درد در مفاصل صدمه دیده مهیا می کند. این دارو در برخی کشورها به «اکسی بولون» نیز شهرت پیدا کرده است نمونه ای از این دارو در ایران نیز توسط شرکت داروسازی «الحاوی» ساخته شده و در داروخانه نیز به فروش می رسد.

این دارو در ایران به نام «اکسی متولون» شناخته می شود. علت بروز عارضه نوک سینه در اغلب ورزشکاران ایرانی را می توان در مصرف بی رویه و بدون برنامه این دارو و عدم همراهی مصرف آن با مصرف داروهای آنتی استروژن مناسب جستجو کرد. در یک کلام می توان گفت که ورزشکاران ایرانی که امروزه از عارضه نوک سینه در سطح گسترده ای رنج می برند، آن را مدیون این داروی بسیار پر قدرت هستند. این دارو برای زنان و همچنین برای مبتدیانی که برای اولین بار اقدام به مصرف دارو می کنند، دارویی مناسب به شمار نمی رود.

این دارو به صورت قرصهای خوراکی ۵۰ میلی گرمی و از طرف کشورها و کمپانی های مختلف تهیه و به بازار عرضه می شود. افزایش سریع و خیره کننده حجم و قدرت بدنی با مصرف این دارو دور از انتظار نیست. حتی دزهای سبک این دارو نیز برای کبد انسان بسیار سمی و خطرناک است. همانگونه که ذکر شد، اغلب ورزشکاران ایران و حتی جهان، نوک سینه آزار دهنده خود را مدیون این دارو هستند. کسانی که قصد استفاده از این دارو را دارند، حتما باید آن را به همراه داروهای آنتی استروژن قوی به کار بگیرند و در صورت عدم دسترسی به نمونه های اصلی و قابل اعتماد این داروها، از مصرف این استروئید چشم پوشی کنند.

از عوارض شایع و معمول این دارو می توان به ریزش مو، دردهای شکمی و اختلالات گوارشی، سر درد، عارضه نوک سینه، افزایش فشار خون و احتباس شدید آب و املاح در بدن اشاره کرد. افت شدید حجم و وزن پس از اتمام دوره و پس از قطع دارو نیز در مورد این استروئید به روشنی دیده می شود. این دارو همچنین موجب مهار و کم شدن ترشح طبیعی هورمون تستوسترون در بدن مردان می شود. عوارض جانبی خطرناک و زیاد این دارو آن را به یکی از خطرناک ترین داروهایی که امروزه در زمینه پرورش اندام به کار گرفته می شود، بدل کرده است اما دسترسی آسان ورزشکاران ایرانی به نمونه های ساخت داخل و مناسب بودن قیمت آن، موجب شیوع مصرف این دارو در بین ورزشکاران ایرانی بوده است که اکنون پس از یکی دو دهه نیز عوارض رنگارنگ آن همانند نوک سینه، عقیمی مردان، طاسی سر و ریزش مو و حتی اختلالات روانی در بین ورزشکاران کهنه کار به وضوح دیده می شود.

کهنه کاری و پیش کسوتی که با ۲ تن و نیم غرور جواب سلام مراجعه کننده را نسیه و با اشارت سر می دهد، یقینا از خود بزرگی بینی و اختلالات شخصیتی و روانی عدیده ای رنج می برد که با مصرف افسار گسیخته «اکسی متولون» در دوران طلایی ورزشی اش نیز بی ارتباط نیست! قهرمان اسبقی که در سن ۴۰ سالگی به دنبال پدیدار شدن چند عدد اسپرم ناقابل در وجود خود، آواره این مطب و آن بیمارستان می شود نیز عقیمی برگشت ناپذیر خود را از همین استروئیدها و مخصوصا از این استروئید به خصوص یه یادگار دارد.

لازم به ذکر است که بسته های ۱۰۰ تایی این دارو روزگاری در داروخانه های ایران به قیمت ۶۰۰ و چندی بعد هم به قیمت ۹۰۰ تومان (ارزان تراز آنتی بیوتیک های آموکسی سیلین و آمپی سیلین) قابل تهیه بود. این در حالی است که روزگاری تهیه «مگامس» اوریجینال ساخت «قاپوز آباد» ایران از «اکسی متولون» های تاریخ مصرف گذشته که از داروخانه ها و از ناصر خسرو جمع آوری شده و به قیمت ناچیزی خریداری می شد و از نشاسته و کاکائو و … و همین طور هم قالب کردن آن به ورزشکاران ایرانی از پر سود ترین تجارت هایی بود که خیلی ها را به آنچه که می خواستند رساند و اکنون نیز در چنین سطح گسترده ای عوارض جانبی آن را برای جامعه پیش کسوت مان به یادگار گذاشته است.دوز مصرفی برای ورزشکاران ۱ تا ۱.۶ میلی گرم به ازای هر کیلو وزن بدن برای نتیجه بهتر همراه ناندرلون و تستسترون مصرف گردد.

منبع : fitnesstips

۲ Comments
 1. hamid مهر ۲۱, ۱۳۹۲ at ۱۱:۰۸ ق.ظ - تکرار

  ba salam va khaste nabashid man mataleb shomaro hamishe motalee mikonam
  ey kash foroshgahai ro moarfi mikardid ke jense orjinal befroshan

  • admin مهر ۲۵, ۱۳۹۲ at ۱:۲۷ ب.ظ - تکرار

   سلام
   ممنون از لطف شما .
   سایت در دست تغییرات می باشد و حتما به این نکته توجه خواهد شد . در صورت تمایل برای خرید میتونید با مدیریت سایت ۰۹۱۲۸۹۸۱۰۱۲ تماس بگیرید و ایشون راهنمایی لازم را انجام می دهند .

پیام بگذارید.

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.