بدنسازی|فیتنس|اخبار ورزشی|مقالات ورزشی

بدنسازی,زیبایی اندام

فیتنس|بدنسازی

ورزش برای همه

بدنسازي

بدنسازي و تناسب اندام
آشنایی با هورمون تیروکسین

طراحی وب سایت و بهینه سازی

مجری طراحی وب سایت های بزرگ تجاری فروشگاهی در سراسر کشور با طراحی های بسیار شکیل و پر محتوا و سایت های داینامیک و پنل مدیریت

wideweb.ir drbehzadfarokhi.comبدنسازی گاهی می توان در مورد برنامه حسابداری بحث کرد و با توجه به نرم افزارهایی که تا کنون تولید شده www.rayasepehr.com را به عنوان بهترین نمونه این نرم افزار ها قرار داد.sharp-ir نیز شرکتی می باشد که در رسته کاری تصفیه هوا فقش موثری را ایفا می کند. این سایت می تواند آموزش بسیار مناسبی در زمینه تولید نرم ادستگاه های تصفیه هوا داشته باشد. اکنون زمان آن رسیده که برخی از هاست های برتر کشور را معرفی کنیم و از میان این هاست ها ، موارد لینوکسی آن را مجزا کنیم و به بازدیدکننده نمایش دهیم. هاست لینوکس ایران هاست24 بی شک از بهترین هاست های لینوکس ایران و ارزانترین می باشدهاست لینوکس
  • با بینی زیبا و جراحی زیبایی بینی بهترین باشید جراحی بینی از بهترین جراحی های زیبایی می باشد
  • شکم خود را با رژیم آب کنید و اگر نشد بهترین گزینه جراحی لاغری شکم یا جراحی زیبایی شکم می باشد.جراحی شکم در جراحی های شکم به یک زیبایی اندام برسید
  • جراحی سینه
  • جراحی لیفت صورت می تواند به زیبا شدن صورت شما در عمل لیفتینگ کمک کند
  • جراحی پلک هم با متخصص این رشته دکتر آرش نجف بیگی به اوج خود رسیده و پلک های مراجعه کنندگان عمل می شود
  • جراحی لاغری
  • با راهبند های الکتروپارس به بهترین نحو ممکن راهبند اتوماتیک را ملاحظه کنید و بعد از دیدن قیمت راهبند های اتوماتیک تصمیم بگیرید
شنبه ۵ فروردین
جراحی زیبایی و لیزر  کتاب اصول و سیستم های تمرینی در بدنسازیتبلیغات 24تن ورز

آشنایی با هورمون تیروکسین

1186

آشنایی با هورمون تیروکسین
تیروئید که در جلوی گردن قرار دارد، هورمون تیروکسین را تولید می کند. این هورمون در بدن تنظیم سه کار مهم را به عهده دارد. مصرف انرژی در سلول ها، تولید گرما و تسهیل رشد. ید از عناصر اصلی تشکیل دهنده تیروکسین است. این ماده که در غذاهای دریایی و گیاهانی که در خاک یددار می رویند (خاک های نزدیک سواحل) بوفور یافت می شود، پس از خوردن در معده جذب شده و سپس در داخل غده تیروئید پس از ترکیب با اسید آمینه تیروزین به هورمون تیروکسین تبدیل می شود.

در گذشته یکی از دلایل اصلی کم کاری تیروئید بخصوص در جوامعی که دور از دریا زندگی می کردند، کمبود ید در مواد غذایی بوده است، ولی در سال های اخیر با افزودن ید به نمک طعام مشکل کمبود ید مرتفع شده و اکنون فعالیت مرضی سیستم ایمنی بدن (بیماری های خودایمنی) دلیل اصلی کم کاری تیروئید است.

در دوره نوزادی کم کاری تیروئید به دلیل ناهنجاری مادرزادی بوده و خوشبختانه نادر است (یک مورد در هر ۴ هزار تولد) با این وجود به دلیل این که این بیماری باعث عقب ماندگی شدید ذهنی شده و از طرفی در صورت تشخیص بموقع بخوبی قابل درمان است در سال های اخیر همه نوزادان از طریق آزمایش خون کف پا از نظر این بیماری بررسی شده و در صورت ابتلا درمان می شوند.
در سنین میانسالی و بالاتر کم کاری تیروئید بخصوص در خانم ها خیلی شایع است. اما علائم این بیماری خیلی معمولی بوده و بیشتر مواقع دیر تشخیص داده می شود. احساس خستگی، احساس سرما، یبوست، چاق شدن، خشکی و سردی پوست، پف آلودگی صورت و بدن و خواب آلودگی زیاد از علائم این بیماری هستند. اختلال در خونریزی های ماهانه زنان نیز از علائم مهم کم کاری تیروئید است.

هورمون های تیروئید شامل تی ۳ و تی ۴ است و هورمون تنظیم کننده تیروئیدtsh است. با اندازه گیری این هورمون ها در خون کم کاری تیروئید بخوبی قابل تشخیص است.

قرص لووتیروکسین که همان هورمون اصلی تیروئید است، برای درمان این بیماری استفاده می شود. استفاده صحیح از این دارو بخوبی همه علائم بیماری را کنترل می کند. نکات مهم مصرف داروی لووتیروکسین به این شرح است:
مصرف این دارو باید با فاصله از غذا و سایر داروها باشد و بهترین زمان مصرف صبحگاه و نیم ساعت قبل از صبحانه است. ۲ تا ۳ ماه بعد از شروع این دارو اثرات مفید آن ظاهر می شود، بنابراین نباید خیلی زود انتظار بهبودی داشت و دست از مصرف کشید.

منبع : fitnesstips

مطالب مرتبط

نظر خود را بگذارید


× سه = 18

 کتاب اصول و سیستم های تمرینی در بدنسازیتبلیغات 24 تن ورز