بدنسازی|فیتنس|اخبار ورزشی|مقالات ورزشی

بدنسازی,زیبایی اندام

فیتنس|بدنسازی

ورزش برای همه

بدنسازي

بدنسازي و تناسب اندام
آشنایی با هورمون انسولین

طراحی وب سایت و بهینه سازی

مجری طراحی وب سایت های بزرگ تجاری فروشگاهی در سراسر کشور با طراحی های بسیار شکیل و پر محتوا و سایت های داینامیک و پنل مدیریت

wideweb.ir drbehzadfarokhi.comبدنسازی گاهی می توان در مورد برنامه حسابداری بحث کرد و با توجه به نرم افزارهایی که تا کنون تولید شده www.rayasepehr.com را به عنوان بهترین نمونه این نرم افزار ها قرار داد.sharp-ir نیز شرکتی می باشد که در رسته کاری تصفیه هوا فقش موثری را ایفا می کند. این سایت می تواند آموزش بسیار مناسبی در زمینه تولید نرم ادستگاه های تصفیه هوا داشته باشد. اکنون زمان آن رسیده که برخی از هاست های برتر کشور را معرفی کنیم و از میان این هاست ها ، موارد لینوکسی آن را مجزا کنیم و به بازدیدکننده نمایش دهیم. هاست لینوکس ایران هاست24 بی شک از بهترین هاست های لینوکس ایران و ارزانترین می باشدهاست لینوکس
  • با بینی زیبا و جراحی زیبایی بینی بهترین باشید جراحی بینی از بهترین جراحی های زیبایی می باشد
  • شکم خود را با رژیم آب کنید و اگر نشد بهترین گزینه جراحی لاغری شکم یا جراحی زیبایی شکم می باشد.جراحی شکم در جراحی های شکم به یک زیبایی اندام برسید
  • جراحی سینه
  • جراحی لیفت صورت می تواند به زیبا شدن صورت شما در عمل لیفتینگ کمک کند
  • جراحی پلک هم با متخصص این رشته دکتر آرش نجف بیگی به اوج خود رسیده و پلک های مراجعه کنندگان عمل می شود
  • جراحی لاغری
  • با راهبند های الکتروپارس به بهترین نحو ممکن راهبند اتوماتیک را ملاحظه کنید و بعد از دیدن قیمت راهبند های اتوماتیک تصمیم بگیرید
یکشنبه ۶ فروردین
جراحی زیبایی و لیزر  کتاب اصول و سیستم های تمرینی در بدنسازیتبلیغات 24تن ورز

آشنایی با هورمون انسولین

699

آشنایی با هورمون انسولین

تفاوت عمده انواع انسولین، در نحوه سرعت اثر آنها می‌باشد، بنابراین می توان انسولین‌ها را به انواع کوتاه اثر، با اثر متوسط و طولانی اثر تقسیم نمود. انسولین‌های کوتاه اثر، شفاف و بی‌رنگ هستند , در حالی که انواع با اثر متوسط و طولانی اثر بعلت وجود مواد افزودنی که باعث کند شدن جذب آنها می‌شود، به رنگ کدر می‌باشند.

آشنایی با هورمون انسولین
دو نوع انسولین متوسط الاثر عبارتند از :

انسولین NPH (ان-پی-هاش) و انسولین لنت (Lente) .

اثر انسولین کوتاه اثر در حدود نیم ساعت (۳۰ دقیقه) پس از تزریق آن شروع می گردد. حداکثر اثر آن تقریبا دو ساعت بعد از تزریق بوده و تا چهار ساعت دوام می یابد. طول مدت اثر این انسولین در بدن شما در حدود هشت ساعت است.
انسولین چه زمانی ترشح می شود؟

زمانی که قند خون از حالت طبیعی بالاتر می رود انسولین نیز در بدن آدمی ترشح می شود. بالا رفتن قند خون زمانی رخ می دهد که فرد در رژیم روزانه غذایی خود از قندها و حتی از پروتئین ها استفاده می کند. انسولین هورمونی است که در تنظیم قند خون نقش انکار ناپذیری دارد.

این هورمون با دیواره سلول های هدف پیوند برقرار کرده و موجب تسهیل ورود قند و حتی اسید آمینه به درون عضلات می شود. این هورمون همچنین سنتز گلیکوژن در بدن را تشدید کرده و به این روش نیز از میزان قند موجود در  خون کم می کند. گلیکوژن تولید شده در بدن نیز در بافت کبد و در بافت عضلات ذخیره می شود. دو سوم از گلیکوژن موجود در بدن در بافت عضلانی ذخیره شده و مابقی نیز در درون کبد ذخیره می شود. گلیکوژن موجود در کبد برای تثبیت قند خون موثر است.

انسولین میزان نفوذ پذیری سلول های عضلانی به قند و اسید آمینه ها را افزایش داده و ورود این مواد به درون سلول ها را تشدید می کند. اگر چه این هورمون موجب افزایش ورود قند و اسید آمینه به درون سلول های عضلانی شده و قند زاید موجود در بدن را به صورت گلیکوژن در کبد و در عضلات ذخیره کرده و بدین ترتیب موجب کاهش میزان قند خون می شود اما در برخی شرایط نیز می تواند منجر به تشدید فرایند چربی سوزی در بدن شود. در صورتی که چنین اتفاقی در بدن اتفاق بیافتد می توان انتظار داشت که فرایند چربی سوزی در بدن نیز متوقف شود.

انسولین هورمون عضله ساز و آنابولیک بوده است اما مشکل عمده ای که در مصرف این هورمون وجود دارد چربی ساز بودن آن است. در استفاده از این هورمون باید به این مهم توجه داشت و راهکارهای لازم برای کم کردن تاثیر این هورمون بر فرایند چربی سوزی را به کار گرفت.

آشنایی با هورمون انسولین
استفاده از انسولین در ورزش

این دارو را می توان به همراه استروئیدها به کار گرفت. بسیاری از ورزشکاران این دارو را در کنار داروی گران قیمت و بسیار قدرتمند هورمون رشد استفاده می کنند

گفته می شود که دز مصرف این دارو در حدود ۱ واحد به ازای هر ۲۰ پوند از وزن بدن بوده است.

گفته می شود که به ازای هر واحد انسولینی که مصرف می شود فرد باید در حدود ۱۰ گرم قند نیز در همان وعده دریافت کند. به دلیل اینکه این دارو در حدود ۶ الی ۸ ساعت در بدن آدمی به صورت فعال باقی می ماند امکان افت میزان قند خون در ۶ الی ۸ ساعت پس از مصرف آن نیز وجود داشته است. بنابراین می توان گفت که مصرف قند کافی در این ساعات نیز الزامی خواهد بود.

بهترین نوع قند برای مصرف در وعده پس از مصرف انسولین گلوکوز خواهد بود. این قند از قدرت جذب بالایی برخوردار بوده و به سرعت وارد جریان خون می شود.

منبع : fitnesstips

نظر خود را بگذارید


8 × = شصت چهار

 کتاب اصول و سیستم های تمرینی در بدنسازیتبلیغات 24 تن ورز